Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с ламбда-сонда: губи се масата и светва чек-лампата

voyager снимка voyager 16 май 2012 - 13:05

Здравейте колеги,

Наскоро си купих Astra H, 1.6 - Z16XEP Twinport, бензин, модел 2005 г.; колата беше в чудесно състояние, с изключение на една грешка за ламбда-сонда. От сервиза на GA се произнесоха, че сондата не прави добър контакт, натиснаха я и се оправи, след 40 км пак светна. От GM сервиза казаха, че е изгоряла и е нужна смяна. След смяната обаче карах 50 км и пак светна. Този път отидох до един майстор жичкаджия в Мусагеница, бяха ми го препоръчали, след няколко дена тестинг той установи че и сондата и куплунзите са си ОК, но на моменти масата се мести или губи. Някой има ли идея какъв може да е проблемът? Майсторът не разполага с електросхема за този модел Опел, така че не е сигурен каква може да е причината.

Благодаря предварително!

п.с. грешката, която се появява е една и съща, неработеща ламбда сонда.
Отговори

Никсън снимка Никсън 16 май 2012 - 17:21

Здравей колега , за да можем да ти помогнем ... най-добре напиши номера на грешката ,която ти излиза . По принцип организацията на работа се управлява от ECМ , а то същевременно чете сигнала от сондата . Поздрави и Успех .
Мнението беше редактирано от Никсън: 16 май 2012 - 17:22
Отговори

Гостcorsaro_* 12 юни 2012 - 16:04

Здравейте колега,появи ми се същият проблем на астра н 1,6 zep 2006г. Какво се оказа при Вас и най-вече как и къде решихте проблема.Предварително Ви благодаря.
Отговори

petkojk снимка petkojk 19 октомври 2012 - 16:17

Здравейте колеги и аз има същия проблем моята Астра е Г 2003г. мотора Z16 XEP! Първо пишеше ,че е бедна сместа на бензина при долната сонда до катализатора смених я 280лв. ДЕЛФИ! Минах 300 км. и пак светна чека ,хайде пак проверка на комп сега дава проблем с другата ламда сонда горе до колектора, този път я смених с универсална- 90лв. Ще ви пиша какво става като по-карам малко. Явно при всички с този мотор имаме този бъг! Моля ако някой е на ясна да пише какво е това чудо иначе нямам проблеми с гърнетата всичко е супер, бензина е 95Н ОМВ може би става за каране, а нямам оплаквания относно вървенето и катализатора не смърди на сяра ;-).На бензин съм НЕ на газ!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg