Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Грешка Р2452, Zafira B, 19DT-120к.с.

astra17DTL снимка astra17DTL 19 август 2010 - 13:27

Здравейте,
Светна ми сервизната лампа на таблото. След прочитане на грешките по метода с педалите и контакт на ключа за запалване, се прочете грешка Р2452. Това е грешка на датчика за налягане на филтъра за твърди частици. По мои тълкувания, това е датчика, който определя диференциалната разлика на наляганията във филтъра и дава информация за включване на режима за изгаряне и изчистване на филтъра. Ясно, е че това трябва веднага да се оправи, понеже иначе може да замине филтъра ако се препълни със сажди. Някой има ли опит при тази грешка, повредата на какво може да се дължи, на датчик, на маркучета, на филтър? и може ли да се локализира. Това го пиша понеже нямам възможност да ида до оторизиран сервиз в Търново или София в момента. От Плевен съм, а тук няма представитери на Опел.
Благодаря Предварително.
Мнението беше редактирано от astra17DTL: 19 август 2010 - 16:06
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 19 август 2010 - 16:54

колега имал съм същия проблем,ако нямаш достъп до TECH 2,за да направиш принудителна регенерация,намери някой майстор с OP COM за да ти направи регенерацията иначе по естествен път е малко вероятно да се оправи ,да кажа че почти е невъзможно дори,мисля че всеки добър майстор има OP COM,успех......
Отговори

astra17DTL снимка astra17DTL 20 август 2010 - 16:17

Отново здравейте,
след проследяване на тръбопровода, по който се подава налягането от филтъра за твърди частици до датчика, установих, че при ремонтни работи по генератора в сервиз се е пречупила една пластмасова тръбичка от тръбопровода. При това датчика не отчита налягане и дава грешка. След направен байпас, грешката вече изчезна и се надявам да няма и поражения по филтъра за твърди честици.
Така, че за сега се оправих лесно.
Отговори

bymarto снимка bymarto 13 октомври 2014 - 09:31

Здравейте,

Аз имам същия проблем. 2 дни след регенерация на филтъра ми светна сервизната лампа и отидох на майстор. На компютъра излезе грешка на датчика на филтъра за твърди частици. Изчистихме грешката и лампата угасна, но след 2 дена отново светна. Може ли някой да ми каже, къде се намира този датчик за да огледаме какво може да се направи?
Мнението беше редактирано от bymarto: 13 октомври 2014 - 12:35
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg