Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Присаждане на турбо?!

ГостTrevor Wilkinson_* 22 април 2005 - 19:23

Има един див бразилец Матеус който продава китове за всички двигатели. Пича е доста точен и цените му са хубави. Продава всичко на части, или цял кит, с други думи гъвкав ако сте си купили турбина, или път ковани бутала ...
Не му помня страницата, но като я намеря ще я постна. Аз търсих от него колектори, но в Бразилия моя двигател го няма :(
Отговори

ilia снимка ilia 22 април 2005 - 20:26

аз се интерисувам от кординатите на този бразилец и тел номер негов за връзка даго раз питам за какво иде ре4 и ефекта на ц20хе
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 22 април 2005 - 22:13

Бразилеца е Матеус Алмейда. Регни се в някой от английските форуми - www.migweb.co.uk , www.cavweb.co.uk и го потърси, в КавУеб е МатеусС20ХЕ. Ето какво ми написа последно:

Цитат

Hello friend.
I understood the situation, and i would like help. I have much wise to make parts for the V6 engine, but don´t have this engine over here, then, is impossible take blue print/measures of engine bay, etc.. Here in Brazil don´t have Saab and don´t have Saturn.. 

And about C20NE Cavalier, you can make it get 400bhp without so much money. I have forged pistons for only 240GBP, and forged conrods for 550GBP..both parts resists 400+bhp.
I can supply to you a special manifold for fit a big turbocharger, with A/R.50 in compressor housing and A/R.63 in turbine housing.

Any more doubts, only ask my friend,


Cheers,


Matheus S. Almeida
Отговори

vectron снимка vectron 23 април 2005 - 21:26

Trevor Wilkinson, на Apr 22 2005, 08:13 PM, каза:

Бразилеца е Матеус Алмейда. Регни се в някой от английските форуми - www.migweb.co.uk , www.cavweb.co.uk и го потърси, в КавУеб е МатеусС20ХЕ. Ето какво ми написа последно:

Цитат

Hello friend.

And about C20NE Cavalier, you can make it get 400bhp without so much money. I have forged pistons for only 240GBP, and forged conrods for 550GBP..both parts resists 400+bhp.
I can supply to you a special manifold for fit a big turbocharger, with A/R.50 in compressor housing and A/R.63 in turbine housing.

Any more doubts, only ask my friend,


Cheers,


Matheus S. Almeida

Ко разправя викаш тоз за НЕто??? оха само няколко хиляди паунда и съм аз :dancin: 400+ хаха
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 23 април 2005 - 21:48

vectron, на Apr 23 2005, 07:26 PM, каза:

Ко разправя викаш тоз за НЕто??? оха само няколко хиляди паунда и съм аз :dancin: 400+ хаха

Работим по въпроса за цените ;)
Отговори

peponio снимка peponio 12 юни 2005 - 01:15

а да попитам има ли вариант (значи ще го кажа както си го мисля) да се сложи турбо и да се регулира да прави съвсем малък надув,примерно нещо като спортния филтър само че малко повечко въздух :unsure: целта е да не се правят големи преработки :thu: днес отново разправяха за сърбина с ц20не с турбинка За който писах в предния пост

може и да са глупости тези работи,но хората казват че оня го направил така и имало ефект :thu:
Отговори

diver снимка diver 12 юни 2005 - 21:30

В края на краищата не разбрах някой в БГ насажда ли турбо на Ц20ХЕ и ако да за колко време и пари?!
Отговори

peponio снимка peponio 12 юни 2005 - 23:14

diver, на Jun 12 2005, 10:30 PM, каза:

В края на краищата не разбрах някой в БГ насажда ли турбо на Ц20ХЕ и ако да за колко време и пари?!

на ц20хе насаждат та пушек са дига ама за колко пари виж питай някой с опит в тази операция ;)
Отговори

Владо снимка Владо 13 юни 2005 - 00:24

peponio, на Jun 13 2005, 12:14 AM, каза:

ама за колко пари виж питай някой с опит в тази операция ;)



горна граница няма ;) Ако се прави добре удря 5те камъка без проблеми
Отговори

diver снимка diver 13 юни 2005 - 08:33

LET's fly, на Jun 13 2005, 12:24 AM, каза:

peponio, на Jun 13 2005, 12:14 AM, каза:

ама за колко пари виж питай някой с опит в тази операция ;)



горна граница няма ;) Ако се прави добре удря 5те камъка без проблеми

хахаха, що си мисля, че за мойта и доста по-малко от 5 бона, ще си купя готова без да се занимавам с глупости......Иначе китовете които гледах наистина струват по 2000евро без труда:(. Идеята е за 2-3 хилки дали може да се направи и ако да кой го прави. Я някой да каже ако знае, що е това СУПЕР-ЧАРДЖЕР и има ли почва у нас?
Отговори

diver снимка diver 13 юни 2005 - 08:35

peponio, на Jun 12 2005, 11:14 PM, каза:

diver, на Jun 12 2005, 10:30 PM, каза:

В края на краищата не разбрах някой в БГ насажда ли турбо на Ц20ХЕ и ако да за колко време и пари?!

на ц20хе насаждат та пушек са дига ама за колко пари виж питай някой с опит в тази операция ;)

е добре де, ама аз пак не разбрах кой и срещу колко.....
Отговори

Владо снимка Владо 13 юни 2005 - 08:42

Не виждам какво е смешното , особено пък като искаш да го обгЪзяваш твойто ХЕ , би трябвало аз да ти се смея ;) :D :D :D

Иначе мегдан има - и за 1000лв ще ти закачат едн турбо :D Ама не се прави така. Компромисите и икономята в случая не са добра инвестиция ;)

Суперчарджър му викат на компресора , механичен нагнетител подобен на Г60тата . Изисква доста преправяне
Отговори

diver снимка diver 13 юни 2005 - 16:50

LET's fly, на Jun 13 2005, 08:42 AM, каза:

Не виждам какво е смешното , особено пък като искаш да го обгЪзяваш твойто ХЕ , би трябвало аз да ти се смея ;) :D :D :D

Иначе мегдан има - и за 1000лв ще ти закачат едн турбо :D Ама не се прави така. Компромисите и икономята в случая не са добра инвестиция ;)

Суперчарджър му викат на компресора , механичен нагнетител подобен на Г60тата . Изисква доста преправяне

Тук за втори път ми изчезва мнение. Let's Fly, започвм да си мисля, че те притеснявам нещо?!
Отговори

Владо снимка Владо 13 юни 2005 - 17:58

Цитат

Тук за втори път ми изчезва мнение. Let's Fly, започвм да си мисля, че те притеснявам нещо?!



хахах , нямам общо с това изчезване ;) Аз трия само няй-грубите изяви на простотия , пък и не виждам с какво точно можеш да ме притесниш :D B) Като гледам имаш доста повърхностни познания върху разликите на ХЕто и ЛЕТа...
Отговори

diver снимка diver 13 юни 2005 - 18:14

LET's fly, на Jun 13 2005, 05:58 PM, каза:

Цитат

Тук за втори път ми изчезва мнение. Let's Fly, започвм да си мисля, че те притеснявам нещо?!



хахах , нямам общо с това изчезване ;) Аз трия само няй-грубите изяви на простотия , пък и не виждам с какво точно можеш да ме притесниш :D B) Като гледам имаш доста повърхностни познания върху разликите на ХЕто и ЛЕТа...

светът не се върти около ЛЕТ и ХЕ, но ти едва ли го разбираш.....
Отговори

hitler снимка hitler 13 юни 2005 - 19:29

Ако ме питате мен , не ми се пълни кашона с бутала ..... :ph34r:
Отговори

ГостS-stail_* 14 юни 2005 - 15:53

hitler, на Jun 13 2005, 05:29 PM, каза:

Ако ме питате мен , не ми се пълни кашона с бутала ..... :ph34r:

Затова в БГ най-добрият вариант е присаждане на ЛЕТ мотора,
отколкото турбиниране на ХЕто.........което излиза и по скъпо и несигорно,
особено ако се прави по българският начин :unsure:
Отговори

set16v снимка set16v 28 юни 2005 - 22:06

М дааа АМА не аз правя хибридки 70%лет 30%хе :cen: :p
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 28 юни 2005 - 22:11

set16v, на Jun 28 2005, 10:06 PM, каза:

М дааа АМА не аз правя хибридки 70%лет 30%хе :cen: :p

Ами дай повече инфо де какво що? кой са тези 70% и кой са 30-те :) :wall:
Отговори

ГостPMG_* 08 юли 2005 - 20:54

супер яка тема батенце :thu:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg