Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дизел - добавки, подобрители и т.н.

Shades снимка Shades 31 октомври 2008 - 10:59

Вчера пробвах Castrol TDA. Много съм доволен, защото ефектът беше осезаем. Двигателят утихна осезателно, сутрешното чукане, толкова типично за Y20DTH, почти изчезна. Като комбинирам това с доказаните качества на добавката през зимата, определено обра точките. :kuku:
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 01 февруари 2009 - 21:21

искам да ви споделя мойта мъка...

Бях заредил на Лукойл в Дружба...
на следващия ден беше -13 и нафтата беше замръзнала...Стоя 3дена в подземен гараж...и и долях TDA и от тогава не съм имал проблеми и колата работи по-тихо и меко...и не трака толкова :)
Мнението беше редактирано от siegfrid: 20 май 2009 - 13:10
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

bili4652 снимка bili4652 27 март 2009 - 22:52

Здравейте аз от една година карам дизелна кола и само веднъж съм използвал добавка и ефект не забелязах. Но за добавката за масло разликата я осетих, понеже компресията ми е на никъде и преди да си сменя маслото пробвах с една измислена добавка и беше по добре. Въпроса ми е ' някой може ли да ми каже някаква добра добавка за маслото ', понеже нямам толкова пари на куп че да си ремонтирам двг-то. поне за сега не мога да си го позволя.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 28 март 2009 - 02:32

колега чувал за някаква руска добавка ама в момента немога да се сетя за името и. Ама е много ефикасна!!!
Мнението беше редактирано от siegfrid: 20 май 2009 - 13:10
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

bili4652 снимка bili4652 28 март 2009 - 08:49

В един магазин за масла,филтри и др. консамативи ми казаха за една руска добавка ама незнам дали ще е тази за която ми казваш едва ли ще е един вит тази добавка? Другия вариянт да я пробвам, благодаря за инфото.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 28 март 2009 - 18:41

помня, че моя приятел си я намираше за към 50лв. , но сега имете ми убегна
Мнението беше редактирано от siegfrid: 20 май 2009 - 13:10
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

bili4652 снимка bili4652 28 март 2009 - 19:52

Да ама какво количество е това за толкоз пари 0,5л или 1л
Отговори

miirro снимка miirro 28 март 2009 - 21:35

Може би става въпрос за руската добавка Ресурс
Отговори

Teddy снимка Teddy 12 май 2009 - 21:45

Колеги, въпроса ми е как се отразява на дизеловите двигатели добавянето в определени пропорции на син спирт, газ за осветление, минерално масло? Който има опит да сподели в какви пропорции сипва и какви са положителните, съответно отрицателните страни на тези "добавки". Темата се повтаря донякъде, но ме интересуват само цитираните по-горе "добавки" и ефекта от тях. Благодаря.
Мнението беше редактирано от Teddy: 12 май 2009 - 22:03
Отговори

Jony снимка Jony 13 май 2009 - 00:18

1. Спирт съм чул да добавят колегите с бензинови мотори срещу вода в горивото.
2. Относно газта за осветление (позната и като керосин) ефекта е в повишаване на цетановото число на горивото, намаляване на парафинирането при ниски температури, по-добро изгаряне и евентуално "продухване на горивната система"!
3. Маслото се добавя за слазване на горивната помпа. При по-стари модели (Мерцедес 300Д) има отделна система с масло за тази цел. При по-новите помпи се разчита на горивото преминаващо през нея.

Аз лично не бих сложил спирт за нищо на света, газ евентуално през зимата 1л на 50л нафта, масло винаги поне 0,5л на 50л гориво.

Късмет!
Мнението беше редактирано от siegfrid: 13 май 2009 - 09:53
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 13 май 2009 - 09:56

Истината за добавките към горивото е само една:
Castrol TBE - за бензинови двигатели
Castrol TDA - за дизелови

Всичко друго са измислици на Укьо, Вуте и Бай-Ганьо.
А за маслото като добавка към нафтата ще кажа само едно - "запушени разпръсквачи" - пък смятам всичките ще се сетите защо :knee:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 13 май 2009 - 09:56
Отговори

Shades снимка Shades 13 май 2009 - 11:01

 siegfrid, на 13 May 2009, 10:56 AM, каза:

Истината за добавките към горивото е само една:
Castrol TBE - за бензинови двигатели
Castrol TDA - за дизелови

Всичко друго са измислици на Укьо, Вуте и Бай-Ганьо.
А за маслото като добавка към нафтата ще кажа само едно - "запушени разпръсквачи" - пък смятам всичките ще се сетите защо :knee:

Човека го каза, а аз само ще добавя:

Liqui Molly добавките
Отговори

Jony снимка Jony 20 май 2009 - 12:06

 siegfrid, на 13 May 2009, 10:56 AM, каза:

Истината за добавките към горивото е само една:
Castrol TBE - за бензинови двигатели
Castrol TDA - за дизелови

Всичко друго са измислици на Укьо, Вуте и Бай-Ганьо.
А за маслото като добавка към нафтата ще кажа само едно - "запушени разпръсквачи" - пък смятам всичките ще се сетите защо :thu:



Уке от 80 000 км карам колата по този начин и нямам никави проблеми. Ако не си в час с дизелите, не е задължително да взимаш отношение по темата. Добавките (особено шумно рекламираните) имат за цел и да "промиват" мозъка на юзерите!

За да не съм голословен, може да прочетеш резултат от тестове на различни добавки.

Всеки сам преценя какво да слага в резервоара си. После :knee: или :20ashley_results:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 20 май 2009 - 13:08

Не казвай "Хоп" пред да скочиш - това, че сега карам бензинов автомобил не значи, нямам опит с дизелови автомобили....

Твоите 80хил км ги умножи по 4 и ще получиш моя опит с този вид двигатели :20ashley_results:

Всичките тези номера с Газ за осветление, Керосин, Масло даже и бензин съм ги пробвал - и да някои от тях имат временен ефект, по-важното е какво причиняват на двигателя. Още повече, че при свъременен дизел са си направо пагубни :knee:
Отговори

Jony снимка Jony 20 май 2009 - 20:37

Първо виж какър дизел карам. Определено не е коман рейл, за който вероятно говориш.

Само на Исузуто за последните три-четири години съм навъртял 85к км а то вече е на 230к.

Пробвал ли си 100% с трансформателно масло какво чудо е. Не само, че не се запушват дюзите а може да ако си сложиш 2 дъски отзад на корсата да я презкоча :20ashley_results:

И последно, понеже бавно схващам, как точно се запушва дюза от гориво, което си сипал преди 2 години например!?!

"А за маслото като добавка към нафтата ще кажа само едно - "запушени разпръсквачи" - пък смятам всичките ще се сетите защо"
Мнението беше редактирано от siegfrid: 12 юни 2009 - 14:52
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

m_a_r_t_o снимка m_a_r_t_o 20 май 2009 - 21:20

Чета темата с интерес, но четейки се сещам за тази новата нафта дето я рекламират на Petrol - Force Diesel. Някой пробва ли я, че в другиден ще пътувам и мисля да сипя за проба?
Пък по темата за добавките- Тази зима специално не съм си сложил и капка добавка в резервоара, пък съм си карал колата всеки ден и то със сутрешен старт,като изключвам единствено първите два дена след големият сняг, че ми беше жал да я пързалям по корем по улиците. Не ми се е случвало и на дълъг път и в града да замръзне нафтата или да има случай да запали със зор.
Иначе миналата година сипвах на Хелиос добавката и на Мотул-непомня модела, но разлики някакви не съм усещал.
Поздрави дизелджий! :20ashley_results:
Отговори

hddbg снимка hddbg 11 юни 2009 - 20:57

Колеги имам едно запитване. Днес си взех колата от опел сервиза, правиха малко ремонт по окачване и някои други неща и ми казаха да си сложа добавка на нафтата. Ще подобряла работата, ще върви по-добре и други такива и ми казаха по възможност да сложа хубава добавка и ми препоръчаха LIQUI MOLY да сложа, ама съм чувал че имало много ментета точно на тая марка та от къде е по-добре да се търси тая добавка от бензиностанции дали е удачно или да търся от други места.
Отговори

Георги Методиев снимка Георги Методиев 12 юни 2009 - 14:44

Да питам и аз.В последно време при палене притропва и не заработва веднага на 4 цилиндъра.Възможно е причината да е в подгревна свещ,защото после топла си пали нормално.За всеки случай мисля да сложа някоя добавка в резервоара за прочистване на дюзите.Каква бихте препоръчали от опит за лятото.
Отговори

Paco71 снимка Paco71 13 юли 2009 - 19:04

здравеите колегил Темата е много интересна. Според мен не трябва да се прекалява с добавките. Колкото са добри, толкова са опасни. Виждал сьм мерцедес с разтопени бутала. А щто се отнася до биодизела, аз сьм против. Трябва подгряващта система за горивото.Разяжда гумените уплатнения. И те трябва да се сменят.
Отговори

stei снимка stei 14 юли 2009 - 12:31

Добавка за дизел Кастрол DTA може ли да се слага на двигател Z17DTH че днес го купих ама пише на неразбираеми за мен езици на шишето.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg