Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

проблем с лампичката с вентилатор. на астра г

djeki80 снимка djeki80 02 март 2015 - 11:36

Свети ми лампата с вентилатор в нея, като е на контакт колата евсички други лампи гаснат а въпросната само премигне един път и продължава да свети , на диагностика нищо не излиза, доколкото знам тя е за електонно охлаждане на двигателя или проблем с климатика всичко по колата работи, та въпроса ми е трябва ли да гасне или не, астра г y17dt 2002g.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 02 март 2015 - 12:37

Диагнистика на друго място има записана активна грешка или не можете да я прочетете или диагностиката не струва.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 март 2015 - 17:09

Ако не ти свети, когато колата работи няма място за притеснения. Ако свети и тогава имаш проблем или с перките, или с техния модул/букси. Лично аз много съм си патил и имам теми, в които съм описал проблемите и решението им.
Отговори

djeki80 снимка djeki80 03 март 2015 - 15:26

Когато запали нищо не свети ама е дразнещо, а колкото до диагностиката в Плевен няма кой, затова вече само в Търново, след 10 000 км. ми предстои смяна на ролки и ремъци и тогава ще я видят там, благодаря ви за бързите отзиви колеги.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 март 2015 - 16:01

Кое е дразнещо колега? Защо търсиш под вола теле??? Нямаш проблем, а търсиш такъв. Ама давай пари на майстори....
Отговори

djeki80 снимка djeki80 03 март 2015 - 19:35

Не търся нищо колега, точно това казвам, че спирам с майсторите и единствено ще си правя колата в Търново защото хората си разполагат със софтуер за опел, части за опел, разбират какво правят и не се чудят що не излеза нищо на компа и т.н. а така и така ще ходя да ми сменят ремъците и ролките ще ги питам и за това с лампичката. Благодяря ти колега, лека вечер.
Отговори

Hevy снимка Hevy 03 март 2015 - 20:41

Тази лампичка гасне само на девствени коли, които не са имали грешка в системата на охлаждането, след първата грешка започва да прави така - примигва и пак свети докато не запалиш. Спомних си че и мен ме дразнеше едно време и се чудех как да и върна девственоста... ама явно съм свикнал и съм забравил...
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 март 2015 - 20:44

Очаквам да кажеш какъв е резултата от диагностиката във В.Търново?
Колата скоро ли е купена и проблема от кога е?
Ако е купена скоро колата,имам известни подозрения ама не съм гадел,трябва да се чете.
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 03 март 2015 - 20:46
Отговори

djeki80 снимка djeki80 03 март 2015 - 22:03

Не трета година я карам винаги си е била така тази лампа, след като имах проблем с управляващия блок на ГНП който го откриха и ремонтираха в Търново преди една седмица горе долу, и питане от колеги със същите астри какво им свети по таблото, защото в града нямаше кой да разбере от какво е заминал и дали е въобще е той, всеки ме питаше Абе тая лампа с вентилаторчето що ти свети? и аз шах и почваме едно спорене че така трябва да свети а те не не трябва ела да видиш на моята и така гледах 5 астри 3 с исузо мотора и 2 с немския и на всичките им гаснат като поседят малко на контакт, и така не е проблем климатика си работи перките на вентилатора си се включват и на двете степени и така, като отида до търново ще пиша какъв е резултата. А относно колегата HЕVY ако не направят нищо и аз ще свикна пак :)
Мнението беше редактирано от djeki80: 03 март 2015 - 22:06
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg