Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Сипвате ли масло в нафтата ?

DALGONSKi снимка DALGONSKi 26 януари 2011 - 16:25

След ПРЕпрочитане на темата, след запомненото от четеното по темата от други източници се навивам да експериментирам. Освен 2-тактово масло обаче искам да сложа и нещо от сорта на газ за горене (..?!?), предложете в какво съотношение да комбинирам 2-рото (газ-та), и кажете да ли газ, или нещо друго (примерно бензин) да сложа ?
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 26 януари 2011 - 16:39

Направо и малко червен пипер и сол на вкус може да сложите....Слагайте си нафта и Кастрол ТДА или Редекс за печки и това е.
Отговори

Jasper80 снимка Jasper80 26 януари 2011 - 16:42

Аз слагам на резервоар м/у 1-1,5л (2 бутилки).ефект има според мен.Прочиства системата и не позволява на нафтата да замръзне при по ниски температури

 DALGONSKi, на 26 Jan 2011, 16:25, каза:

След ПРЕпрочитане на темата, след запомненото от четеното по темата от други източници се навивам да експериментирам. Освен 2-тактово масло обаче искам да сложа и нещо от сорта на газ за горене (..?!?), предложете в какво съотношение да комбинирам 2-рото (газ-та), и кажете да ли газ, или нещо друго (примерно бензин) да сложа ?

Мнението беше редактирано от Jasper80: 26 януари 2011 - 16:43
Отговори

Жорко снимка Жорко 26 януари 2011 - 16:46

 DALGONSKi, на 26 Jan 2011, 16:25, каза:

След ПРЕпрочитане на темата, след запомненото от четеното по темата от други източници се навивам да експериментирам. Освен 2-тактово масло обаче искам да сложа и нещо от сорта на газ за горене (..?!?), предложете в какво съотношение да комбинирам 2-рото (газ-та), и кажете да ли газ, или нещо друго (примерно бензин) да сложа ?


На 25 литра нафта поставяш един литър бензин. И разбира се обезателно двутактово бездимно масло- 100 мл на 20 литра нафта. Иначе бензинът изсушава помпата и смазването започва да куца. Екпериментирай известно време и съобщи за впечатленията си! Както писха в едно от предишните ми постове, ефектът се получава след навъртане на километраж. Няма да стане от раз.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 26 януари 2011 - 17:24

 DanZKi, на 26 Jan 2011, 16:39, каза:

Слагайте си нафта и Кастрол ТДА или Редекс..


-Мислиш ли, че ако исках да слагам от тия бих задавал подобен въпрос в темата ? И немога да разбера защо опитваш да се налагаш с "маркетинговите" си решения ? Ако искаш да изпъкнеш с тия добавки - има си отворена друга тема!

п.п. Благодаря на другите 2-ма колеги за съветите! :confused:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 26 януари 2011 - 17:26

Защото съм им рекламно лице и печеля от това :confused: Просто се опитвам да ви кажа,че има и по-добри от бай Тошовските ви методи,но вие си знаете...Ако искаш наливай и зелева чорба в нафтата,чистачките и спирачната течност :love_opel:

Цитат

Ако искаш да изпъкнеш с тия добавки


Е ,как ,нали трябва да си изградя положение на форумен гАзар :thu:
Мнението беше редактирано от DanZKi: 26 януари 2011 - 17:29
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 26 януари 2011 - 17:30

Не искам да започваме да спорим, но лично аз похарчих REDEX от 0.500 литра (по указани норми за дозиране) и разлика не намерих, смятай сам да ли не съм опитвал модерните ти методи и да ли напразно се интересувам от бай Тошевите.. А тия другите дето се намират по бензоностанциите не си струват дори да ги гледа човек (говоря за родното производство).
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 26 януари 2011 - 17:31

Модерните МИ методи не съм ги измислил аз...А какво очаквате от тея добавки?Мотора да не се чува,да стане 200 коня и да връща гориво.Е ,съжалявам,но ще останете разочаровани.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 26 януари 2011 - 17:35

Ами ако беше чел мненията нзад щепе да видиш, че хора, които са слагали 2-тактово масло след определен пробег са усетили промяна в работата на мотора в положителна посока.. Пък аз кво като слагах от препоръчваната (и от теб) добавка в модерно шишенце и хубава цена ? Нито разлика във вървежа със/без нея, нито промяна в работата на мотора. И виж, аз не падам от Марс.. не оачквам чудеса от 20 грама масло в нафтата, но ако нямаше капка истина във всичко сигурно темата нямаше да стигне до тук.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 26 януари 2011 - 17:35

 DanZKi, на 26 Jan 2011, 16:39, каза:

Направо и малко червен пипер и сол на вкус може да сложите....

 DanZKi, на 26 Jan 2011, 17:26, каза:

Ако искаш наливай и зелева чорба в нафтата,чистачките и спирачната течност :love_opel:

:thu: Влизаш в темата за бисерите от воле :confused:

Колегата Danzki е прав. Ако автомобила върви и работи нормално е чиста гавра да наливате газ, мас, оцет и двутактово масло. Това не е някой руски танк, ами сравнително нови дизелови двигатели...
Отговори

SteleanDobrev снимка SteleanDobrev 26 януари 2011 - 18:43

Логично погледнато, както доста съфорумци са писали по предните страници, 2-тактовото масло в тази пропорция няма да навреди. Чудя се какво става с "модерните" добавки, които предотвратяват замръзването на дизеловото гориво, а в същото време самите те замръзват в гаража ?
Отговори

McCoy снимка McCoy 26 януари 2011 - 19:13

Не мога да разбера за какво се дърпате за няма нищо??? Liubeznia съгласен съм с тебе,че ако автомобила е напълно изправен и двигателя е като "нов", няма смисъл да се меши с каквото и да било, но с тия горива, които караме са пълна боза и при -25C нафтата започва да замразва, защото е пълна Боза. Не виждам защо да не се сложи газ за горене или бензин!?

DALGONSKi сипвай смело (обаче в разумното) :mhihi: :good:
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 26 януари 2011 - 20:16

колеги бензина влиае много кофти на буталата на мотора. С газта е по добре даже знам съотношение на 40 литра нафта литър газ. Това с бензина и газта е само да не замръзва нафтата, а не че е по хубаво за мотора.

Моето мнение за двутактовото масло също е отрицателно, поради факта, че колкото и да е хубаво то винаги отделя някакви саджи, които със смесица от нафтата невлият доре на дюзите.
Отговори

devil. снимка devil. 29 януари 2011 - 09:38

Аз съм -ЗА двутактовото масло във пропорция 2-3гр. на литър нафта!
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 29 януари 2011 - 10:05

 devil., на 29 Jan 2011, 9:38, каза:

Аз съм -ЗА двутактовото масло във пропорция 2-3гр. на литър нафта!



колега ти с тия 2-3 грама все едно неправиш нищо :mhihi:
Отговори

overkill снимка overkill 29 януари 2011 - 17:19

Нищо ,нищо ама сигурно посмазват помпата по добре от колкото скапаната ни нафта ..... :mhihi:
Отговори

devil. снимка devil. 30 януари 2011 - 10:27

Ами така ме посъветва момчето което ми прави ГНП-то :mhihi: ,същата за която много ''спецове'' ми драха кожата и нищо не направиха сега при -13 пали от раз със едно подгряване!А горивата :mhihi: са ни пълен т..ак,всички идат от едно място и всяка фирма ги каращисва кой както може въпросът е кой вариант е по-сполучлив!!!
Кажете пропорция масло/нафта!
Мнението беше редактирано от devil.: 30 януари 2011 - 10:31
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 30 януари 2011 - 11:26

 devil., на 30 Jan 2011, 10:27, каза:

Ами така ме посъветва момчето което ми прави ГНП-то :mhihi: ,същата за която много ''спецове'' ми драха кожата и нищо не направиха сега при -13 пали от раз със едно подгряване!А горивата :mhihi: са ни пълен т..ак,всички идат от едно място и всяка фирма ги каращисва кой както може въпросът е кой вариант е по-сполучлив!!!
Кажете пропорция масло/нафта!



колега ако мислиш, че с маслото ще си оправиш паленето жестоко се лъжеш :mhihi:
Отговори

McCoy снимка McCoy 30 януари 2011 - 11:58

65л. нафта 0.300 гр. масло, поне аз така направих и нещата бяха в положителна насока
Отговори

devil. снимка devil. 30 януари 2011 - 18:55

Аз никъде не твърдя,че маслото ще оправи паленето!Паленето го оправих като ми ремонтираха ГНП-то!!!Но мисля,че двт.масло е във + за гор.система!!!Че колите са ни стари-стари са,че са амортизирани-такива са,обаче,че горивата не са това което трябва да бъдат......не са!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg