Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Сипвате ли масло в нафтата ?

gerov снимка gerov 15 октомври 2014 - 21:42

Даде, ама твоята не е common rail и затова исках мнение на сафорумци които са използвали 2Т масло на тази горивна с-ма. Това исках да разбера
"DALGONSKi"!
Мнението беше редактирано от gerov: 15 октомври 2014 - 21:51
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 15 октомври 2014 - 21:53

Ми то малко трудно ще намериш някой, който да кара кола на 5-годни (или по-малко), и да ползва тези "ДАП-аджийски" "похвати" .. :biggrin:
Отговори

gerov снимка gerov 15 октомври 2014 - 21:56

 DALGONSKi, на 15 октомври 2014 - 21:53, каза:

Ми то малко трудно ще намериш някой, който да кара кола на 5-годни (или по-малко), и да ползва тези "ДАП-аджийски" "похвати" .. :biggrin:

Кви 5 г. те станаха на по 12г.
Отговори

k opel e снимка k opel e 15 октомври 2014 - 21:58

Извинявам се много, че се отклонявам рязко от темата. Винаги съм мислил че common rail система носят мотори с индекс CDTI. В Аутодата.бг за моя мотор Х20ДТЛ пише, че е система common rail. Предполагам, че е грешка и моят мотор е от старата горивна система.
А колкото за добавките, съм слагал само веднъж някаква американска за 40 лева и не намерих разлика и по добре да ги бях дал за гориво.
Отговори

Angel-Acho снимка Angel-Acho 26 октомври 2014 - 09:23

Двигателя ми е на 270 хил.км. Опел 1,7D без турбина - сипвам 2Т масло (от наливното) около 1:100~1:200 както дойде без претенции за точност + Castrol TDA за дизел в препоръчаното количество. Още при първото сипване на тази комбинация не след дълго колата стана малко "по-жива" от към пъргавина, а след около 200 км. започна да се чува разлика във звука на двигателя. Стана някак си "по-мек". Тези прибавки към нафтата при мен дадоха положителен резултат!
Нещото което малко ме притеснява е, че след като започнах да добавям 2Т масло и добавката за дизел имам усещането, че се увеличиха оборотите на двигателя ( на празен ход). Понеже няма оборотомер на таблото и няма как да съм сигурен мислите ли, че това може да е така? Ако е така, това добре ли е или не?
Предварително Благодаря!

Поздрави,
А.
Мнението беше редактирано от Angel-Acho: 26 октомври 2014 - 09:26
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 27 октомври 2014 - 09:39

Горната комбинация и аз я пробвах за малко, демек 2Т масло, само че на Husqvarnа в съотношение 1:200 + Castrol TDA. 4 литра масло ми беше теста и не усетих никаква разлика или пък положителен ефект от маслото, имайки предвид, че нормално си карам само с добавката. Сега продължавам само с добавката и по-евтината нафта на ОМВ :omv: . Предполагам, че химиите в нея си ми осифуряват ефекта на маслото + гаранция от замръзване зимата :) Един вид, с двете ми се струва, че малко предобряваме ситуацията :)

Иначе това, което ме мотивира да пробвам с маслото може да прочете тук, пост номер 91. Говори се за Комън Рейл на Мерцедес, тъй че не би трееело да е проблем да се добавя на всякакви мотори... Интересна е статията - признавам, въпреки че автентичността на информацията ми е малко съмнителна...
Отговори

gerov снимка gerov 27 октомври 2014 - 10:27

Ами незнам кое е вярно и кое не,но е факт,че спря да пуши черно.На моята и сложих и не видях някакъв ефект от вървеш и др.? ама тя си беше добре.Сложих на жена ми на колата без да знае и тя сама сподели,че по-добре почнала да издърпва и не правела димни завеси,не са правени никакви други маниполации по колата.
Имам един бидон бездимно масло за извънбордови двигатели синтетично от него сложих!
Отговори

Angel-Acho снимка Angel-Acho 27 октомври 2014 - 19:37

Ако двигателя е ОК, сиреч няма голямо износване и е обслужван добре - според мен няма нужда от никакви прибавки към нафтата. При това положение дори и да ползваме прибавките вероятно няма да се усети ефект. При мен обаче нещата са различни. Двигателя е на 20 години и 270 хил.км. по километраж, а в действителност кой знае на колко е. Това от една страна, а от друга не се знае как е обслужван насам във времето и като се има предвид, че аз съм четвърти собственик. При това положение при мен прибавките към нафтата дават резултат +
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg