Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Zafira

ГостRuff_* 25 октомври 2014 - 19:30

Здравейте,

Престои ми смяна на автомобила и братовчед ми в Германия кара насам една Зафира 2004-година, бензин/метан, в много добро състояние и запазена. Всичко сменено за зимни условия, цената която се иска е грубо 4000 лева.

1. Интересува ме какви са вашите впечатления от такъв автомобил;
2. Заслужава ли си цената;
3. Някъде четох, че метан/бензин Зафирите не са много хубави, по-добре било на дизел;
4. Никога не съм карал автомобил на метан/газ, да кажете какво трябва да гледам и за какво да внимавам; опасно ли е като цяло;

За сега това.

Поздрави!
Отговори

hudson снимка hudson 26 октомври 2014 - 11:09

По ред на запитванията ти:
1. Зафирата е страхотен семеен автомобил. За мен лично 100 коня за това купе са малко, но ако си спокоен шофьор и целиш икономия, това перфектната комбинация - малкия данък и разход от 8-9лв на 100км.
2. Ако наистина е перфектна и обслужена както си написал и е със прилично оборудване, то цената е направо промоционална. За последните 2 месеца, търсихме зафири за двама колеги - коли 2002-2003, вървят на цени между 4000-4500, а са такива коптори че трябва да се налеят около 1000лв за да ги вкараш в пътя + регистрацията.
3. Това което си чел, най-вероятно е било писано от човек, който е чул, как някой е казал на друг че... Принципно го подкрепям, но за всички бензинови зафири, с изключение на 2,2 бензин и 2,0 турбо бензин. И така - карам зафира 2,2 дизел и комбо на фабричен метан, така че прочети какво съм ти написал в точка 1. Двигателя на метановите комбо и зафира е еднакъв.
4. Зафирата е със фабрично поставяна уредба, което означава че със сигурност е поне два пъти по-безопасна от поставяните тук в БГ. Колата си пали директно на метан, не и трябват никакви температури или обороти за да превключи, което означава че харчи само метан, а не и бензин докато загрее като самоделките тук. Бутилките са под пода и са скрити от специална защитна кора. Зареждачката е изнесена до гърловината за наливане на бензин. Датчика за гориво, който е до километража, показва наличното гориво в зависимост от това на какво караш в момента. Да не говорим, че колата едва ли ще има TUV, ако не е перфектна технически.
Има и специфични неща разбира се:
- имай предвид че с пълни бутилки минаваш някъде около 350-380 км
- бензиновия резервоар е 14-15 литра (тук той се явява алтернативно гориво)
- нямаш резервна гума и крик. Фабрично излизат с комплект за моментен ремонт на гумата - от онези флакони, които надуват гумата с пяна. Ако искаш може да си сложиш крик и една от тънките гуми - въпрос на избор.
Отговори

virtualnia2 снимка virtualnia2 26 октомври 2014 - 13:20

Ако е в добро състояние - зимай я и си свиркай. Ще разбереш какво е икономична голяма кола. Единствено натоварена и на бряг малко е по слаба, но се свиква. На равно на светофар отлепя добре. Един колега е с такава, само че 2005г. , и е много доволен. Подкрепям и всичко казано от колегата hudson.
Отговори

ГостRuff_* 27 октомври 2014 - 15:50

Мерси за изчерпателния отговор.

Ще ги взема тези неща в предвид. Предполагам говорите от опит, тоест сте притежавали Зафира по някое време :)

Най-вече ми беше интересно за коли на метан, доста теми четох, както в интернет така и тук в този форум, за газ/метан/пропан. От това което видях, повечето мнения клонят в полза на газовите уредби.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 27 октомври 2014 - 17:38

Колега няма нищо по хубаво от оригинална газова уредба, слагана в завода.Щом колата е минала ТЮФ и е на тези пари поне за мен избора е ясен. Кола на метан е направена за икономия не за състезания ,така че ако искаш да се придвижваш евтино това е горивото. Но трябва да имаш предвид компонентите на уредбата са доста скъпи и не дай си боже нещо да изпуши цените са..
Отговори

hudson снимка hudson 27 октомври 2014 - 19:37

 Ruff, на 27 октомври 2014 - 15:50, каза:

Предполагам говорите от опит, тоест сте притежавали Зафира по някое време :)

И в профила ми го пише, но това втората зафира която имам.

 mistarmi, на 27 октомври 2014 - 17:38, каза:

Но трябва да имаш предвид компонентите на уредбата са доста скъпи и не дай си боже нещо да изпуши цените са..

Не е точно така.
Уредбата не е разработка на опел, а си е на LANDI RENZO. Бутилки, клапани, редуктор и компютър.
Дюзите се предават на около 400 хил. километра и цената на нова оригинална е около 300лв. В първия момент цифрата 1200 лв е стряскаща, но като се направи една бърза калкулация в сравнение с карането на бензин и се оказва че за 8-9 хил. километра се избиват парите за смяната на четирите дюзи.
Отговори

ИванК снимка ИванК 29 октомври 2014 - 11:03

Здравейте на всички прочетох доста из форума относно проблема с късите скорости на зафира 1,8 125 коня ,малко се обърках дали е решен проблема след 2003 година модела предварително благодаря за всички отговори.
Дали е същото при 2,2 бензин скоростите пак ли са малко по къси.
Мнението беше редактирано от ИванК: 29 октомври 2014 - 11:04
Отговори

rtaa снимка rtaa 29 октомври 2014 - 14:34

По информация от този сайт Моята връзка мотора 1.8 бензин Z18XE 125 к.с. върви със скоростна кутия f17wr в зафира А, която се води "дълга" и при нея на 3000 оборота ще си на около 110-115 км/ч, а при "по-късата" версия, която се монтира в 1.6 на 3000 оборота би трябвало да си на около 95-100 км/ч... Това всичко е по информация на горния сайт и е "суха" информация... Пак по информация от същия сайт, но друга връзка Моята връзка взимам информация за скоростна кутия F23SR (късата версия е, дългата се монтира само дизели), която се монтира със 2.2 бензин, при 3000 оборота ще си на около 105-110 км/ч...Най-добре ще е някой колега със зафира и z18xe да сподели дали данните отговарят ....
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 29 октомври 2014 - 16:14

Сайта може да пише, но на практика е друго. На 3000 оборота - 98-100 км/ч. за Зафира А, 1,8 бензин, мотор Z18XE, 125 к.с. :3:
Отговори

hudson снимка hudson 29 октомври 2014 - 21:13

 ИванК, на 29 октомври 2014 - 11:03, каза:

Здравейте на всички прочетох доста из форума относно проблема с късите скорости на зафира 1,8 125 коня ,малко се обърках дали е решен проблема след 2003 година модела предварително благодаря за всички отговори.
Дали е същото при 2,2 бензин скоростите пак ли са малко по къси.

Късите скорости не са "проблем", а необходимост ако искаш колата да върви, а не да е като спънат кон.
Все пак говорим за 1,5 тона ван + високо челно съпротивление + бензинов мотор на който силата му е във високите обороти.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg