Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Завъртям ключа но нищо не става

Djodji снимка Djodji 16 януари 2017 - 13:53

Колеги, сега ми звъна майстора и каза че е за смяна реле-регулатора и ротора явно това е самия генератор. Предложи ми втора ръка, за които каза че са оригиналниби ще ми дава гаранция, уж поевтино но релето 40 лв а ротора 100 лв. Та нзн какво да му кажа, викам щом казваш че са добри и ще даваш гаранция слагай ги, но нещо ме притеснява за това че са врота употреба и да питам, какво е вашето мнение за случая?
Отговори

Djodji снимка Djodji 16 януари 2017 - 14:06

Ти колега “gerov” беше прав. Точно това ми казаха за смяна релето и генератора с диодната плоча...което макар че и втора ръка си е цифра
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 януари 2017 - 14:07

Ами нещо нередно скъпо ми се струва ако трябва да съм честен. Правил съм алтернатор на няколко коли и най-скъпия ми ремонт до момента е 177 лв със сваляне и качване, което намерих за извънредно скъпо. Според мен няма ремонт дето да излезе над 200 лв на тоя алтернатор, по простта причина, че не може всичко да му се счупи едновременно. Още по странно ми се струва тая работа с части втора ръка....
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 16 януари 2017 - 14:08
Отговори

Djodji снимка Djodji 16 януари 2017 - 14:10

Мда...около 250 лв с труда, което много ме заболя... и то за стари части реле, генератор, диодна плоча, не знам а и тях не ги познавам, освен това не съм присъствал при птварянето на колата, дано да неблъжат много поне пак дето се вика ум за друг път
Отговори

Djodji снимка Djodji 16 януари 2017 - 20:19

Колеги, равносметката:
Смяна на реле регулатор, регулатора и заден лагер...всичко втора употреба от майстора, с 6 месеца гаранция и заедно с труд 250 лв.
Взех старите части, но нзн дали са мойте :)
На въпроса ми, от къде ги имаш тези части, отговара беше че аз с това се занимавам, ги разглабям и продавам....ахам ясно!
Дано да няма проблем, иначе до колко да разчитам на това....нзн :(
ПП. Искам да питам, при запалена кола на компютъра ми показва 13.5V, след като пусна всякакви консуматори, пада на 12.5-12.6V Това нормално ли е или трябва да се притеснявам? След като ги изключа пак се вдига на 13.5
Мерих с мултицет на акумулатора, след като колата беше работила 15-20 мин и ми показа 13.84V
Мнението беше редактирано от Djodji: 16 януари 2017 - 20:28
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 16 януари 2017 - 22:43

Притеснително е! 13,8-14,4 според мен е добре! То 12,5 трябва да ти е при изгасена кола...
И не знам какво му е било на твоя ротор, че е правил по-високо напрежение! Явно е било само релето и евентуално лагер, ама преден ... Дано кара този сбирнак.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 януари 2017 - 23:08

 Стаевски, на 16 януари 2017 - 22:43, каза:

Притеснително е! 13,8-14,4 според мен е добре! То 12,5 трябва да ти е при изгасена кола...
И не знам какво му е било на твоя ротор, че е правил по-високо напрежение! Явно е било само релето и евентуално лагер, ама преден ... Дано кара този сбирнак.


Колегата има зафира с мотор като на моята астра. Алтернатора при старт има малко отложен старт. Трябва да вдигнеш оборотите за около 15 секунди, за да вдигне зареждането. Иначе зарежда 12,6. След като запалиш колата дай малко газ и задръж. След това с всички консуматори трябва да държи 13,8 поне. Акое е по-малко не е добре.
Отговори

Djodji снимка Djodji 16 януари 2017 - 23:25

Утре ще го тествам пак. Днес гледах само на компютъра но утре ще меря и на акумулатора че да не би да има някакво разминаване.
Да питам след като е запаля и давам газ до 2000 оборота за 15-20 секунди, после пускам газта и включвам консуматорите, а трябва ли да давам газ докато са включени консуматорите или не?
Още нещо, ако е така както писах преди малко т.е при включени консуматори показва 12.5 то какъв е проблема, алтернатора ли?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 януари 2017 - 00:00

След това и на празен ход трябва да държи 14. Ако не може да е алтернатор или силов кабел.
Отговори

Djodji снимка Djodji 17 януари 2017 - 08:51

Проверих днес само на бордовия компютър, при загряла кола и без газ:
13.5 без консуматори
13.3 с консуматори
Предполагам че има леко разклонение от 0,3 ако се мери на акумулатора и мисля да го направя след работа че сутринта все не стига време
Но тези стойностти ме поуспокоиха.
Отговори

Dimov снимка Dimov 17 януари 2017 - 09:32

Не е много за успокояване работата. Под 13.8 - 14 не трябва да пада. При мен на къси с парно, радио и подгрев на седалки държи 14.1-2. С Астрата от профила съм, но това няма особено значение в случая. Върни се в сервиза най-добре, все пак имаш гаранция.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 януари 2017 - 10:28

Може да е лоша връзка по силовата инсталация. Въпроса е колко дава на алтернатора. Принципно има доста работилнички дето правят алтернатори. Те ги пробват свалени. Имат си стендове или приспособени стойки на които слагат алтернатора и го пробват на различни обороти. Ако човека дето ти го е правил наистина прави алтернатори, най-вероятно го е пробвал и сигурно имаш някоя лоша връзка. Пусни всички консуматори и остави да порабити так 2/3 минути, после търси някоя гореща кабелна обувка.
Отговори

Djodji снимка Djodji 17 януари 2017 - 10:39

колега, тези стойности на бордовия ли компютър ги постигаш и къде е подобре да се измерва за подобра точност на борда или с уред на акумулатора?
Отговори

Djodji снимка Djodji 17 януари 2017 - 10:51

 Ne6to Smisleno, на 17 януари 2017 - 10:28, каза:

Може да е лоша връзка по силовата инсталация. Въпроса е колко дава на алтернатора. Принципно има доста работилнички дето правят алтернатори. Те ги пробват свалени. Имат си стендове или приспособени стойки на които слагат алтернатора и го пробват на различни обороти. Ако човека дето ти го е правил наистина прави алтернатори, най-вероятно го е пробвал и сигурно имаш някоя лоша връзка. Пусни всички консуматори и остави да порабити так 2/3 минути, после търси някоя гореща кабелна обувка.


Колега, с това нзн дали ще мога да се справя
Къде да гледам за такива кабели, смисъл ако е нещо лесно.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 януари 2017 - 11:29

Почни с клемите на акумулатора. Ако някоя е топла след натоварване, значи има слаба връзка.
Отговори

Dimov снимка Dimov 17 януари 2017 - 11:43

 Djodji, на 17 януари 2017 - 10:39, каза:

колега, тези стойности на бордовия ли компютър ги постигаш и къде е подобре да се измерва

Тези стойности са по борд. Най-добре мери на акумулатора - не на клемите, а на самия акумулатор. При мен там са с 0.05 - 0.2 разлика от борда.
Отговори

Djodji снимка Djodji 17 януари 2017 - 12:00

добре, благодаря!
Отговори

Djodji снимка Djodji 17 януари 2017 - 19:39

Колеги, резултатите са скандални :sad-smiley-046:
След като пуснах всички консуматори за които се сещате, показваше ми 12.2. Като дам газ около 2 000 оборота, се качва на 13.00 а при всичко спряно без фарове, 13.7
Колеги, забелязах че чрез Вас има майстори, които се занимават с ремонт на лагери и други неща, проблема може ли да е някъде другаде освен при "добрата" свършена работа на майсторите? До колко може проблема да е в самите части, които са ми ги сменили защото съм решил да не ги оставям така!?
Ако колата е карам така, какво може да й причиня и дали въобще може да е карам?
ПП. Между другото нямаше никакво отклонение на стойностите между бордовия компютър и измерването с мултицет на акумулатора и нямаше гореща клема. Не знам какво повече да тествам но щом без консуматори ги държи 13.7-13.8 аз го разбирам че проблема идва от алтернатора
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 17 януари 2017 - 20:10

Ако тези стойности ги мериш на алтернатора взимай бейзболната бухалка и се връщай при майстора без да му обясняваш защо го биеш той сам ще се сети.
Отговори

Коцето снимка Коцето 17 януари 2017 - 20:18

За да си сигурен трябва да направиш измерване и на алтернатора, ако разликата с измереното на акумулатора е по-голяма от 0,3-4V (винаги се получава разлика) трябва да се търси причината в кабела или кабелна обувка, ако разликата е малка причината е в алтернатора. Измерванията ги прави под товар и не трябва да е под 13,7-8V на акумулатора при 1500-2000 оборота, без товар на алтернатора трябва да има поне 14,4V
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg