Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Вектра дизел или бензин комби Моля за помощ

Plamen Dimitrov снимка Plamen Dimitrov 06 януари 2012 - 20:07

Моята досега над 11,5 не е качила за 5 години вече.Но пък и по-малко от 100 октана не е виждала.За сметка на това и поддръжката й е само с качествени части и консумативи.Така че май не са само приказки от 1001 нощ.Просто всичко си иска своето.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 06 януари 2012 - 20:13

Както споменава колегата 12газ градско + 2 литра бензин ,тя май пак излиза че дизела е по добре :kinggrin:Разбира се искам да уточня че съм имал дизел коли но не опел за съжаление и вероятно разхода на тези който съм имал е бил по нисък.Не споря че няма голяма далавера в газта ,но горе доло са на кантар нещата
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 06 януари 2012 - 20:22
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 06 януари 2012 - 20:26

За вектра Б вземи тази с повече екстри и по нова година..всичко останало е много относително.Но на тези години две еднакви коли бензина ще е по читав естествено по големия мотор задължително!

п.п.Колега осi..нещо не мога да разбера тази таблица или ми се спи.Литрите и километрите ги докарваш но тези километри отпред??
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 06 януари 2012 - 20:30

По думите на колегата oci да направим една груба сметка 12 литра газ х 1,22=14,64 + 2 литра бензин х 2,35=4,70 всичко 19,34. Дизел ако ти гори 8 х 2,60=20,80лв. Това за мен си е баш на кантар работата или поне аз така го разбирам.Точно за това казах че нещата са на кантар +/- мижава сума от 1 лв максимална разлика.
Отговори

oci снимка oci 06 януари 2012 - 20:38

 BatSlav, на 06 януари 2012 - 20:26, каза:

п.п.Колега осi..нещо не мога да разбера тази таблица или ми се спи.Литрите и километрите ги докарваш но тези километри отпред??


Като ми свърши бензина(тоест стрелката опре колчето и крушката мига) отивам на бензиностанцията сипвам за 20лв и гледам колко км съм минал от последното сипване на бензин(засичам ги през километража на бордовия). След това нулирам километрите на бордовия и си записвам колко литра съм сипал този път за 20лв - това го правя защото мислех че има сериозна разлика в цените, но се оказа че не е така.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 06 януари 2012 - 20:44

 oci, на 06 януари 2012 - 20:38, каза:

Като ми свърши бензина(тоест стрелката опре колчето и крушката мига) отивам на бензиностанцията сипвам за 20лв и гледам колко км съм минал от последното сипване на бензин(засичам ги през километража на бордовия). След това нулирам километрите на бордовия и си записвам колко литра съм сипал този път за 20лв - това го правя защото мислех че има сериозна разлика в цените, но се оказа че не е така.

Сега ми стана ясно....Стоев газта излиза винаги по евтинджок както и да го смяташ!Сипваш бензин 20 лева да речем на месец и това е само, зимата малко повечко покарваш на бензин но пак е поносимо.На мен вече не ми се занимаваше да сипвам газ/бензин пък и хората са го казали "лъв със слама да храниш" не върви!Забравяш една подробност за дизела като цена консумативи,а там са лекичко х2 ?!
Мнението беше редактирано от BatSlav: 06 януари 2012 - 20:47
Отговори

hudson снимка hudson 06 януари 2012 - 21:13

Ама като кажете че на дизела подръжката му е два пъти по-скъпа от на бензина и все се чудя кага сте поддържали две коли с различни горива та правите разлика.
Кое му е по-скъпото? Нафтовия филтър ли? Или 1 литър масло повече в картера?
3 години поддържах X20XEV, а от една година Y20DTH - разликите ги описах по-горе.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 06 януари 2012 - 21:44

Момчета къде ги сложихте 2л бензин на 100км! :) Аз мойта слагам 20лв бензин и 50лв газ! Мойта 10лв газ минавам в града 70км което ме устройва! :)

С 2литра бензин ще мина 200лв на газ което няма нищо общо с калкулацията на колегите над мен!
Отговори

Петко К снимка Петко К 06 януари 2012 - 21:48

А какво става, ако карате като мен по 2-3 км и колата не може да загрее, т.е., дори няма време да превключи на газ? ;)
Аз затова още не съм си сложил ГИ.
Отговори

filidor снимка filidor 06 януари 2012 - 23:58

Човекът е написал , че за 3години е минал 21000км. Така , че почти няма значение на какво гориво е колата.Моя съвет е , за парите които е наготвил , да търси възможно най-нова , в добро техническо състояние и с повече екстри Вектра.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 07 януари 2012 - 12:13

При тези цени на горивата все повече се убеждавам, че следващата ми кола ще е бензинова и АЗ ще си я газифицирам. Тези автоджамбазки истории с "заводски" газов инжекцион... Няма Вектра Б със заводски ГИ. Всичко е слагано от някой "майстор" някъде в някой сервиз/гараж. И след като даде отказ, БГ майсторите почват да чупят пръсти и да се чудят как да я побългарят и след това плащаш като поп. Затова газовия инжекцион ще си го слагам аз в България, за да знам какво и от къде слагам.
Мнението беше редактирано от Зенит-е: 07 януари 2012 - 12:13
Отговори

oci снимка oci 07 януари 2012 - 12:27

 Зенит-е, на 07 януари 2012 - 12:13, каза:

Тези автоджамбазки истории с "заводски" газов инжекцион... Няма Вектра Б със заводски ГИ. Всичко е слагано от някой "майстор" някъде в някой сервиз/гараж.



Напротив всеки ГИ е произведен в някой завод някъде си, по този смисъл всяка една кола с ГИ е със заводски газов инжекцион. Иначе простите джамбази наричат заводски газов инжекцион всяка кола която си дойде с ГИ от чужбина... За вектра Б и фабричния ГИ си абсолютно прав.
Отговори

GARI снимка GARI 07 януари 2012 - 14:07

Колега аз съм за дизела.Поради ниския разход,и дългия живот на мотора.Аз карам дизел астра и предстои да направя 300хил.И мога каже че има още хляб в мотора.Аз съм дизелджия и ме кефи дизела сравнение с бензина.
Отговори

oci снимка oci 07 януари 2012 - 14:26

 zdravkop, на 07 януари 2012 - 13:52, каза:

Има значение, и то голямо. Сложи си газ и тогава пиши.


Колега айде да не бъдем толкова крайни в мненията си? По твоята логика - купи си дизел и тогава пиши :newsm05_41:
Отговори

giuseppe снимка giuseppe 07 януари 2012 - 14:35

Колега аз съм с 1,8 бензин сложих си газ инжекцион и съм много доволен ,според мен бензин е по-добре но и дизела си има хубави страни .За съжаление нафтата в БГ е ужасна!
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 07 януари 2012 - 14:37

Мале мале, до тук един не каза нищо против колата си.Хвалби и чудо ,що не станахте рекламни агенти?Дайте едно смислено мнение като хората.Само oci ориентира как стоят нещата от към разход.Що 4-5 човека с дизели не си кажат мнението за разход ,както и за технически проблеми от към помпи ,турбини и тем подобни.И други 4-5 с газовите си уредби по същият начин и готово.А ма не само да си хвалите старите дрънгели,ами споделете опит.Вие таз тема я приехте много лично ,някой да не каже нещо лошо за колата ви.И моята е дрънгел ама няма кво да спомена,щото нито е дизел нито е на газ.ПС А колкото до човека дето каза че астрата е по широка и по комфортна мога да кажа само:Направо си объркал рейса пич,вектрата е по голям клас от астрата и ако е по широка и по комфортна ще е голям срам за производителите.
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 07 януари 2012 - 14:56
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 07 януари 2012 - 15:04

[warning]Без повече СПАМ моля![/warning]
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 07 януари 2012 - 15:45

 zdravkop, на 06 януари 2012 - 18:45, каза:

...разходът на газ с инжекцион и на бензин е идентичен! ... Сложи си газов инжекцион и тогава ще разбереш. :)

Няма такъв инжекцион, който да дава идентичен разход на газ и бензин. Сложил съм ГИ и смея да кажа, че е перфектно настроен. И аз като Oci си записвам кога какво съм сипал. От 01.11.2011 г. до сега съм минал 1700 км. Разхода ми е средно е 9,8 газ + 1,8 бензин на 100 км. предимно градско.
Мнението беше редактирано от V. Petrov: 07 януари 2012 - 15:50
Отговори

esil2 снимка esil2 07 януари 2012 - 16:16

Силата на дизела е на дълго тогава настъпваш смело без да се притесняваш от сериозен разход докато ако си на бензин трябва да се съобразяваш колко ти е тежък кракът. На къси разстояния обаче мисля че по добре ще е газ бензин но много зависи и от самата кола като модел, кубатура и въобще цялостно състояние.
Отговори

kitcho снимка kitcho 07 януари 2012 - 19:20

 esil2, на 07 януари 2012 - 16:16, каза:

Силата на дизела е на дълго тогава настъпваш смело без да се притесняваш от сериозен разход докато ако си на бензин трябва да се съобразяваш колко ти е тежък кракът. На къси разстояния обаче мисля че по добре ще е газ бензин но много зависи и от самата кола като модел, кубатура и въобще цялостно състояние.



Бреййййй, аз се чудя що като си карам по магистралата със 120-130 ме изпреварват разни със 300 км/ч. ....па те били дизеляци :)

Към автора на темата - колега , само ти може да си решиш дизел или бензин да караш!
На мен все ми се струва че едно 80 % карат дизел заради продажбата на нафта на черно ! На този етап мощна кола на метан не е лош вариант !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg