Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Алармата

Оги снимка Оги 16 ноември 2006 - 13:20

Колеги ... извенъж алармата ми взе да хваща от <1 метър ... пусках кабелчета за антени, пробвах с другото дистанционно, сменях батерийки обаче ник'ъв ефект. Има ли някакъв трик или нещо схемичка да го оправя тоя проблем <_<
Благодаря предварително
Отговори

Гено снимка Гено 16 ноември 2006 - 13:25

Loz, на Nov 16 2006, 01:20 PM, каза:

Колеги ... извенъж алармата ми взе да хваща от <1 метър ... пусках кабелчета за антени, пробвах с другото дистанционно, сменях батерийки обаче ник'ъв ефект. Има ли някакъв трик или нещо схемичка да го оправя тоя проблем  <_<
Благодаря предварително
 

а може би нова батерия
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 16 ноември 2006 - 13:31

gspg, на Nov 16 2006, 02:25 PM, каза:

а може би нова батерия
 

Loz, на Nov 16 2006, 02:20 PM, каза:

...пробвах с другото дистанционно, сменях батерийки обаче ник'ъв ефект.
Отговори

Гено снимка Гено 16 ноември 2006 - 13:35

DJ IMC, на Nov 16 2006, 01:31 PM, каза:

gspg, на Nov 16 2006, 02:25 PM, каза:

а може би нова батерия
 

Loz, на Nov 16 2006, 02:20 PM, каза:

...пробвах с другото дистанционно, сменях батерийки обаче ник'ъв ефект.

 

аз разбрах че си ги разменял, ама ако другата е стояла без да се ползва, може да е даже по-зле
иначе нещо разпоено по алармата и то по антената, щом все пак работи отблизо
Отговори

Оги снимка Оги 16 ноември 2006 - 13:42

gspg, на Nov 16 2006, 02:35 PM, каза:

аз разбрах че си ги разменял, ама ако другата е стояла без да се ползва, може да е даже по-зле


НОВА брат, нова. Мерси все пак за отзивите но за съжаление не ми помагат.
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 ноември 2006 - 13:42

gspg, на Nov 16 2006, 01:35 PM, каза:

аз разбрах че си ги разменял, ама ако другата е стояла без да се ползва, може да е даже по-зле
иначе нещо разпоено по алармата и то по антената, щом все пак работи отблизо

И аз мисля че е от изхабена батерия...
Или другия вариант е да се е изместила честотата на алармата и за това да хваща само от толкова близо..
Отговори

Гено снимка Гено 16 ноември 2006 - 14:02

Loz, на Nov 16 2006, 01:42 PM, каза:

gspg, на Nov 16 2006, 02:35 PM, каза:

аз разбрах че си ги разменял, ама ако другата е стояла без да се ползва, може да е даже по-зле


НОВА брат, нова. Мерси все пак за отзивите но за съжаление не ми помагат.
 

а ти допълнително ли си слагал аларма, или говорим за заводското изпълнение,
при мен единия ключ изобщо не работеше, оказа се че стойката на батерията е отпоена и си я оправих сам, после само иска да се кодира или кво се прави там, на контакт се натискат бутоните, но при теб явно е друго
Отговори

Оги снимка Оги 16 ноември 2006 - 14:14

gspg, на Nov 16 2006, 03:02 PM, каза:

а ти допълнително ли си слагал аларма
 


Естествено ... хората навънка не се занимават с такива простотии <_< Иначе и двете дистанционни хващат еднакво зле ... а едното е с нова батерия. Точно това ме навежда над мисълта, че не е проблема в дистанционните. Жоро, как се оправя това с изместените честоти ?
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 ноември 2006 - 14:22

Loz, на Nov 16 2006, 02:14 PM, каза:

Жоро, как се оправя това с изместените честоти ?

На мен на старата ми кола така алармата се ебаваше нещо на всеки 3 месеца и аз я лъжех по следния начин. Отварях самата аларма, там дето е приемника и и променях честотата това става с малка отверчица. Ама не чувствителноста щото и тя изглежда по същия начин. После с ПЛАСМАСОВА отверчица я намирах от настройката в дистанционното.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 16 ноември 2006 - 21:33

обаче има една подробност - ако не го направиш като хората ще спре тотално и от двете дистанционни <_<

но нищо е пречи да пробваш - маркираш точно къде са били тримерите с един тънкописец за ЦД-та някой натиска и задържа бутона на дистанционното но от далече, а ти връткаш докато не реагира алармата
имай пред вид че повечето имат блокировка от поне 5-20 сек преди да приемат втора команда
Отговори

borro снимка borro 16 ноември 2006 - 21:46

Някой интерфейси имат изход за антена. Изводът и ако направи съприкосновение с маса (ако не е изолиран и ако не е прикачен към антена) е възможно затруднение в работата им
Отговори

batko32 снимка batko32 16 ноември 2006 - 22:56

borro, на Nov 16 2006, 09:46 PM, каза:

Някой интерфейси имат изход за антена. Изводът и ако направи съприкосновение с маса (ако не е изолиран и ако не е прикачен към антена) е възможно затруднение в работата им
 

....................или ако самата антенка е изпаднала и се е завряла до колонката или до някой сноп кабели.........ефекта е същия :)
Отговори

Оги снимка Оги 16 ноември 2006 - 22:57

borro, на Nov 16 2006, 10:46 PM, каза:

Някой интерфейси имат изход за антена. Изводът и ако направи съприкосновение с маса (ако не е изолиран и ако не е прикачен към антена) е възможно затруднение в работата им
 


А дали не мога да я удължа нещо тая антена ли ко ... аз пробвах с обикновено кабелче и го пъхнах под гумените уплътнения на вратата обаче няа ефект <_<
Явно не е това начина

batko32, на Nov 16 2006, 11:56 PM, каза:

....................или ако самата антенка е изпаднала и се е завряла до колонката или до някой сноп кабели.........ефекта е същия :)
 


Та точно нея съм удължил ... и може би сега наистина опира някъде :beer: ... как да го направя най-добре
Отговори

borro снимка borro 16 ноември 2006 - 23:29

Loz, на Nov 16 2006, 11:57 PM, каза:

  ... как да го направя най-добре

Най-добре ще стане като въпросната антенка изведеш далеч от метал. На старата кола я бях изкарал м/у таблото и предния прозорец, като се показваше един сант. Стига това да е проблема разбира се. Пиши резултат.
Отговори

Оги снимка Оги 16 ноември 2006 - 23:32

borro, на Nov 17 2006, 12:29 AM, каза:

Loz, на Nov 16 2006, 11:57 PM, каза:

  ... как да го направя най-добре

Най-добре ще стане като въпросната антенка изведеш далеч от метал. На старата кола я бях изкарал м/у таблото и предния прозорец, като се показваше един сант. Стига това да е проблема разбира се. Пиши резултат.
 


Задължително още утре ще тествам че мноо дразни ...
Отговори

Гостz.t._* 17 ноември 2006 - 10:01

Loz, на Nov 16 2006, 01:20 PM, каза:

Колеги ... извенъж алармата ми взе да хваща от <1 метър ... пусках кабелчета за антени, пробвах с другото дистанционно, сменях батерийки обаче ник'ъв ефект. Има ли някакъв трик или нещо схемичка да го оправя тоя проблем  <_<
Благодаря предварително
 

Колега Loz, пробвай и тази процедура.Отвори дистанционите извади батериите, разпъни пружинките или свий пластинките, които правят контакт с батерията , пак постави батериите и пробвай.Казвам го от опит.Имах твоя проблем, отворих дистанционното , сложих нова батерия, но с нея въобще не проработи алармата.Тогава опънах пружинките и видимо батерията направи добър контакт.При пробата алармата хващаше от доста далеч, даже и със старата батерия.
Отговори

Gal снимка Gal 17 ноември 2006 - 11:08

При мен имаше проблеми с дистанционните...Запоих нови контактни пластинки, запоих и батерията за тях /нова/ и сега хваща.
Отговори

Оги снимка Оги 17 ноември 2006 - 11:11

borro, на Nov 17 2006, 12:29 AM, каза:

Най-добре ще стане като въпросната антенка изведеш далеч от метал. На старата кола я бях изкарал м/у таблото и предния прозорец, като се показваше един сант. Стига това да е проблема разбира се. Пиши резултат.
 


Всичко пробвах и само това помогна :beer: за borro всичко е ток :61:

Gal, на Nov 17 2006, 12:08 PM, каза:

..Запоих нови контактни пластинки, запоих и батерията за тях /нова/ и сега хваща.
 


Ае кака, като ти свърши и тая батерия ко прайм <_<
Отговори

Gal снимка Gal 17 ноември 2006 - 12:16

Е как кво...то тва да не е бетон да къртим :) Хващам поялника и в изходно положение.:)
Поне вече не седим с торбите у ръцете и аларма, дето не отключва :)
А каква ти е алармата между другото...ако си писал и не съм видяла де...
Отговори

Оги снимка Оги 17 ноември 2006 - 13:40

Gal, на Nov 17 2006, 01:16 PM, каза:

А каква ти е алармата между другото...ако си писал и не съм видяла де...
 


Бъ ли я ... като си зех колата толкова не издържах че им казах да слагат каквато намерят <_< ... едно кръгло дистанционно с две червени копченца :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg