Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Сипвате ли масло в нафтата ?

DALGONSKi снимка DALGONSKi 22 декември 2010 - 19:14

Интересно ми е какво очаквате.. да литне ли ?!?
Отговори

McCoy снимка McCoy 22 декември 2010 - 19:19

Уж по тиха а у а пък си трака по същия начин. Крам с масло yacco 5w40 (не правя реклама) ако това има значение.
Отговори

FLexX снимка FLexX 22 декември 2010 - 22:45

 gosho, на 22 Dec 2010, 18:57, каза:

Сипвал съм и двутактово и двигателно но не виждам разлика,поне смазва и не вреди.

разликата между двутактово и двигателно е, че двутактовото изгаря напълно а моторното НЕ. От моторното масло стават яко сажди и прави нагар пред дюзата...
Отговори

Petio снимка Petio 22 декември 2010 - 23:21

Интересна тема наистина за положителни ефекти съм чувал и аз с двътактово масло
Интересно но факт но с очите си съм виждал как хората си карат колите с какво ли не(стари дизели)
Пимер: едни познати карат буквално с изгоряло масло, сменям си аз маслото и от мойта кола бам в резервоара на един голф 2ка 1.6 дизел 5 литра масло за нафта май не повече от 5 литра и голфа си пали и върви добре същата процедура беше и пежо 205
А съм чул как някой отишъл в карфюр пловдив имало промоция на олио за 1.3 и човек си взел стекче олио и хоп в резервоара на шкода фелиция
Тва бяха малко лирически отклонение но,
Все си мисля на бензинстанцийте неслагат ли някакви добавки, все пак нали по някакъв начин трябва да разделят водата от нафтата която вода се налива в цистерните при транспортирането на горивото
Отговори

McCoy снимка McCoy 22 декември 2010 - 23:33

Няма ли колеги които са пробвали тази процедура да споделят опит.?
Отговори

hudson снимка hudson 23 декември 2010 - 09:48

 FLexX, на 20 Dec 2010, 19:05, каза:

Да не се използва напълно синтетично 2-тактово масло, тъй като е прекалено скъпо и не е наистина необходимо такова високо качество за вашите цели.

Тук не съм съгласен - за по-старите дизели може да е така, но за X/Y20DTH/L за предпочитане е точно синтетичното 2-тактово масло. Така или иначе вихровите клапи и ЕГР клапана са си проблемни от гледна точка на зацапване, пък със минерално масло ще се налага чистене на 20-30 хил. км.

 Petio, на 22 Dec 2010, 23:21, каза:

Все си мисля на бензинстанцийте неслагат ли някакви добавки, все пак нали по някакъв начин трябва да разделят водата от нафтата която вода се налива в цистерните при транспортирането на горивото

Петьо, не си разбрал целта на добавянето на масло в горивото, а именно - да се подобри смазването на ГНП. Защото разликата между обикновения дизел и евродизела е точно в липсата на сяра, която подобряваше смазването на помпата.
Отговори

McCoy снимка McCoy 23 декември 2010 - 12:38

Тая сутрин извадих колата, пообикалях малко и когато я спрях на едно място усетих, че вече ги нямаше тия вибрации. Колата заработи по меко и по тихо. По-рано не вярвах на колегите за маслото в нафтата, но се уверих. Поздрави :hi:
Отговори

FLexX снимка FLexX 23 декември 2010 - 21:33

 hudson, на 23 Dec 2010, 9:48, каза:

Тук не съм съгласен - за по-старите дизели може да е така, но за X/Y20DTH/L за предпочитане е точно синтетичното 2-тактово масло. Така или иначе вихровите клапи и ЕГР клапана са си проблемни от гледна точка на зацапване, пък със минерално масло ще се налага чистене на 20-30 хил. км.

става въпрос за полу-синтетично масло, не за минерално, но пък може да си прав. НЕ оспорвам
ПС: Аз след ефекта с Вектрата, днеска сложих и на Транзит 2.5 Д и Берлинго 1.9 Д
НО искам да отбележа, че тука не важи приказката на Мечо Пух, колкото повече, толкова повече. НЕ прекалявайте. Препоръчителна доза 1:200.
АЗ сипвам по една капачка на всеки 10 лв
Отговори

boichev снимка boichev 16 януари 2011 - 21:56

Колегата, FlexX само полусинтетично масло Prista 2T mix ли си слагал в нафтата Ти? Интересно ми е, на моята Astra F 1.7TD Isuzu ако на 10 литра нафта сложа 50 грама масло дали ще има ефект? Споделете кой какво масло е сложил, и имало ли е ефект? А също на моето Исузу дали ще му стане нещо, ако му сложа масло в нафтата? :devil-smiley-019: Поздрави.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 16 януари 2011 - 22:03

Нищо няма да и се случи, освен да работи една идея по-"мазничко", но не очаквай чудеса все пак :devil-smiley-019:

Масло - може да се ползват всички 2Т синтетични масла, като аз лично бих заложил на бездимните такива - да по-скъпички са, но качеството си има цена.
Колегата е прав - непрекалявайте с количеството, за да няма излишни главоболия на по-късен етап :naughtynono:
Отговори

Shades снимка Shades 16 януари 2011 - 22:35

С оглед на количеството, което се слага, заложете на бездимните 2Т както каза Зиги. Разлика има в работата, в общи линии компенсирате смазването, което би трябвало да се получава от самата нафта, но в нашата мила родна не иска :devil-smiley-019:
Отговори

boichev снимка boichev 17 януари 2011 - 14:36

 siegfrid, на 16 Jan 2011, 22:03, каза:

Нищо няма да и се случи, освен да работи една идея по-"мазничко", но не очаквай чудеса все пак :newsm05_41:

Масло - може да се ползват всички 2Т синтетични масла, като аз лично бих заложил на бездимните такива - да по-скъпички са, но качеството си има цена.
Колегата е прав - непрекалявайте с количеството, за да няма излишни главоболия на по-късен етап :mhihi:

Колега, аз естествено не очаквам да лети, а просто да смазва помпата. А че е по скъпо, по добре да е по скъпо, отколкото някой ментак с който да си скапя двигатела.
Мнението беше редактирано от boichev: 18 януари 2011 - 19:11
Отговори

hudson снимка hudson 17 януари 2011 - 20:57

Нещо не си доразбрал ми се струва - маслото в горивото е за смазване на ГНП, а не на двигателя. Той си има 4-5 литра масло с които да се смазва.
И специално за колата от профила ти, не ти трябва дори и скъпо масло. Да не говорим, че дори да е най-евтиното масло което се продава, с препоръчителната доза нищо няма да скапеш.
Отговори

reload снимка reload 17 януари 2011 - 21:54

 boichev, на 17 Jan 2011, 14:36, каза:

... по добре да е по скъпо, отколкото някой ментак с който да си скапя двигатела...

Колеги, като чета какво пишете, оставам с усещането, че говорите за някой свой проект, който сте експериментирали и давате категорична оценка какво масло и колко точно се слага.
#boichev, това каква марката е маслото според мен няма значение, стига да е двигателно. Дори и при най-новите дизелови двигатели, последно поколение common rail , посавяни на големи моторни яхти има с-ма която миксира отработеното масло и го изгаря с дизела заедно. Виж ТУК как карат с използвано масло.
Ако не ти помогне това с добавянето на масло, няма и да навреди. Това не е толкова интересно, защото може да се смеси до 30 % вода и тук вече говорим за - 30 % от цената.
Става въпрос за смесването на вода с нафта с помоща на ултразвук с честота 18 000 Hz. при което се получава емулсия. Това го правят в Япония от 20 г в масово производство. Ефекта е: намалени вредни емисии, намален разход и увеличена мощност.
Ето ТУК е системата и за автомобили - 900 $. Някой ако кара от новите камиони Мерцедес може да пише защо имат и резервоар за вода като добавка към горивото.
Мнението беше редактирано от reload: 18 януари 2011 - 09:43
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 17 януари 2011 - 22:17

за двуктактовото масло има логика донякъде. Но това със старо горяло масло повярвай те ми, че прави голям нагар, че чак дюзите нямат вадене от главата, сегментите напрово се спичат биталото.
Отговори

Жорко снимка Жорко 18 януари 2011 - 16:56

Тази зима за първи път сложих двутактово масло в нафтата. Маслото е бездимно, синтетично, жълта опаковка. купих го от Кауфланд. Струва 8.99 лв. Съотношението е 1:20. Има ефект на двигателя, че моторът работи малко по-тихо. Динамичните характеристики и разходът на гориво май не помръднаха. Ефектът от маслото в нафтата се получава и се усеща след като карате 200-300 км.
Съветвам колегите, които досега не са изпробвали този метод, да го изпробват. Със сигурност не вреди на нафтовата помпа и в частност на работата по двигателя.
Отговори

FLexX снимка FLexX 18 януари 2011 - 17:04

не мислиш ли 1:20 е МНОГО ? Като се има предвид, че най-добрата пропорция според немците е 1:200 ?
Отговори

Жорко снимка Жорко 18 януари 2011 - 17:11

 FLexX, на 18 Jan 2011, 17:04, каза:

не мислиш ли 1:20 е МНОГО ? Като се има предвид, че най-добрата пропорция според немците е 1:200 ?


Прав си ,колега!!! :newsm05_41: Една нула съм пропуснал. Много се вживявам в темата за нафтата. :mhihi:
Отговори

boichev снимка boichev 18 януари 2011 - 19:14

 hudson, на 17 Jan 2011, 20:57, каза:

Нещо не си доразбрал ми се струва - маслото в горивото е за смазване на ГНП,

Колега, грешката е моя, в бързината съм написал двигатела, вместо помпата. :newsm05_41:

 reload, на 17 Jan 2011, 21:54, каза:

Някой ако кара от новите камиони Мерцедес може да пише защо имат и резервоар за вода като добавка към горивото.

Не е вода, Колега, Adblue се казва добавката, и се впръсква в ауспуха. :mhihi:
Отговори

bimbo78 снимка bimbo78 26 януари 2011 - 15:21

аз пък пробвах ,трансформаторно масло,интересно ,че колата може да се движи почти само със него.
ама незнам каква му е цената ,беше ми подарък!!
Може би това е идея за нова тема.
Мнението беше редактирано от bimbo78: 26 януари 2011 - 15:23
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg