Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

включва се на газ

цеко снимка цеко 16 ноември 2006 - 20:27

Здравейте колеги има нещо с което не мога да се справя.Когато ми свърши газта колата си мина на бензин без да осетя.След което заредих и когато запалих на бензин прехвърлих на газ.карах на газ след това я изгасих,когато реших отново да паля още докато завъртях ключа и колата прехвърли на газ преди да съм вдигнал 2000 оборота.После същото се повтори и потрети и т.н.По принцип астрата беше направена така паля на бенц след което давам малко газ 2000об.и тя прехвърля на газ.КОПЧЕТО е едно малко само леко се натиска когато искам да сменям и не виждам нещо за реглаж когато го извадих.Ако някой знае нещо по въпроса да помага БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО <_< :beer: :61: :61:
Отговори

borro снимка borro 16 ноември 2006 - 20:33

цеко, на Nov 16 2006, 09:27 PM, каза:

Здравейте колеги има нещо с което не мога да се справя.Когато ми свърши газта колата си мина на бензин без да осетя.След което заредих и когато запалих на бензин прехвърлих на газ.карах на газ след това я изгасих,когато реших отново да паля още докато завъртях ключа и колата прехвърли на газ преди да съм вдигнал 2000 оборота.После същото се повтори и потрети и т.н.По принцип астрата беше направена така паля на бенц след което давам малко газ 2000об.и тя прехвърля на газ.КОПЧЕТО е едно малко само леко се натиска когато искам да сменям и не виждам нещо за реглаж когато го извадих.Ако някой знае нещо по въпроса да помага БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО <_<  :beer:  :61:  :61:
 

Ловато ли ти е копчето. Ако можеш даже го снимай, така повече имаш шанс.
Отговори

цеко снимка цеко 16 ноември 2006 - 20:41

ОТИВАМдо колата да направя някоя снимчица и ги пращам веднага
Отговори

цеко снимка цеко 16 ноември 2006 - 20:54

е като незнам сега как да кача снимките имам ги на компа но нататък вече не знам <_<
Отговори

borro снимка borro 16 ноември 2006 - 21:24

Ето тук пише как става цъкни. Ако не можеш, пусни ги на bocko_2@abv.bg
Отговори

цеко снимка цеко 16 ноември 2006 - 21:26

не мога да намеря как и от къде да прикача снимките.КОПЧЕТО е само едно малко не се натиска наляво на дясно а само се натиска един път минава на газ натискаш минава на бенц не пише нищо по него лампичката е само една свети зелено на газ и червено на бензин тя е сложена на друго място отделно от копчето е пак е до него.
Отговори

цеко снимка цеко 16 ноември 2006 - 21:31

е така става http://img.data.bg/i.php?show=123990&ctrl_...cefbsimwaka#img
Отговори

borro снимка borro 16 ноември 2006 - 21:37

Бах мааму, ти ме закопа с тая снимка. Трябва нещо повече като информация - какъв точно мотор има колата, модел на изпарителя, къде е слагана уредбата( или е фабрична) <_<
Отговори

цеко снимка цеко 16 ноември 2006 - 21:53

извинявам СЕ колата е 1.6 моноинжекция 93г. така я купих газовата е слагана тук в ЕЛХОВО от някакъв за марката не мога да кажа нищо .
Отговори

DA^CONQUEROR снимка DA^CONQUEROR 18 ноември 2006 - 10:48

e какво му е сложното, ако е още в гаранция иди да го сменят. прецакал се е .
Отговори

цеко снимка цеко 18 ноември 2006 - 20:41

абе проблема е в това че няма гаранция и незнам сега как да го оправя.Затова и се допитвам до колегите във форума. Как може да стане това да свърши газта и всичко да се обърка.е все пак трябва да има нещо и от някъде да се настройва това копче.към него има свързани два кабела.Нещо ми се вижда много просто.Не знам преди копчето има ли нещо за настройка на оборотите.На определени об. да се вкл. на газ.По принцип нали от там се настройва.КАК СТАВА. :beer: :beer: :beer: :a049:
Отговори

DA^CONQUEROR снимка DA^CONQUEROR 20 ноември 2006 - 09:43

цеко, на Nov 18 2006, 06:41 PM, каза:

абе проблема е в това че няма гаранция и незнам сега как да го  оправя.Затова и се допитвам до колегите във форума. Как може да стане това да свърши газта и всичко да се обърка.е все пак трябва да има нещо и от някъде да се настройва това копче.към него има свързани два кабела.Нещо ми се вижда много просто.Не знам преди копчето има ли нещо за настройка на оборотите.На определени об. да се вкл. на газ.По принцип нали от там се настройва.КАК СТАВА. :a049:  :beer:  :beer:  :beer:
 

това копченце не е единственото там. тия две жици идват от лпг ключа който е някъде скрит отдолу. намери къде е , на букси е , иди до някой магазин сложи нов, ако работи го плати и изчезвай, ако не, търси си майстор
Отговори

sea eagle снимка sea eagle 13 юни 2007 - 10:35

Здравейте,

карам служебна Астра 1,4 комби, 96 г. Разхода на бензин е ок. 6 на извънградско, градското не съм го засичал, щото не е много за границите на Свищов, почти не се налага да я карам:)
Имам газова уредба, но двигателя е пълна инжекция, а ми казаха, че и ГУ трабвало да е пълна инжекция, иначе не се напасват и май наистина е така. Изпарителя гърми, при рязко подаване на газ, няма същата мощ както на бензин. Друго като е на неутрална, гасне! Та затова не я карам на газ.
След 5-6 месеца реших да я пробвам на газ и какво се получи: Тя автоматично си обръща на газ, но стана така, че програматора (така ми казаха) нещо се е побъркал и се мъчи да пали на газ, след като я угася. Става ама доста трудно, пък после и на бензин пак става трудно и май свърших с карането на газ. То може да се оправи, но ако ще я карам на бензин, няма смисъл.

Това исках да споделя с Вас.

Поздрави
Е.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg