Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Astra F - сокостен лост и механизъм

gogo_1 снимка gogo_1 16 април 2009 - 12:11

Здравейте

Някой демонтирал ли е този детайл (оцветен в червено) под скоростния лост (Astra F)?
Само с натискане на зъбчетата ли става?
Има луфт и трака, та искам да сложа по една шайба от двете страни!

Имаше една хубава тема за ремонтиране (обиране на луфтове и тракане) на скоростния лост със снимки и обяснения, но не мога да я немеря изобщо?
Ако темата е още налична и някой я знае, моля дайте линк!

Предварително благодаря!
Мнението беше редактирано от gogo_1: 16 април 2009 - 12:13
Отговори

gsimania снимка gsimania 16 април 2009 - 12:36

Може проблема да е от тази гума.Поне при мен имаше луфт от нея.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от gsimania: 17 април 2009 - 16:19
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

gogo_1 снимка gogo_1 19 април 2009 - 23:09

Да, проблем има и в тази гума. От нея се получава голям луфт. Какво е решението - слагане на по дебел гумен пръстен и стабилно почерпване с грес или сиконова смазка? или? Гледам ти си сложил нещо такова?

Иначе аз имам луфт във въпросния детайл, който е нещо като мостче. След като извадих лоста се мъчих да ги извадя и него, ама колкото и да стискам зъбчетата - няма махане. Някой махал ли го е изобщо?
Отговори

gsimania снимка gsimania 20 април 2009 - 08:52

 gogo_1, на 20 Apr 2009, 12:09 AM, каза:

Да, проблем има и в тази гума. От нея се получава голям луфт. Какво е решението - слагане на по дебел гумен пръстен и стабилно почерпване с грес или сиконова смазка? или? Гледам ти си сложил нещо такова?

Иначе аз имам луфт във въпросния детайл, който е нещо като мостче. След като извадих лоста се мъчих да ги извадя и него, ама колкото и да стискам зъбчетата - няма махане. Някой махал ли го е изобщо?



За гумата моето решение е малко силикон под нея.Аз сложих черен за гарнитури.
Не слагай грес защото ще преебеш гумата.От греста се размеква и се "скапва".Пробвано е!
Мнението беше редактирано от gsimania: 20 април 2009 - 08:54
Отговори

floyd снимка floyd 20 април 2009 - 09:08

Не съм го махал това лостче, но като гледам в EPC, от двете му страни влиза в едни втулки, които от своя страна влизат в тези назъбените втулки, които са нещо като тапи всъщност. Трябва да намериш начин назъбените да ги извадиш - с нещо плоско пробвай да подпъхнеш отвън и да напънеш. Като гледам конструкцията се чудя как може да се износи там за да се получи луфт. В каква посока е луфта? Аксиално или радиално? Щото има и някаква дистанционна шайба вътре между малката втулка и тапата.
По въпроса за гумения пръстен - в Булвария е към 8 лева оригинален. Купих го, сложих го, ама пак си има големичък луфт. После взех 2 о-пръстена по 4 мм сечение за по 50 ст. и карам с тях - малко по-добре е. И само силиконова грес там - обикновената разяжда гумата.
Отговори

gogo_1 снимка gogo_1 20 април 2009 - 16:00

 floyd, на 20 Apr 2009, 10:08 AM, каза:

Не съм го махал това лостче, но като гледам в EPC, от двете му страни влиза в едни втулки, които от своя страна влизат в тези назъбените втулки, които са нещо като тапи всъщност. Трябва да намериш начин назъбените да ги извадиш - с нещо плоско пробвай да подпъхнеш отвън и да напънеш. Като гледам конструкцията се чудя как може да се износи там за да се получи луфт. В каква посока е луфта? Аксиално или радиално? Щото има и някаква дистанционна шайба вътре между малката втулка и тапата.
По въпроса за гумения пръстен - в Булвария е към 8 лева оригинален. Купих го, сложих го, ама пак си има големичък луфт. После взех 2 о-пръстена по 4 мм сечение за по 50 ст. и карам с тях - малко по-добре е. И само силиконова грес там - обикновената разяжда гумата.


И аз не знам как се е получил луфта, който е аксиален - по оста. Няма шайба, точно това искам аз да направя - да сложа 2 шайби от двете страни.

Мерси за информацията!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg