Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Внезапен проблем с климатроник

stepo3 снимка stepo3 15 август 2017 - 19:08

И аз да постна моето проблемче. Предистория - паля колата, включвам си климатроника, духа си мъжката, всичко е 6. Паркирам се за няколко часа (по спомен на слънце в един от много горещите дни). Паля и вече студеното е мираж. Прибрах се и реших да пробвам на следващия ден по хлад, няма ефект. Разкачах акумулатора, прегледах предпазителите, четох с ОП-КОМ за грешки, всичко изглежда точно. Но, в едно от менютата ми направиха странно впечатление данните за градусите:

Outside temperature sensor 3 C, Compartment temperature 1613 C ?!
Публикувано изображение

Footwell и Interior Air също някакви извънземни градуси:
Публикувано изображение



Някъде бях срещал датчик, който е разположен на вътрешното тяло (приблизително нещо такова - https://d3vl3jxeh4ou...r%20circled.jpg) , намирисва ми той нещо да е скапал и да дава грешна информация, при която компресора отказва да включи. Там май ще е голяма драма с достъпа и може да отиде пак на сваляне на табло :(

Иначе на дисплея външната температура от датчика на бронята си е нормална. Всякакви идеи/съвети/мнения са добре дошли. При първа възможност ще я закарам и на сервиз за климатици да проверят и да си кажат мнението.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 15 август 2017 - 23:15

Датчика за температура в купето е точно по средата на таблото където се среща с челното стъкло, вади се много лесно
Отговори

hudson снимка hudson 16 август 2017 - 07:25

Това пак е датчик, но не е температурен. За силата на слънчевото греене е.
На Вектра Б и Омега Б температурния датчик е на конзолата на климатроника до бутоните за управление. Преставлява отвор с хоризонтални решетки с размер на монета от 2 ст. Има и малък вентилатор който го обдухва, поне при вектрата. Обикновенно точно той е блокирал от прах. Интересното е че след почистване си тръгва отново.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 август 2017 - 08:43

Точно. Не знам къде се намират тия двата датчика при астрата, ама драмата е от тях. Но ако съдя по наименованията единия е някъде по въздуховодите за краката.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 17 август 2017 - 10:29

И пак казвам, че датчика е горе на таблото, няма друг датчик, климатрониците на вектра и омега нямат нищо общо с на астра г.
Тя следи този на бронята и този на таблото, ако на бронята не работи няма как да пусне студено или топло, имал съм същия проблем само че зимата отвън е минус градуса, вътре показва че е 32, и не иска да пусне топло
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 август 2017 - 11:11

http://www.migweb.co...#/topics/235448
Тук става въпрос за монтаж на климатроник на астра г. Който го интересува може да пооткрие инфо за footwell sensor и къде се намира. Както и за solar sensor и къде се намира. Ако потърся още сигурно ще открия и повече, ама хайде потърсете си и сами, не бъдете на принципа "Чукча писател, не читател".
И надали проблема е в двата датчика (всъщност трите?) едновременно. Търси проблем по кабелите и буксите първо, включително и на управлението.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 17 август 2017 - 12:51
Отговори

stepo3 снимка stepo3 30 август 2017 - 18:15

Да продължим дискусията :) Успях с леко поразглобяване да достигна до датчик, разположен в обема на вътрешното тяло, пада се малко в лявата част на самата кутия, достига се с бъркане от дупката на диспеля. Изглежда така:

Публикувано изображение

Като го разкачих от буксата в Оп-ком менюто на всички места температурата я изписа като 0, което ме навежда на мисълта, че датчика е само един, няма втори за краката. След няколко закачания и откачания в менюто градусите си ги разпозна правилно, но климатика пак не тръгна. Накрая мерихме какво се случва отпред на буксата на компресора - при включване на климатик идват 12 волта, но като мерихме съпротивлението на магнитния съединител беше от порядъка на 650 ома, а на колега с друг Опел - 6 ома. Та сега в него ли да ми е проблема като цяло?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 30 август 2017 - 20:07

 stepo3, на 30 август 2017 - 18:15, каза:

Накрая мерихме какво се случва отпред на буксата на компресора - при включване на климатик идват 12 волта, но като мерихме съпротивлението на магнитния съединител беше от порядъка на 650 ома, а на колега с друг Опел - 6 ома. Та сега в него ли да ми е проблема като цяло?

Съпротивлението на бобината трябва да е 6-8 Ома.Явно там е проблема при теб.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 август 2017 - 18:23

Надявам се, че мерите добре и сондите контактуват добре там, където трябва. Ако е така- съгласен съм с диагнозата.
Но това с датчика... изчистете пластините на датчика и на куплунга преди да сглобите. И прегледайте с опкома дали всички температури са адекватни.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 31 август 2017 - 18:27
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg