Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Нямам къси

Davidoff снимка Davidoff 26 януари 2009 - 14:08

Здравейте, съфорумци. Вчера забелязах, че не ми светят късите светлини и на двата фара, а дълги си имам, както и всички други светлини.Предния ден пътувах по тъмно и си работеха. Прегледах предпазителите и са здрави и двата(ляв и десен). Някой може ли да даде съвет къде да пипна след това. Не ми се вярва да са крушките... все пак и двете заедно да изгорят?!?!
Отговори

gujo78 снимка gujo78 26 януари 2009 - 14:11

Свали крушката и я пробвай с някакъв кабел.Средното краче ти е маса, другите две са плюс.Ако бачка, търси причината по кабеляците
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 26 януари 2009 - 14:13

а и бушоните за къси и дълги мисля, че са отделно
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 26 януари 2009 - 14:43

Лоста на волана с който се сменят къси-дълги. там ще да е !!!

Внимание - незащитени вериги !!!
Мнението беше редактирано от Georgi - Plovdiv: 26 януари 2009 - 14:44
Отговори

Davidoff снимка Davidoff 27 януари 2009 - 12:47

Оказа се, че са изгорели късите и на двете крушки. Доста странно. Надявам се да не излезе по-надълбоко проблем. Иначе крушките си бяха хубави OSRAM Cool Blue.
Отговори

HIGHWAY снимка HIGHWAY 27 януари 2009 - 14:26

Хубави крушки но с двойно по-къс живот от нормалните. И аз съм с такива.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 27 януари 2009 - 17:23

измери си напрежението на акумулатора !!
- при работа на място (на тихи обороти)
- при включени къси
- при включени дълги

и при същите положения при форсиране на двигателя поне на 2000 оборота

възможо да е просто съвпадение но може и генератора да ти дава високо напрежение
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 януари 2009 - 18:33

моят съвет е да видиш дали не влиза вода отнякъде,да става конденз и тн. :knee:
Отговори

Winner25 снимка Winner25 28 януари 2009 - 00:22

 Davidoff, на 27 Jan 2009, 12:47 PM, каза:

Оказа се, че са изгорели късите и на двете крушки. Доста странно. Надявам се да не излезе по-надълбоко проблем. Иначе крушките си бяха хубави OSRAM Cool Blue.

Същото се случи и при мен. Оказа се неизправен регулатор на напрежението. На моменти напрежението падаше, друг път се покачваше доста. Казват че за да изгори крушката напрежението трябва да е 18в :knee:
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 28 януари 2009 - 01:06

Това май си е диагноза. Мине се не мине време и ми изтрещи някоя крушка или бушон а по някога и двете. Последния път единия къс, преди това бушон за осветление в купето. А като я взех бяха изпоизгорели почти всички крушки по таблото. :knee:
Отговори

Davidoff снимка Davidoff 28 януари 2009 - 14:07

Мерси много за съветите. След работа ако не вали ще измеря някое друго волтче. Да видим ще има ли аномалии. Определено е нещо такова. Много ме съмнява живота на двете крушки да е еднакъв (плюс-минус няколко часа). Чудя се дали е възможно при преминаване през неравности от някоя вибрация да се прекъснат жичките?!?!
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 28 януари 2009 - 15:25

 Davidoff, на 28 Jan 2009, 02:07 PM, каза:

Мерси много за съветите. След работа ако не вали ще измеря някое друго волтче. Да видим ще има ли аномалии. Определено е нещо такова. Много ме съмнява живота на двете крушки да е еднакъв (плюс-минус няколко часа). Чудя се дали е възможно при преминаване през неравности от някоя вибрация да се прекъснат жичките?!?!

всичко е възможно но не подценявай вероятността да имаш виско напрежение че може да не се разминеш само с крушки :mhihi:
Отговори

vladol снимка vladol 19 февруари 2009 - 10:01

Аз имам същия проблем само че на Corsa 1.4 1997 година. Нямам къси, но имам дълги и габарити, погледнах бушоните единия за късите беше изгорял смених го, но нищо не се промени.
Някакви идеи преди да започна да човъркам по кабелите? Корсите имат ли реле за светлините?
Отговори

stoichostoicho снимка stoichostoicho 24 февруари 2009 - 18:58

Корса Ц е с отделни релета за късите и дългите. Виж дали лоста за сменяне на светлините е с промяна на положението или с импулс за смяна. Когато си на дълги и ги изгасиш и ги пуснеш пак, и си на дълги значи нямаш релета и всичко ти е механично.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg