Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Бавно загрява и не държи температурата

ivan76 снимка ivan76 27 септември 2014 - 17:10

Здравейте, взех корсата лятото и ми се стори ,че бавно загрява , но сега като застуди положението се влоши.Мотора е Z13DT / 2004 година.
Няма загуба на антифриз, при външна температура 14 градуса ,след запалване и около 30 минути работа на място едва достига 70 градуса.Термостата си е затворен ( маркуча който излиза от него и отива към радиатора е абсолютно студен, както и самия радиатор).Закачам я на опком и едновременно с това е сложена термо сонда с външен уред в казанчето за антифриза.Показанията на уреда , таблото и опкома съвпадат.След извсетно форсиране на място достига до 83-84 градуса и на тази температура термостата отваря.При каране градско от студен мотор около 6-7 километра температурата стига 65-70 градуса.На място при температура 84 градуса ( повече не е вдигала никога )и пускане на парното температурата спада на 75 градуса и много трудно може да се вдигне-трябва да се кара и тогава се вдига до към 82 градуса но бавно.Моля колегите със същия мотор да споделят как е при тях , според мен това не е нормално.Насочих се първо към термостат , но след гореописаните тестове мисля , че той си е наред.От какво може да е ?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 септември 2014 - 18:10

Сега гледах 3-термостата на различни марки дават ги да отварят на 88 градуса а печките си загряват трудно на место по важно е дали след като загрее дали държи тем. или като пускаш дълъг наклон пада тем.
Мнението беше редактирано от mrsch66: 27 септември 2014 - 18:14
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 септември 2014 - 20:27

Здравей колега,
Според моя опит с този ДВГ това е нормалното му състояние при работещ оригинален термостат. Преди време имах служебно Комбо с този двигател и работеше точно така. Имах и две други две комбота, но с 1.7 DTI и CDTI и там не беше много по- различно, но бяха една идея по- добри при загряването. Само да уточня, че всичките бяха купени нови от Булвария.
Отговори

nurim снимка nurim 27 септември 2014 - 21:26

 tisho.74, на 27 септември 2014 - 20:27, каза:


комбота, но с 1.7 DTI

подкрепям казаното от теб колега ,същата работа на 17dti 3 нови термостата +1 втора рака и без разлика в поведението на колата при пускане на наклон с парно на 2 степен .А всичко това ми коства 120 лева и забравих да кажа че и купих тяло за термостата ,затова до автора на темата карай и не го мисли
Отговори

ivan76 снимка ivan76 27 септември 2014 - 21:51

Благодаря ви колеги ,явно наистина бавно си загряват.Бях и купил патронче за термостата , но не мисля да го сменям за сега.Ако на някой колега му трябва -да пише.Иначе като загрее-при каране си държи температурата.Иначе астрата от профила ми и тя е дизел 1.7 CDTI,но при нея явно беше дефектен термостата , защото не затваряше-след смяната му с ОРИГИНАЛЕН -няма никакви ядове,загрява бързо и всичко е ок.
Мнението беше редактирано от ivan76: 27 септември 2014 - 21:55
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg