Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

FOBOS недоволни ?

pepifun снимка pepifun 02 март 2011 - 22:53

 EUROGAS, на 02 Mar 2011, 5:52, каза:


Ей колеги слушайте го този пич,защото много разбира ей,и много помага,на мен ми прееба колата един некадърник и ако не беше този газаджия,сервиза му е в Горна Баня,кой знае как щяха да ме клецат тея катили у FOBOS-София.Мерси батка да си жив и здрав и да има повече такива като тебе,евала Жоре
Отговори

astraaa снимка astraaa 03 март 2011 - 19:55

За датчика които имам аз или за този които съм пуснал линка?!
Защото ако е за този които е моя в момента,живо се интересувам от номера ти :love_opel:

И още 1н въпрос...
1н от майсторите махна филтъра на изпарителя и каза я сега развий газта от бутилката и ми направи впечатление че пръска сякаш на етапи,мисълта ми е възможно ли е да е от платната и ако да колко ще ми коства да ги сменя(приблизително)?!

Поздрави
Мнението беше редактирано от astraaa: 03 март 2011 - 20:00
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 04 март 2011 - 09:28

Колеги,взех си колата вчера.След дълга борба майстора ми се принудил да свали цялата система и да я пробва на друга кола.Оказало се че там няма проблеми.След обратния монтаж и доволно чудене,инсталирал по-стара версия на софтуера и нещата се оправили.Интересното в случая е,че колата започна да прави проблеми със стария софт,след което правиха интервенция по дюзите и рейката и инсталираха новия софтуеър и колата беше ок за около 4-5 дни,когато пак започнаха проблемите.Сега се надявам котка да не ми мине път,че вече ми писна.Обсъждахме с човека защо така се получава и стигнахме до извода,че вероятно позахабеният ми вече двигател може да не се разбира добре с новата версия на софтуеъра.Не съм специалист,но ще ми е любопитно да чуя мнения
Отговори

astraaa снимка astraaa 04 март 2011 - 16:19

Същия е колега....
Отговори

astraaa снимка astraaa 04 март 2011 - 19:15

Много ти Благодаря за снесената информация до тук!!!
На мен ще ми е най лесно да разбера дали датчика е наред ако имаше от кои да го взема само за проба,но уви няма от кои...
А какво би било поведението на колата след подобно изключване та датчика?!
Мен много ме съмнява изпарителя,но никак не ми е ясна тази интервенция с платната....
И ако дай боже датчика си е наред,а изпарителя не пак ли ще ми прехвърля на бензин когато си иска или...????
Поздрави
Отговори

EUROGAS снимка EUROGAS 04 март 2011 - 20:21

Какъв модел е твоя изпарител, колко километра си минал с него, иначе платната се сменят лесно и на са скъпи, първо разбира се трябва да се провери в движение колко спада налягането при максимално натоварване, ако спада е прекалено голям е възможно да има запушване или проблем в самия изпарител, при изправен датчик колата преминава на бензин и записва грешка "липса на налягане" .

Трябва да се провери и настройката за преминаване от газ на бензин, има две възможности, да следи само налягане или делта "Р" ( разликата от налягане и вакум), желателно е да се настрои на делта "Р", като налягането на превключване трябва да е малко по-ниско от половината от налягането на празен ход, или при делта "Р" 1100 на празен ход, граничното налягане на превключване трябва да е 500, така се застраховаш че няма да превключва излишно ако заредиш некачествено гориво и навън е много студено.

Ако тази настройка не е правилно настроена, което се случва много често, проблема може да идва само от нея и всичко друго да е наред.

При софтуерно изключване на датчика за налягане, системата ще работи без него, принципно ще се лишиш оп корекцията по налягане и като свършиш газта ще загубва мощност вместо да превключва на бензин.

Как проверявам, изключваш датчика, подкарваш колата в движение и ако действително няма налягане ще усетиш загуба на мощност във високите натоварвания, тоест имаш или запушване по трасето или повреден изпарител, ако колата си върви нормално и имаш мощност, изпарителя и трасето са наред, проверяваш настройката на превключване и чак тогава мислиш за нов датчик за налягане, разбира се ако държиш на автоматичното превключване. :love_opel:
Мнението беше редактирано от EUROGAS: 04 март 2011 - 20:30
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 04 март 2011 - 20:32

 EUROGAS, на 02 март 2011 - 23:00, каза:


но много рядко при минусови температури предимно сутрин, след като загрее колата системата "забравя" да премине на газ, като загасиш и запалиш колата вече няма проблем.


Ето това се случва понякога и с моя Фобос. Ходих няколко пъти до сервиза, но не откриха никакви грешки, записани от компа. Колега, благодаря ти за подробните обяснения и за готовността ти да помагаш! :love_opel:
Отговори

astraaa снимка astraaa 04 март 2011 - 21:11

Не съм запознат с точните данни на изпарителя,мисля че е това
http://www.fobos-bg....9-44&Itemid=163 LGP Редуктор

Имам изминати не повече от 20 до 25 000км.

Ще я закачим пак и ще видим за какво става въпрос(надявам се скоро)!!!

За сега нищо друго не мога да ти дам като информация тъй като и хабер си нямам от газирането...
Ще се опитам да се свържа с пича за да може той да ти каже по точно за какво иде реч!!!

Искрено ти Благодаря за отзивчивостта :love_opel: :hahaha:
Мнението беше редактирано от astraaa: 04 март 2011 - 21:11
Отговори

EUROGAS снимка EUROGAS 05 март 2011 - 00:14

 astraaa, на 04 март 2011 - 21:11, каза:

Искрено ти Благодаря за отзивчивостта Публикувано изображение :mhihi:


За нищо, за мен е удоволствие ако съм в помощ.

Точно с този модел изпарители имаше нещо особено в поддръжката, нещо бях чул от колеги които работят с него, някаква профилактика трябваше да му се прави, разглобяване и почистване или нещо подобно, имаше някакво тясно място което се запушваше, или нещо подобно ми се върти в главата, иначе за мембрани ти е доста раничко да мислиш, аз твоя модел никога не съм го харесвал и не съм го ползвал защото ми се вижда малък, предпочитам да монтирам само и единствено Томасето и нямам никакви грижи.

Мога да получа съвсем точна информация от извора, само че ми е неудобно да звъня в почивните дни, в понеделник ще мога да ти кажа точно какъв му е случая на твоя изпарител, и какво да предприемеш, въпреки че твоя майстор трябва да знае малките му тайни след като работи с такива изпарители.
:smile3560: :mhihi: :mhihi:
Отговори

landi снимка landi 05 март 2011 - 09:54

 Muscarin, на 04 март 2011 - 09:28, каза:



Това е несериозно двигателя да не се разбира със софта.:smile3560: :mhihi: :mhihi:
Отговори

EUROGAS снимка EUROGAS 05 март 2011 - 12:12

Абсолютно си прав колега landi, само по това можем да заключим че хората които са работили по колата нямат елементарни познания, нищо не разбират от газови инжекциони и електроника, нямат идея какво представлява Фобос, изобщо не владеят софтуера, лутат се напосоки като алхимици за да налучкат нещо, несериозно е да очакваш добри резултати с такива майстори.

Няма никаква логика със по-стар софтуер да работи, а с новия да не работи, новият има само няколко опции в повече, които вероятно не са им ясни и им пречат вместо да помагат, според мен проблема ти изобщо не е открит, затова има вероятност скоро да се появи отново. :smile3560:
Мнението беше редактирано от EUROGAS: 05 март 2011 - 12:20
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 05 март 2011 - 13:54

Ами оказахте се прави,днес колата отново умря :(((((( Само едно не разбирам,как така вчера вървеше,а днес не? И как така 2 години никакви проблеми,а сега леш.
Мнението беше редактирано от Muscarin: 05 март 2011 - 14:16
Отговори

EUROGAS снимка EUROGAS 05 март 2011 - 17:22

Тези мистерии почти винаги имат един източник "влагата", има две места където може да влезне влага и да те побърка, едното е кабелажа, другото е в компа, за мен твоят случай е 100% влага в кабелажа, имах същия случай след пароструйка, може да полудееш защото всичко изглежда наред а колата ту работи ту умира, много е гаден този проблем.

Водата се намира в онази част където се събират всички шлауси точно преди буксата, там има едни връзки на кабели (три кабела и едно съпротивление се събират е едно) които са запоени преди да влезнат в буксата, и оттам единия влиза в самата букса.

Ако там попадне вода ( това не е чиста вода, има киселинност която яде медта), всичко патинира, кабелите изтъняват, връзките ту ги има ту ги няма, точно тези кабели са за плюсовете на дюзите, при лоша връзка и изтъняли кабели дюзите немогат да се отворят нормално и колата глъхне, предимно във високите защото там консумацията е най-голяма и лошият контакт е фатален, усещането е че свършва газта, на пранен ход ту работи, ту я нема никаква.

В такъв случай системата не записва никакви грешки, симптомите са точно като твоите, това се случва ако кабелите тръгват от буксата нагоре, така всяка капка вода попаднала по шлаухите се стича и влиза в буксата, след месец киселата вода е разяла всичко медно до което се е докоснала в буксата .

Как да действаш, откачаш акумолатора, откачаш буксата от компа, разцепваш внимателно термошлауха който увива буксата между нея и шлаухите на кабелните снопове, разгърни шлаухите ги и гледай кабелите които излизат от тях дали имат зелена патина ( меден окис, нещо като зелена грес).

Ако видиш зеленище всичко е ясно, няколко капки вода може дори да прекъснат кабел, ако има прекъснати внимавай кой откъде идва, там където има зеленище всичко трябва да се презапои наново, разрежи малките термошлаухи коити изолират тези връзки на наколко кабела в един, виж какво е положението под изолацията, накрая изолирай всичко и си готов. :smile3560: :mhihi: :mhihi:
Мнението беше редактирано от EUROGAS: 05 март 2011 - 18:00
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 05 март 2011 - 18:42

Ами симптомите са точно такива.Прехвърля на газ,само че глъхне,няма мощност и по някое време умира,точно като липса на комуникация на компонентите и това беше първоначалното съмнение и затова кабелите,уж ги смениха тъй като майстора също ме пита миналата седмица дали колата е гаражна или не,съмняваше се точно за влага.Ако това е причината как тогава да се избегне за бъдеще този проблем,очевидно е ,че влага ще има непрекъснато,колата не е гаражна,някаква изолация ли трябва да се измисли,кабелите да се скрият ли някак си,не знам и аз вече в чудо се видях,така да намрая колата си поради тия проблеми,а знам, че тя не е виновна милата :) Прави ми впечатление,че сега и по късно прехвърля на газ,да кажем 6-7 минути,по-рано го правеше на 4-5....еми в понеделник пак в бокса,лошо ще му стане като ме види :) Мерси за инфото....най-накрая ще взема да скокна до Горна Баня май
Отговори

landi снимка landi 05 март 2011 - 18:54

При Слави Шишков ходи ли?Брата на Ивайло Вендов е в Пловдив и той би трябвало да ти помогне.Баси патилата:smile3560: При кой майстор ходиш в Пловдив?
Мнението беше редактирано от stepo3: 08 март 2011 - 17:30
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

EUROGAS снимка EUROGAS 05 март 2011 - 19:23

Няма страшно, играли сме го този цирк, като се разбандажира снопа ще намерите проблема, бат Таньо е прав, търси добър специалист.

Занапред е много е важно да видиш как вървят кабелите към компа, ако слизат надолу и тогава влизат в буксата всяка капка ще влиза в буксата, съветвам те да се завърти комппа, така че водата да няма шанс да проникне в буксата, винаги има начин.

Тези кабели които влизат директно в буксата обикновено нямат проблеми, бедата идва от наколкото кабела, които имат връзка помежду си и с едни 360 Омови съпротивления точно преди буксата, непременно ги разбандажирайте всичките до един, изолациите крият проблема, единствено там се получават окисите. :smile3560:
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 05 март 2011 - 20:38

 landi, на 05 март 2011 - 18:54, каза:

При Слави Шишков ходи ли?Брата на Ивайло Вендов е в Пловдив и той би трябвало да ти помогне.Баси патилата:smile3560: При кой майстор ходиш в Пловдив?



Ами Слави Шишков ми е майстора,той ми я е слагал системата,все при него съм,друг не съм налазвал.Toй горкия и той в чудо се видя :)
Мнението беше редактирано от Muscarin: 05 март 2011 - 20:40
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 05 март 2011 - 20:40

 EUROGAS, на 05 март 2011 - 17:22, каза:


Колега, би ли дал снимка къде се намира тая част, където се събира водата, че не можах да разбера къде е? Благодаря.
Отговори

EUROGAS снимка EUROGAS 05 март 2011 - 21:23

Има една поговорка, "не питай старило, питай патило", чест и почитание за колегата Слави Шишков, отличен специалист е, и само хубави неща съм слушал за него, но ако не е имал точно такъв проблем, ще му отнеме много време докато разбере какво става, имаш чувството че някаква магия е омагьосала колата, ту работи, ту неработи, всичко си е наред, софтуера не отчита никакви проблеми.

Проблемното място е точно където свършва буксата на компа, и започват кабелните снопове, отгоре са захванати с един дебел термошлаух, точно под термошлоуха се крие проблема, взеха ми апарата за малко и сега няма с какво да снимам. :smile3560:
Мнението беше редактирано от EUROGAS: 05 март 2011 - 21:30
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 05 март 2011 - 21:40

Ами аз затова толкова яростно се нахвърлих върху Фобос,че не струва,защото не е нормално да се случват подобни неща.Ако е истина,че има доста случаи на проблеми с кабелажа,то това не зависи от компетентността на майстора ,а от разработката на системата,не е ли така? Самият EUROGAS споменава,че това е доста често срещан проблем,поне аз така разбрах.Очевидно от фирмата производител би следвало да обърнат внимание на този проблем,тъй като честна дума изключително е досадно и неприятно да се виси всеки ден в сервиз,а парите които съм инвестирал във въпросната система не са малко,за да си губя времето с глупости.По двигателя си имам доволно количество кабелаж,но досега колата не ми е спряла заради клеясал кабел.Една качествна система,без значение каква би трябвало да ти гарантира няколко години спокойно каране без такива неприятни моменти.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg