Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Затягане на болтовете на двигателя

salkan снимка salkan 16 март 2013 - 21:27

Здравейте,искам да попитам нещо за двигателя.Имам Опел Астра и ми скъса ремък.Реших да го разглобя установих,че няма изкривени клапани.Обаче при сглабянето се чудя дали има нещо необичайно при затягане на болтовете.Четох някъде ,че става само с динамометричен ключ.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 16 март 2013 - 22:11

Както при всеки двигател, има стойности за затягане на болтовете на главата. Има двигатели, на които не е 1 стойност за всички болтове, а различни. Затягането е задължително с ДИНАМОМЕТРИЧЕН ключ! Като си свалил главата закара ли я на порт?! Зачисти ли(челоса ли) блока?! Гарнитура глава - нова, препоръчвам ти с 2 ръце - метална! Препоръчително е, дори на запад задължително при сваляне на глава - нови болтове, препоръчвам ти макра 'АРП'! Дано съм ти бил полезен, безаварийни километри!
п.с.-По-принцип за друго запитване си попълни правилно профила - за какъв двигател става въпрос(код на мотора). Данните за Нм на болтовете трябва да ги има в аутодата или някой друг сайт, ако не ги намериш иди до най-близкия сервиз и ги помоли да ти ги изпринтират.
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 17 март 2013 - 18:32

Да допълня, че стягането става от средата към краищата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg