Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Хидравлично масло

vankis снимка vankis 08 септември 2009 - 22:19

Може ли някой да ми отговори със сигурност , трябва ли да се сменя хидравличното масло или не?Прочетох всички теми от форума на тази тема , но се срещат мнения ,че не се сменя... та кажете аджеба сменя ли се или не ?
Колата е Астра Г с ел.помпа
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 08 септември 2009 - 22:26

Смяна ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на 2 години или 30хил.км :flag:

Всички други мнения на "разбирачи" ги игнорирай :flag:
Отговори

Hevy снимка Hevy 10 септември 2009 - 21:38

Както може да се види на снимката, ако се отвият тези маркучи ще изтече само маслото което е в помпата. Останалото по тръбите ще си остане, а и нали са по низко - съответно всички мизерий са там...така че е напълно излишно да се пипат тези връзки, най много да протече после. Казанчето събира 150мл, цялото количество е към литър. Моето го сменях със спринцовка и маркуче от система, всяка сутрин изсмуквах едно казанче и наливах ново, за да не си играя да въртя гуми на място. Избистри се напълно чак към средата на втория литър. Не забравяйте да покривате генератора и масметъра с парцал.

Публикувано изображение
Отговори

Kraskam снимка Kraskam 12 октомври 2009 - 12:59

Не става ли през двата щуцера на рейката, да се източи бозата?
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 12 октомври 2009 - 14:29

И аз карам вече 2 години,даже и повече,но никога не съм го сменял.Незнам дали трябва да се сменя и на колко км.,но като знам къде се намира казанчето ми се струва,че ще е доста трудно.(Астра Г).
Може ли някой по-запознат да каже дали може да възникнат проблеми от нередовна смяна.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 12 октомври 2009 - 15:17

 siegfrid, на 08 Sep 2009, 22:26, каза:

Смяна ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на 2 години или 30хил.км :icon_wink2:

Всички други мнения на "разбирачи" ги игнорирай <_<

Колега ще те черпя ако потвърдиш написаното с техническа документация за някой от моделите на Опел. Сменя се хидравличното масло в автоматичните скоростни кутии на определен пробег или години. Но никъде не пише за маслото в хидравличната система да се сменя, въпреки всичко и аз моето съм го сменил , все пак колата ми е на 13 години. И аз препоръчвам да се смени маслото на хидравликата на автомобила нито е скъпо нито е трудно и според мен метода на спринцовката също върши чудесна работа. Маслото циркулира непрекъснато в системата и след три източвания на казанчето на помпата можем да считаме , че е подменено маслото на 80%, което е напълно задоволително.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 12 октомври 2009 - 21:04

Отваряш, който и да е учебник, посветен на автомобилите, на глава Техническо обслужване и почваш да четеш.
Маслата, техните химически и мазилни свойства са едни и същи при ВСИЧКИ автомобили. Точно затова тези правила са валидни за ВСИЧКИ АВТОМИБИЛИ. Едва ли Опел са изнамерили Перпетуум Мобиле :icon_wink2:

Ако успееш да изнамериш формула за Масло, което да не се оксилява, да не губи мазилните си свойства, като същевременно живота му е по-голям от 2-3 години, то ти ще станеш МИЛИАРДЕР..... <_<
Отговори

MAN снимка MAN 18 октомври 2009 - 14:34

Здравейте колеги,
забелязах че маркучето което излиза от казанчето за хидравликата на волана ми е доста напукано.
Дали там маслото е под налягане?
Имате ли идеяколко струва такова маркуче и лесно ли се сменя.
Благодаря
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 18 октомври 2009 - 16:00

 siegfrid, на 12 Oct 2009, 22:04, каза:

Отваряш, който и да е учебник, посветен на автомобилите, на глава Техническо обслужване и почваш да четеш.
Маслата, техните химически и мазилни свойства са едни и същи при ВСИЧКИ автомобили. Точно затова тези правила са валидни за ВСИЧКИ АВТОМИБИЛИ. Едва ли Опел са изнамерили Перпетуум Мобиле :clapping:

Ако успееш да изнамериш формула за Масло, което да не се оксилява, да не губи мазилните си свойства, като същевременно живота му е по-голям от 2-3 години, то ти ще станеш МИЛИАРДЕР..... :mhihi:

Моето лично мнение , че би трябвало да се сменява и хидравличното масло на даден интервал от време. Но в книжките на Опел за техническото обслужване на автомобила никъде не пише , че хидравличното масло подлежи на смяна било то на бр. изминати километри или години някакви. Не мисля от Опел пък и да са го пропуснали това ! Същото се отнася и за маслото в скоростната кутия на Опел /механичната/. До сега не съм попада на сервизна книжка на автомобил докаран от Германия в която да е посочена смяна на хидравлично масло освен в случаите на ремонти направени в хидравликата на автомобила. Попадал съм на сервизни книжки на автомобили на 7 години с по 530 000 км и в нас веднага ги правят , че са на 165 000 но това е др. разговор !
Отговори

YACCO-BG снимка YACCO-BG 21 октомври 2009 - 15:59

Маслата губят голяма част от качествата си по време на експлоатация. Няма вечно масло. От техническа гледна точка - всички системи трябва да се поддържат,ако Ви е мила колата. Всички течности трябва да се подменят през определен период от време (масла, хидравлики, антифризи). Странно е че не го пише в сервизните книжки... Немците са особено стриктни в тази област.
Отговори

mita4e снимка mita4e 22 октомври 2009 - 08:34

 YACCO-BG, на 21 Oct 2009, 16:59, каза:

Всички течности трябва да се подменят през определен период от време (масла, хидравлики, антифризи). Странно е че не го пише в сервизните книжки... Немците са особено стриктни в тази област.

Мисля си, че германците не са мислили за далечното бъдеще. Имам предвид че те са изчислили че колата ще се кара 3-5г или около 150-200хил. километра и след това сменят с нова, както и правят с колите си де. Вече наш проблем е че вземаме техните 10-15г дараци и си мислим че ще ги караме още толкова само със смяна на двигателно масло. Затова си го сменяйте на 50-60 хил.км да ви е мирна главата + това колата хич няма да се дърпа и определено ще се чувства по-добре с новото масълце, а и смяната не струва кой знае колко пари.
Отговори

Kraskam снимка Kraskam 22 октомври 2009 - 11:02

През щуцерите на рейката източих около 600 грама (толкова долях). Малко тегаво тече, ама се отвиха и завиха лесно. Лошото е, че бозата в рейката си остана.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 22 октомври 2009 - 11:11

 Kraskam, на 22 Oct 2009, 12:02, каза:

Лошото е, че бозата в рейката си остана.

Покарай така няколко дни, после пак източи и долей ново масло,
почти ще е изчистена бозата.
Отговори

di.dimitrow снимка di.dimitrow 23 октомври 2009 - 12:02

Колеги, от скоро забелязавах, че сервото много се усили и волана стана доста лек, което означава, че хидравличната система си работи, но усещането е странно. Въпросът ми е дали този ефект може да се дължи на промяна в качеството хидравличното масло?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 23 октомври 2009 - 18:04

 di.dimitrow, на 23 Oct 2009, 13:02, каза:


Колега, да си слагал скоро нови зимни гуми?
Отговори

di.dimitrow снимка di.dimitrow 23 октомври 2009 - 23:03

Не гумите още не съм ги сменил. Скоро съм сменял маслото на двигателя и свещи, но не знам дали това може да окаже влияние.
Отговори

tokoxxl снимка tokoxxl 11 февруари 2010 - 11:55

Здравейте колеги!
След като изчетох всички мнения по тази тема реших и аз да се направя на майстор и да си сменя сам маслото на хидравликата доколкото мога. Изтеглих със спринцовка от казанчето около 250 мл и съответно долях ново масло. Обаче след една седмица каране реших отново да изтегля наличното количество в казанчето, за да продължа подменянето на старото, обаче в казанчето си беше от новото маслото, което сипах, а не от старото както очаквах. Дайте съвет какво да правя. Кога ще се завърти маслото?
Отговори

dsfat снимка dsfat 26 февруари 2010 - 23:56

колеги колата ми е астра G 2000г колко хидравлично масло поема и как се сменя
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 27 февруари 2010 - 00:12

Ако беше прочел темата, щеше сам да видиш на предната страничка описанието как става смяната -> ЦЪК.
По каталог събира между 0.7 и 1.1л :61:
Отговори

mvz снимка mvz 14 март 2010 - 18:30

Здравейте, колеги!
От скоро съм собственник на Зафирата от подписа Ми и въпроса относно хидравликата е, къде са завряли казанчето? От писаното тук разбирам, че колата е с ел. задвижване на помпата(ако може и нахождението на помпата да Ми посочите).
С двама приятели гледахме, но не открихме местонахождението му.
Предварително Ви благодаря!


Поздрави,
Марио Захариев(дано колегата не се сърди, че ползвам темата Му)!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg