Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Биене при спиране

dionisi снимка dionisi 05 март 2017 - 19:07

Здравейте,

Преди 2 години смених предни дискове и накладки, защото старите бяха износени и бяха почнали да бият.
След смяната биенето при спиране почти изчезна - беше едва забелижимо.

Преди 6 месеца пак се появи, но не карах много колата и затова го бях забравил този проблем.
При спиране от 140-150км/ч като натисна леко педала на спирачката и се получава супер силно биене във волана, обаче на 140км/ч ако съм на 4та скорост това биене почти не се усеща. Другото е понякога като направя бърз старт от място (1-2-3 на макс) при 110-130 км/ч се получава супер силно биене във волана, както при спиране от тази скорост. При нормално каране, при тази скорост няма никакви вибрации.
Като карам градско и почна да намалям съвсем леко от 50-60км/ч също се усеща леко пулсиране на педала и вибрации във волана.

Карах колата в GA, тъй като само и единствено там я обслужвам/ремонтирам до момента. Обаче от там казаха че незнаят какво е и най-вероятно не е от дискове. Не искат и да я диагностицират повече - общо взето ми казаха оправяй се, карай я така.

Закарах я в Дунев, тъй като там имат стенд за измерване и престъргване на дискове. Казаха че дисковете били криви и ги изправили с машината и също така ми смениха спирачата течност (това по мое желание). За съжаление проблемът остана - абсолютно никаква разлика от преди. Минах около 1000км след тази процедура
Утре пак ще я карам там, за да видим какво ще измислят. Защото този толуп като се засили трябва да спира :kinggrin:

В общи линии - дисковете са прави, по окачването УЖ няма проблеми а биенето продължава. Някой да е имал подобни проблеми ?

п.с. колата е от профила.
Мнението беше редактирано от dionisi: 05 март 2017 - 19:09
Отговори

bat van снимка bat van 05 март 2017 - 19:27

Нови дискове. Този филм с изправяне на криви дискове не върши работа.С новите дискове не трябва да има никакво биене.Нещо пропускат в сервиза където се обслужва колата.
Отговори

dionisi снимка dionisi 05 март 2017 - 20:17

Добре а защо при ускорение от място се получава също?
Тръгвам от място и изреждам 1-2-3 и при 100+ км/ч почва да бие зверски като отпусна газта и сложа 4-5-6 и почва да карам нормално биенето изчезва.

Съгласен съм да сменя дискове+накладки, но искам да съм сигурен че е от тях защото нови в опел + смяна е към 800 кинта. Освен това в Generous Auto не искат да ги сменят, защото не са сигурни че е от дискове, и незнаят от какво е. Затова и закарах колата в друг сервиз
Мнението беше редактирано от dionisi: 05 март 2017 - 20:18
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 март 2017 - 20:40

Има хлабина я в накрайници, я някъде другаде. Имах подобен случай на Вектра Б с 2.2 ДТИ, при здраво ускоряване от втора до пета при над 110 до към 140 биене, после тишина до над 200. После при намаляване пак същото. Оказа се лека хлабина във външен кормилен накрайник в комбинация с много леко разбити втулки на левия носач отпред.
И не, не мисля, че дисковете са виновни за това. Просто много внимателно прегледайте всичко по окачването и рейка, накрайници, и ще излезе какво е.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 05 март 2017 - 20:43
Отговори

dionisi снимка dionisi 05 март 2017 - 21:00

Чета из другите форуми за същия проблем при други автомобили и там също казват да се прегледа окачването. НО последно от GA казаха че окачването е ЧУК!!!. Миналата година ми беше за смяна десен тампон на носача и тогава направо смених и левия. Тогава имах леки вибраци и леко "шаване" на колата при 170+ и след смяната се оправи.

Утре пак ще я карам в Дунев и дано открият от какво и е.

Честно казано до преди да си купя Инсигнията си ремонтирах сам старата кола. Бях изчел хиляди форуми, за всякакви проблеми. Смея да твърдя че съм техничеки грамотент. За съжаление вече нямам толкова свободно време и разчитам на официален сервиз и като цяло на сервизи да обслужват/ремонтират колата ми.

п.с. Ако си имал вибрации като моите със спирачка не можеш да намалиш от 200 :) Гаранция :devil-smiley-019:
Мнението беше редактирано от dionisi: 05 март 2017 - 21:01
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 05 март 2017 - 21:06

Колега, щом тресе при ускорение - със сигурност не е от дисковете. Аз имах подобен проблем, но се бяха събрали две неща на куп - спиране от 200 до 0, два поредни лоши баланса на гумите... бях взел да си мисля за карета на полуоските и други по малко вероятни неща. Един приятел в София ме заведе на място където е доволен от гумаджиите, и там установиха проблема - колелата не са балансирани както трябва (наистина всички имаха баланси на повече от едно място), а гумите имат "площадки" от спирането,баланс и разменихме предни и задните, вибрациите рязко намаляха, с течение на времето и няколко хиляди км - гумите се отъркаляха и сега вибрациите са едва доловими
Отговори

meha1971 снимка meha1971 05 март 2017 - 21:09

Прегледай си каретата -особено вътрешните.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 март 2017 - 21:20

 dionisi, на 05 март 2017 - 21:00, каза:



п.с. Ако си имал вибрации като моите със спирачка не можеш да намалиш от 200 :) Гаранция :devil-smiley-019:

Спирах, спирах, то от 220 с 2.2 дти-то като пуснеш газта и тя си спира... Обаче беше гадно като се появи проблема- Пловдив- София за под 45 минути и спиране от 220 до 90. И в този момент за първи път се появи. Егати и страха брах, добре, че не расте в градинката пред блока тоя страх... :moderator:
Отговори

dionisi снимка dionisi 07 март 2017 - 19:52

Днес си взех колата и засега всичко е супер.
Оказа се че е имало голям дисбаланс на гумите и са сменили предна дясна, на мястото на задна лява. Казаха че са ги балансирали няколко пъти докато се получи желания резултат, също така са въртяли няколко пъти гумат около джантата. Тази услуга даже се плаща допълнително към баланса.
Също така, са престъргали и задните дискове. Дали са били криви или само са обрали ръбовете и нормалните "вълни" от износване незнам, но сега всичко е наред. :3:
Мнението беше редактирано от dionisi: 07 март 2017 - 19:53
Отговори

петко 12 снимка петко 12 07 март 2017 - 19:59

На времето и аз имах сходен проблем като твоя, и то само при спиране с висока скорост.Ходене по майстори и различни съвети и накрая се оказа при мен съвсем леко изкривени джанти.Пробвай да размениш предните и задни джанти с гумите. ОК късно съм се включил.
Мнението беше редактирано от петко 12: 07 март 2017 - 20:05
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg