Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Кога се сменят мембрани на Изпарител?

dj_miro снимка dj_miro 15 март 2010 - 22:04

Здравей колега.Няма нужда да си сменяш целия изпарител :doh: Купуваш си нови мембрани-ловато или там къвто ти е изпарителя и си ги сменяш сам.Смени си и филтърчето на газовия клапан-100% е бом бок вече.И да го тръскаш нямя да е като ново, а струва 2-3 лв.По добре ново си купи направо.Сваляш си изпарителя сам и го отваряш внимателно и без да заобляш болтовете, че много лесно се заоблят :icon_razz2: Махаш старите мембрани и почваш да чистиш яко сичко вътре-100% е пълен с боклуци и много много нагар.Чистиш всичко с парцал, разредител и тук там шкурка където има повече лайна :newsm05_41: След това си слагаш новите мембрани и газовия филтър и затваряш всичко по обратния ред.Процедурата не е никак сложна-човек с малко технически умения ще се справи перфектно :)
Аз така си взех един изпарител Ловато-оригинално за 20лв и си го ревизирах сам и сега работи просто убиец-като чисто ново е :blink: Давай смело.Няма нужда да даваш пари за майстор да сменя мембраните или още по малко за нов изпарител :icon_razz2: Това е моето мнение с цел най-малко даване на финанси :mhihi:
Отговори

Живко снимка Живко 13 февруари 2011 - 14:41

Привет, колеги!
Имам въпрос за изпарител BRC AT90E, на доста километри е и ми вдигна градския разход на 15/100км при извънградски от 7-7.5/100км,това на двг C16NZ.
Та въпроса ми е следния, дали някои е сменял мембрани на такъв изпарител? Ще ми бъде от полза и някаква схема на изпарителя и въобще всичко свързано с него. Насочил съм се към оригинални италиански мембрани от един интернет магазин на цена 29лв, като мисля да си сменя и пластмасовите колена на маркучите с метални.
МЕМБРАНИ
Колебанията ми са дали да се занимавам да ревизирам изпарителя или да си взема направо нов същия за около 120лв.
Предварително благодаря на отзовалите се!
Мнението беше редактирано от Живко: 13 февруари 2011 - 14:45
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 13 февруари 2011 - 15:55

 Живко, на 13 Feb 2011, 14:41, каза:

Насочил съм се към оригинални италиански мембрани от един интернет магазин на цена 29лв, като мисля да си сменя и пластмасовите колена на маркучите с метални.

Много добро решение, но задължително подмени и всички гумички и уплътнения. Ако имаш клапан с филтърче преди изпарителя, почисти и него.
Ако изпарителят е хубав, то една качествена ревизия е достатъчна, пък и е почти наполовина по-евтина :mhihi:
Отговори

mita6kiii снимка mita6kiii 14 март 2011 - 20:13

 Живко, на 13 февруари 2011 - 14:41, каза:

Привет, колеги!
Имам въпрос за изпарител BRC AT90E, на доста километри е и ми вдигна градския разход на 15/100км при извънградски от 7-7.5/100км,това на двг C16NZ.
Та въпроса ми е следния, дали някои е сменял мембрани на такъв изпарител? Ще ми бъде от полза и някаква схема на изпарителя и въобще всичко свързано с него. Насочил съм се към оригинални италиански мембрани от един интернет магазин на цена 29лв, като мисля да си сменя и пластмасовите колена на маркучите с метални.
МЕМБРАНИ
Колебанията ми са дали да се занимавам да ревизирам изпарителя или да си взема направо нов същия за около 120лв.
Предварително благодаря на отзовалите се!


Колега ,какво стана смени ли мембраните,че и аз сега имам същия като твоя проблем, със същия изпарител съм само че на C 18 NZ ?
На градско съм 19/100, а извънградско 7.5-8/100
Как направи после реголировката на изпар.?
Ако някой знае или е правил реголировка на BRC AT90E ,ще съм благодарен ако сподели.
Отговори

Delikolev снимка Delikolev 08 май 2011 - 17:17

Здравеите колеги първо да се извиня на колегата че пиша в неговата тема но искам само да попитам нещо.
Астра Ф X16SZ карам само на газ само сутрин паля на бензин гозово ЛОВАТО минал съм на газ около 60 000км без да пипам нищо и колата си върви много добре НО тази зима ми скочи разхода с около 2-3 литра на 100км градско ми дава 12-13газ извън града 10-11 на 100 но вече е топло времето НО разхода си е същия а преди зимата ми даваше градско мах10/100 извън града 8/100
И сега като чета мненията по горе в темата си мисля дали не е време да сменя мембраните на изпарителя?? защото от друго едва ли може да е такъв голям разхода
Какво ще ме посъветвате колеги :unsure:
Отговори

FRYER снимка FRYER 08 май 2011 - 20:28

Препоръчителна е смяна на мембраните на 5 години.Това го четох в сервизната информация на изпарители BRC.
Преди месец сменях мембрани на ладата ми - BRC AT90P.Няма нищо сложно в цялата работа,но си мисля,че е задължително да се вземе оригиналният ремонтен комплект на BRC(аз така направих,цена около 30лв.).В него има абсолютно всички части,които подлежат на смяна.В сайта на BRC могат да се намерят упътвания за ремонт в .PDF формат.Задължително е и измиването на вътрешностите със спирт или бензин.Относно регулировката,ако не можете да я направите прецизно след смяната можете да посетите сервиз за газови уредби.
Мнението беше редактирано от FRYER: 08 май 2011 - 20:45
Отговори

Kalin снимка Kalin 15 януари 2022 - 14:24

Ааааааааа
Мнението беше редактирано от Kalin: 15 януари 2022 - 14:25
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg