Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дизел - добавки, подобрители и т.н.

mely снимка mely 11 октомври 2010 - 08:40

Вижте колегите от оффроуд форума какво са направили ....ЕВАЛА :biggrin: :pardon: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread...576&page=33

вижте темата от самото начало.
Отговори

astra g diesel снимка astra g diesel 20 декември 2010 - 21:30

 vassil_bk, на 18 Nov 2006, 18:03, каза:

Явно имат значение тия добавки... Ами да питам и друго. Някой ползвал ли е дизела на Шел, този VPower или там както се води? Този малко по-скъпия... Че ако е по добър от другия да слагаме от него. До колкото дочувам, малко спада разхода и леко повишава вървенето на колата... :first: Ма дали просто не им се струва така на тия дето го разправят или просто се опитват да зарибят?!?! Тези, които са го тествали, моля да обадят някакви впечатления. :sad:


Да ти кажа една тънка! Пробваи ОМВ премиум  в моята астра 1.7 като я сипах все едно се качих в друга по-мощна кола.Много вари!
:drinks:
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 23 декември 2010 - 13:44

 mely, на 11 Oct 2010, 8:40, каза:

Вижте колегите от оффроуд форума какво са направили ....ЕВАЛА :hi: :doh: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread...576&page=33

вижте темата от самото начало.


Аз пробвах с TDA-то, вече втори резервоар- колата е малко като спъната, по тиха е да- но някак си, като зареждах от Ромпетрола без добавка беше по пъргава...., и сутрин като запаля и малко мирише, ама не на нафта, на някаква химия.....нямах го тоя проблем преди добавката.

Шурито кара Рено меган сценик, помпа-дюза, каза че е доволен от присадката.
Малко се покачи и разхода като че ли......като цяло май не въм впечатлен.

Надявам се на -20 да се представи по- добре.
Мнението беше редактирано от Garibaldi: 23 декември 2010 - 13:44
Отговори

asensio снимка asensio 24 декември 2010 - 22:18

ТДА ми свали разхода на мен, по мек старт, работата на мотора омекна. От Октомври миналата година я сипвам на всеки резервоар
Отговори

stei снимка stei 24 декември 2010 - 23:59

А от къде го купуваш TDA че нещо са го покрили по магазините. Миналата зима карах с него и съм много доволен но свърши а сега няма :ranting:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 25 декември 2010 - 00:02

Елит Кар - 16лв за 250мл :ranting:
Отговори

stei снимка stei 25 декември 2010 - 15:04

:ranting:
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 05 януари 2011 - 11:06

 stei, на 24 Dec 2010, 23:59, каза:

А от къде го купуваш TDA че нещо са го покрили по магазините. Миналата зима карах с него и съм много доволен но свърши а сега няма :icon_evil2:



От Мотобул ООД, вносителя на Кастрол продукти.
Намира се под старият Мерцедес, надолу, до Електромаркет.
Цена: 16лв.
Мнението беше редактирано от Garibaldi: 05 януари 2011 - 11:07
Отговори

Жорко снимка Жорко 28 януари 2011 - 13:10

Тази зима преминах на друг тип подобрители на качеството на нафтата. Сипвал съм разни добавки по-рано, марка Редекс и още други, но не си спомням да имаше осезаем ефект. Единствения очеваден резултат беше паричен и то в отрицателен аспект. В момента сипвам на 1 резервоар 2-3 литра бензин. Хем е най-евтино, хем и има гориво. Обезателно обаче сипвам и моторно масло за двутактов двигател, за да може да се смазва нафтовата помпа, че бензинът я изсушава. Най-добре е да се намери такова бездимно, напълно синтетично. Аз купих един литър от Кауфланд. Опаковката е жълта. Цената е 9 лв. Слага се в съотношение 1:200, тоест 100 мл на 20 литра нафта. Може и малко по-голяма доза да се сложи. КАто разход на гориво и поведение на пътя не съм забелязал разлика, но като бръмчене моторът работи по-тихо. Разбира се, необходимо е да се измине известно разстояние 200-300 км, за да се усети промяната.
Тези фокуси ги правя по няколко пъти за цяла зима, но се старая да не прекалявам. Все пак моторът е направен да гори нафта и всякакви други номера, които му пробутваме в горивото му влияят в някаква степен.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 31 януари 2011 - 20:15

колеги днес разбрах за един много ефикасен начин против смръзване на нафтата. Използван в бившия СССР при -35 градуса - безотказен( няма замръзване) спирачна течност. :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от Rumkata: 31 януари 2011 - 20:16
Отговори

devil. снимка devil. 31 януари 2011 - 20:48

Интересно!Дай още инфо!
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 31 януари 2011 - 20:52

на около 50 литра около 10-15 грама
Отговори

Жорко снимка Жорко 01 февруари 2011 - 14:33

 Rumkata, на 31 Jan 2011, 20:15, каза:

колеги днес разбрах за един много ефикасен начин против смръзване на нафтата. Използван в бившия СССР при -35 градуса - безотказен( няма замръзване) спирачна течност. :newsm05_41:



Този фокус съм го правел преди години на старото дизелово Пежо. В МЕтро продаваха спирачна течност в зелена опаковка, руско производство. Беше 3.23 лв, 0.400мл. Точната дозировка не помня, но май слагах 50 мл на резервоар или подобно съотношение.
Отговори

ГостGuF_* 02 април 2011 - 01:02

Здравейте колеги, искам да ви попитам някой ако е ползвал Лики-Моли добавката бихте ли ми казали как изглежда? Не за друго ами някак си много фълшива ми се стори.... в сравнение с добавката на Кастрол тая си беше рядка като вода, а очаквах нещо по гъсто като масалце примерно.
Хубаво ме убеждаваха Кастрол да си взема, ама аз не та не понеже четох повече положителни мнения за Лики-Моли. Та който я е ползвал моля ви кажете ми дали е рядка като нафтата и горе долу със същия цвят?
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 25 април 2011 - 10:20

 GuF, на 02 април 2011 - 01:02, каза:

Здравейте колеги, искам да ви попитам някой ако е ползвал Лики-Моли добавката бихте ли ми казали как изглежда? Не за друго ами някак си много фълшива ми се стори.... в сравнение с добавката на Кастрол тая си беше рядка като вода, а очаквах нещо по гъсто като масалце примерно.
Хубаво ме убеждаваха Кастрол да си взема, ама аз не та не понеже четох повече положителни мнения за Лики-Моли. Та който я е ползвал моля ви кажете ми дали е рядка като нафтата и горе долу със същия цвят?

Здравей,
аз съм ползвал Лики Моли като съм си купувал ей от тук:
http://senax.bg/
това е официалния вносител (видях го в Автобилд). Ползвал съм добавка за common rail: Арт. номер: 2185. сипва се 250 ml. за до 75 литра гориво, моя резервоар е 70 литра, така че е екстра. Сипва се през поне 2000 км. и специално тази е по-скоро с почистващ ефект, не съм забелязал отклонения в работата на мотора, тъй като карам основно градско. Немога да споделя дали има промяна и в пушенето т.к съм с филтър за твърди частици и не се забелязва пушене. Ползвал съм и добавка против замръзване на горивото: Арт. номер: 1877 / 150 мл. веднъж тази зима при по-студеното време (май беше през края на Януари-Февруари). От нея определени мотора работеше по-спокойно когато го запалех студен. Имам наблюдения и върху добавките за бензин, на предната кола на жена ми Пежо 106 май и бяха сипали "кръщаван" бензин, колата се давеше, загуби мошност от малкото която има, но след наливане на добавка за стабилизиране на бензина, или нещо от рода не поня точно щото беше прези 5 години, та разликата беше потресаваща...
Не мога да поделя за цвят, тъй като са в метални шишета и се наливат през една "цицка" която се навива на опаковката, но меризмата им е остра и не мирише на нафта. Спрях се на тези добавки, защото и на сайта на производителя www.liqui-moly.de си пише че стават за common rail мотори, има *.pdf, които да си свалиш с допълнителна информация и т.н. Тази фирма е представителя за България, намира се на пътя за ж.к. Дружба-2 (като слезеш от Цариградско, и завиеш на спускането на първия светофар в дясно, горе-долу където свършват мантинелите м/ду двете платна, една нова сграда). Виждал съм ги и на бензиностанциите на Петрол, но про положение че неми е проблем да купувам от вносителя, не искам да попадна на евентуално менте.

успех
Отговори

swet снимка swet 05 май 2011 - 07:46

И аз съм ползвал Лики Моли и бях много доволен от работата на двигателя - стана по-безшумени по-лесно палеше за разхода не мога да кажа тъй като си я настъпвам и гори ама количеството е за един резервоар и е малко финансово неизгодно иначе е супер добавка.Гледам че ТДА-то пише че се използва 1:1000 което ме навежда на мисълта дали ще е толкова ефективно в толкова малки количества,въпреки че го хвалят навсякъде.Има го тук за който не му се разкарва по автомагазините и мисля да си го поръчам пък ще видим...
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 15 юни 2011 - 07:55

Пичове,
изчел съм почти цялата тема, както и подобни из други сайтове/форуми.
Не успях да разбера, как влияе добавката /аз слагам само TDA/ на турбото-по специално на геометрията и на ЕГР клапана.
За DPF няма да питам- там нещата са ясни.

Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от Garibaldi: 15 юни 2011 - 07:55
Отговори

okocev снимка okocev 03 декември 2011 - 19:34

Относно добавката на кастрол ТДА вече има и аналог на бардал B.D.C. ,който е доста по нова разработка и доста по добре си върши работата,може да се закупи от официалният вносител защото магазините не го разпространявт поне от моите наблюдения.Иначе идеалният микс е бардал според сезона 10 или 20мл на 10л и 20мл 2Т масло,и профилактично веднъж на смяната на маслото и чистител за дюзите но такъв който се продава в сервизните центрове за дюзи или в някои сервизи като Протек
Мнението беше редактирано от okocev: 26 декември 2011 - 09:26
Отговори

GARI снимка GARI 04 декември 2011 - 02:31

Колеги аз си сипвам по малко 2 так.масло на Мотул за моторни шейни специално и количката така хубаво мърка че чак ми е приятно :icon_razz2: .Иначе исползвал съм на БАРДХАЛ добавките и пак се усеща разлика в колата.
Отговори

tzetz1 снимка tzetz1 04 февруари 2012 - 20:37

Здравейте на всички, знам че не е правилно да правя тази тема тъй като има тема относно такъв вид добавки, за което се извинявам. Въпросът ми е дали може всеки, който има някакви наблюдения или знае нещо повече да изкаже мнението си относно добавката на Castrol TDA. Благодаря предварително..
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от tzetz1: 04 февруари 2012 - 20:38
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg