Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

На празни обороти всичко в купето е в резонанс

alalexl снимка alalexl 02 ноември 2006 - 21:59

Колеги от скоро притежавам вектра 1.8i двигател C18NZ. Когато я пазарих в холандия не обърнах внимание на това, когато съм на празни обороти без значение дали е топла или студена ,това волан табло всичко което мърда е в резонанс , страшно дразнещо е, предстои ми обслужване масла филтри ремаци и т.н. Смених свещите като мислих че ще се оправи проблема ама не ,сипах 100 октана бензин пак нищо, сложих добавка в бензина пак нищо. Някои имал ли е такъв дерт или тоя модел коли са си такива , за 1-ви път карам вектра и съм доволен от возията но това да ми вибрира волана докато чакам да светне сфетофара направо ма влудява. Ако някои има коментар по темата моля да пише ще пробвам всеки вариант , наи на последно място ще я запиша на диагностика , но ме ръчка от вътре да изпреваря диагностикаНе я карам на газ . 180 000 км е колата. завравих да кажа че и задното гарне като последно и то влиза в резонанса
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 02 ноември 2006 - 22:23

alalexl, на Nov 2 2006, 09:59 PM, каза:

Колеги от скоро притежавам вектра 1.8i двигател C18NZ. Когато я пазарих в холандия не обърнах внимание на това, когато съм на празни обороти без значение дали е топла или студена ,това волан табло всичко което мърда е в резонанс , страшно дразнещо е, предстои ми обслужване масла филтри ремаци и т.н. Смених свещите като мислих че ще се оправи проблема ама не ,сипах 100 октана бензин пак нищо, сложих добавка в бензина пак нищо. Някои имал ли е такъв дерт или тоя модел коли са си такива , за 1-ви път карам вектра и съм доволен от возията но това да ми вибрира волана докато чакам да светне сфетофара направо ма влудява. Ако някои има коментар по темата моля да пише ще пробвам всеки вариант , наи на последно място ще я запиша на диагностика , но ме ръчка от вътре да изпреваря диагностикаНе я карам на газ . 180 000 км е колата. завравих да кажа че и задното гарне като последно и то влиза в резонанса
 



провери колко са ти оборотите на празен ход и ако не са в нормите ги вдигни
мисля че трябва да са около 900-980об.
може би от това да е
Отговори

StK снимка StK 02 ноември 2006 - 22:58

Много вероятно е някой тампон да си е заминал от тези дето държат двигателя и скоростната кутия.
По-малко вероятно е да се е разбалансирал маховика, ако нещо е сменяно или бъзикано. Но някой знаели кой какви експерименти си е правил с тези коли преди да станат наши...
Отговори

alalexl снимка alalexl 03 ноември 2006 - 10:04

StK, на Nov 2 2006, 10:58 PM, каза:

Много вероятно е някой тампон да си е заминал от тези дето държат двигателя и скоростната кутия.
По-малко вероятно е да се е разбалансирал маховика, ако нещо е сменяно или бъзикано. Но някой знаели кой какви експерименти си е правил  с тези коли преди да станат наши...
 

колега прав си че не се знае какво са я мангерили,но двигатела изглежда девствен ,демек не е бутан.А за тампоните може да се окажеш прав сега след като ме подсети се сещам че кото тръгвам или съм на малка предавка и отпусна газта или подам газ скоростнея лост мърда като чели се намества и застава в позиция, предполагам че е нормално да има някаква движение но не голямо,лошото е че не съм карал до сега такъв тип кола и нямам база за сравнениеще ги накарам да погледнат тампоните, а ако са заминали ще бъдат заменени :love_opel:
по добре звучи от дебаланс на маховик , а оборотите няма как да ги проверя без да я закача на стенд ,няма оборотомер :kinggrin:
Отговори

Гено снимка Гено 03 ноември 2006 - 12:16

alalexl, на Nov 3 2006, 10:04 AM, каза:

StK, на Nov 2 2006, 10:58 PM, каза:

Много вероятно е някой тампон да си е заминал от тези дето държат двигателя и скоростната кутия.
По-малко вероятно е да се е разбалансирал маховика, ако нещо е сменяно или бъзикано. Но някой знаели кой какви експерименти си е правил  с тези коли преди да станат наши...
 

колега прав си че не се знае какво са я мангерили,но двигатела изглежда девствен ,демек не е бутан.А за тампоните може да се окажеш прав сега след като ме подсети се сещам че кото тръгвам или съм на малка предавка и отпусна газта или подам газ скоростнея лост мърда като чели се намества и застава в позиция, предполагам че е нормално да има някаква движение но не голямо,лошото е че не съм карал до сега такъв тип кола и нямам база за сравнениеще ги накарам да погледнат тампоните, а ако са заминали ще бъдат заменени :love_opel:
по добре звучи от дебаланс на маховик , а оборотите няма как да ги проверя без да я закача на стенд ,няма оборотомер :kinggrin:
 

щом мърда скоростния лост 100% са тампоните
Отговори

alalexl снимка alalexl 03 ноември 2006 - 16:21

gspg, на Nov 3 2006, 12:16 PM, каза:

alalexl, на Nov 3 2006, 10:04 AM, каза:

StK, на Nov 2 2006, 10:58 PM, каза:

Много вероятно е някой тампон да си е заминал от тези дето държат двигателя и скоростната кутия.
По-малко вероятно е да се е разбалансирал маховика, ако нещо е сменяно или бъзикано. Но някой знаели кой какви експерименти си е правил  с тези коли преди да станат наши...
 

колега прав си че не се знае какво са я мангерили,но двигатела изглежда девствен ,демек не е бутан.А за тампоните може да се окажеш прав сега след като ме подсети се сещам че кото тръгвам или съм на малка предавка и отпусна газта или подам газ скоростнея лост мърда като чели се намества и застава в позиция, предполагам че е нормално да има някаква движение но не голямо,лошото е че не съм карал до сега такъв тип кола и нямам база за сравнениеще ги накарам да погледнат тампоните, а ако са заминали ще бъдат заменени :love_opel:
по добре звучи от дебаланс на маховик , а оборотите няма как да ги проверя без да я закача на стенд ,няма оборотомер :kinggrin:
 

щом мърда скоростния лост 100% са тампоните
 

да мърда определено , колко тампона са и не е ле по доре всичките да се сменят,и последно скъпи ли са имаш ли на представа
Отговори

mp13 снимка mp13 03 ноември 2006 - 17:33

да мърда определено , колко тампона са и не е ле по доре всичките да се сменят,и последно скъпи ли са имаш ли на представа
 
[/quote]

Тампоните са 3 поне на моя Кадет де но мисля че при теб също моите ги купих за 86лв. италиански са, доста вземат и за смяна.
Отговори

Гено снимка Гено 03 ноември 2006 - 20:48

три тампона по 20-25лв единия + смяна може би около още 50лв
аз бях с Астра Ц14НЗ, смятам че е приблизително същото
Отговори

alalexl снимка alalexl 03 ноември 2006 - 21:40

gspg, на Nov 3 2006, 08:48 PM, каза:

три тампона по 20-25лв единия + смяна може би около още 50лв
аз бях с Астра Ц14НЗ, смятам че е приблизително същото
 

ще преживея цената само дано да е това проб, тогава няма да ме е яд че съм дал тези парилема , мерси за съветите и идеите, щи бъдат щателно проверени тампоните .идващата сряда ще я вкарвам в бокса и след това ще напиша какво съм направил. а сега се досетих дали ако са сменявали ангренажа и не са го напаснали например само с един зъб ,това може ли да влияе на работата но двигателя и как. На един познат с астра екотек 115коня двигтел сложили ангренажа през един зъб и тои така каза колата на ниските обороти била зле тракала прекъсвала такива работи.
Отговори

stokovic снимка stokovic 03 ноември 2006 - 22:28

Не мисля, че мърдането на скоростния лост ти е проблем! При мен също мърда лоста, но когато съм на свободна, нямам никакви грижи с резонанси и двигателя ми е доста стабилен! Така купих колата и от три години насам си е все така лоста!
Отговори

alalexl снимка alalexl 03 ноември 2006 - 22:43

stokovic, на Nov 3 2006, 10:28 PM, каза:

Не мисля, че мърдането на скоростния лост ти е проблем! При мен също мърда лоста, но когато съм на свободна, нямам никакви грижи с резонанси и двигателя ми е доста стабилен! Така купих колата и от три години насам си е все така лоста!
 

търся проблема по опорни точки и колегата даде идея че някои тампон е заминал и от там вибрациите на двигтела да се предават в купето
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg