Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

Демонтаж закопчалка на коланите

colours снимка colours 19 февруари 2011 - 13:00

Здравейте,
Имам проблем със закопчаването на колана на шофъорската седалка от известно време и се чудя има ли начин да се смени само закопчаващия механизъм или всичко си върви в комплект с пиропатрона. Прегледах документации обаче никъде не намерих методика за сглобяване и разглобяване на тази част от колата ... Опитвал съм вече да раздвижа с WD, но без успех... Благодаря предварително на отзовалите се!
Отговори

ГостD.S_* 19 декември 2012 - 12:49

Здравей колега
И аз го имам същият проблем!! Дали намери некое решение на проблема ?
Отговори

colours снимка colours 19 август 2013 - 00:11

 D.S, на 19 декември 2012 - 12:49, каза:

Здравей колега
И аз го имам същият проблем!! Дали намери некое решение на проблема ?


Да! Цялата мизерия се случва от една пружина (губи еластичност), която изтласква нагоре бутона и общо взето взех и смених целия механизъм (върви с пиропатрона!) с такъв от друга кола. В последствие се прецака закопчаващия механизъм и при пасажера. Последният го демонтирах и внимателно през средата разделих по ръба с макетен нож (доста играчка) на две половини. Има щифтове само горе при бутона и повече слепена пластмаса. Смених пружината (изпадна ми прецакан колан от друга Корса) и фино залепих с канаконлит, за да не се омаже всичко с лепилото. Съжалявам, че не се сетих да направя снимки, за да се види нагледно. Дано съм бил полезен!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg