Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с EGR клапан

sasho-1 снимка sasho-1 01 октомври 2014 - 20:18

Моят е вакумен,когато го изолирах софтоерно и смених софта с нов,след време взе да ми дава грешка р0400(3) кояхо е свързана с ЕГР.Макар и изол.ми я даваше тази грешка това ставаши над 100км.или над 2000 оборота.Три пъти ми сменяха разл.софт но пробл.си остана.Но намериха ми пробл.спукан маркуч на вакум помпата който отива в сервото.Беше се прецакал и вакум клапана за турбото при рязко подаване на газ над 2000 об.изпушваие черен облак и забива и светва чека.С изол.ЕГР колата загрява по бавно защото не вкарва топли изгорели газове в двигателя
Отговори

oem снимка oem 02 октомври 2014 - 10:37

На са го изключили правилно в софтуера. За това ти пише грешка.
Отговори

Божидар Пенчев снимка Божидар Пенчев 02 октомври 2014 - 16:24

Ако изключа буксата на проклетия ЕГР дали ще си "решаа" проблемите или ще ме вкара в авариен режим? То е ясно, че check engine-a ще свети.
Ако онази теория в по-предния ми пост е вярна то при мен е точно обратното бие грешка P0400 за ЕГР-а при високите обороти > 2000, а в ниските нямам проблем ...?! Или при мен ЕГР-а се активира след 2000 оборота?
Отговори

Божидар Пенчев снимка Божидар Пенчев 12 октомври 2014 - 21:44

Моят проблем се оправи. Check-a вече не свети (след 50 км тестдрайв по магистралата). Днес с един познат сложихме на ЕГР-а тръбичка на мястото на липсващата (счупената). Много трудно я залепихме. Антифриза вече циркулира през ЕГР-а и го охлажда. Казаха ми, че този вид егр-и WAHLER VALVE електрически са едни от най-скъпите и явно са много чувствителни откъм липса на охлаждане.
Отговори

virtualnia2 снимка virtualnia2 12 октомври 2014 - 22:29

 Божидар Пенчев, на 12 октомври 2014 - 21:44, каза:

Казаха ми, че този вид егр-и WAHLER VALVE електрически са едни от най-скъпите и явно са много чувствителни ...

Да колега явно си разбрал вече - доста скъпи и са консуматив, и дават по - често дефекти от тези на японските или на VW,мерцедес и др.
Отговори

Божидар Пенчев снимка Божидар Пенчев 12 октомври 2014 - 23:48

 virtualnia2, на 12 октомври 2014 - 22:29, каза:

Да колега явно си разбрал вече - доста скъпи и са консуматив, и дават по - често дефекти от тези на японските или на VW,мерцедес и др.

Да доста са скъпи понеже са били май някаква сложна технология.......Цената им е около 600 лв (нов), като за приятел и над 1000 лв. за всички останали.
При мен дефекта беше външен, видим, механичен - счупена изходяща тръбичка на антифриза, тоест антифриза не циркулираше през ЕГР-а и беше бай-пасиран извън клапана. В случая поради липсата на охлаждане на ЕГР-а check-engina светваше след 15-20 км и при над 2000 оборота.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg