Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Zafira проблем с EGR

NAGI снимка NAGI 13 юли 2015 - 17:16

Колеги,колата ми влиза в авариен режим Zafira 2.0 DTI,101кс., I20DTH.При диагностиката показва грешка-P0400.Казаха ми, че трябва да се почисти ЕГР-а.Почистиха го, но още на следващия ден колата ми отново влезна в авариен режим.В сервиза ме посъветваха, че най-добре ще е да го сменя,но не ми се дават пари за нов.Ако сте имали подобен проблем, моля посъветвайте ме как да постъпя.Благодаря Ви предварително!!!
Отговори

hudson снимка hudson 13 юли 2015 - 21:27

Имаш 3 варианта:
- сменяш го със нов
- сменяш го със втора употреба
- елиминраш/емулираш го.

Не си написал коя година е колата или поне с кой ЕГР си - с вакумното или с електронното управление...
Защото ако си с втория, цената за емулирането е близка до цената на нов клапан.
Отговори

NAGI снимка NAGI 14 юли 2015 - 00:51

 hudson, на 13 юли 2015 - 21:27, каза:

Имаш 3 варианта:
- сменяш го със нов
- сменяш го със втора употреба
- елиминраш/емулираш го.

Не си написал коя година е колата или поне с кой ЕГР си - с вакумното или с електронното управление...
Защото ако си с втория, цената за емулирането е близка до цената на нов клапан.

Годината е 2003 ЕГР е с електронно управление
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 юли 2015 - 10:14

Ако си с вакуумен егр, грешка P 400 може да ти дава от много неща. Повечето са свързани с вакуум.

След като си Y20DTH, предполагам си с новия ЕГР, който се управлява електронно. Ако не се лъжа можеш да го елиминираш, като прекъснеш една от жичките, които го управляват.

ето виж тук:

http://www.opelclub....showtopic=83484

това е първата тема в раздела (от важните). Още на третото мнение е написано. Ако изчетеш тия 28 страници, ще намериш решение на разумна цена.

ЕГР-а може да се спре и софтуерно. Аз го направих това на мойта кола заедно с чипа. Не е скъпо.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 14 юли 2015 - 10:19
Отговори

hudson снимка hudson 14 юли 2015 - 19:03

 Ne6to Smisleno, на 14 юли 2015 - 10:14, каза:

ЕГР-а може да се спре и софтуерно. Аз го направих това на мойта кола заедно с чипа. Не е скъпо.

"Не е скъпо" е много относително понятие.
За електронния ЕГР, цената за софтуерно изолиране и чипосване на мотора последно я четох 500-550 лв.
Цената на втора ръка клапан варира от 80 до 200 лв.
Цената на нов е от 450 до към 700 зависи от къде се вземе.
Аз използвам това решение и нямам проблеми. Цената е около 220-230 лв с доставката до БГ.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 юли 2015 - 09:35

Толкова излиза стандартен ремап със софт за премахнат егр. (250) Не е нещо особено, а и върши добра работа само ако колата ти е в добро състояние, но наистина не вибдам смисъл да купуваш т'ва нещо, при условие, че с чипа ти го спират "заводски" и получаваш към 30 кончета отгоре.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 15 юли 2015 - 09:37
Отговори

hudson снимка hudson 15 юли 2015 - 16:54

Сигурен ли си че ремапването с "изолиране" на ЕГР за PSG16 (с електронния ЕГР) е 250лв? Защото ако си го правил на PSG5 (с вакуумния ЕГР) и това е цената която си платил, мога да те уверя, че за PSG16 цените са двойни, да не говорим че хората които могат да се справят с това ЕКУ са много малко...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 юли 2015 - 09:51

Прав си, при мен е вакуумен. Мисля, че това са стандартни чипове, които може да се свалят от всякъде. Не са идеални, защото не се праввят по конкретната кола, но за цената си си заслужават. Не ги разбирам много нещата, но при мен направо ми сложиха нови чипове (на които са записали такива, готови мапове). Старите с оригиналните мапове ми седят в пепелника, ако реша някой ден да си ставам стоков. Самите чипове струват 2/3 лв.

Има доста хора дето правят такива неща. Според мен по-добре 250 лв за т'ва отколкото 230 за другото. Дори повече да е пак си заслужава.

Не ангажирам никой с мнението си. Просто споделям опита си.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 16 юли 2015 - 09:54
Отговори

dicthebig снимка dicthebig 23 октомври 2015 - 12:36

 Ne6to Smisleno, на 16 юли 2015 - 09:51, каза:

Прав си, при мен е вакуумен. Мисля, че това са стандартни чипове, които може да се свалят от всякъде. Не са идеални, защото не се праввят по конкретната кола, но за цената си си заслужават. Не ги разбирам много нещата, но при мен направо ми сложиха нови чипове (на които са записали такива, готови мапове). Старите с оригиналните мапове ми седят в пепелника, ако реша някой ден да си ставам стоков. Самите чипове струват 2/3 лв.

Има доста хора дето правят такива неща. Според мен по-добре 250 лв за т'ва отколкото 230 за другото. Дори повече да е пак си заслужава.

Не ангажирам никой с мнението си. Просто споделям опита си.


Здравейте,
ако парите са еднакви - по преценка на клиента (софтуерен чип тунинг + ремап без ЕГР) или емулатор на ЕГР.
Лично аз предпочитам 100% сигурния и безрисков (без бъркане по софтуера) , а това е емулатор.
По всяко време може да се махне . Ппоздрави!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 октомври 2015 - 14:12

Споделям опита си. Никой не ангажирам или зарибявам.
Отговори

asensio снимка asensio 23 октомври 2015 - 19:36

 dicthebig, на 23 октомври 2015 - 12:36, каза:

Здравейте,
ако парите са еднакви - по преценка на клиента (софтуерен чип тунинг + ремап без ЕГР) или емулатор на ЕГР.
Лично аз предпочитам 100% сигурния и безрисков (без бъркане по софтуера) , а това е емулатор.
По всяко време може да се махне . Ппоздрави!

Ти лично продаваш симулатори, търговец да не си хвали стоката няма. Няма как едно чипосване + премахване на ЕГР да е по рисков, най малкото не режеш кабели които после с времето да създадът проблем. Има го като възможност. Най-чистото и лесно нещо е да се махне чрез ремап. Хората го правят от над 10 години.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 октомври 2015 - 20:40

Точно така. Оригиналните ми чипове са в пепелника. Ако евентуално нещо не ме кефи, просто ще си ги сложа обратно. Няма да е много по-трудно отколкото да махнеш емулатор, но всеки има право да чете, да си гради мнение и сам да си реши.
Отговори

Stiliqn снимка Stiliqn 30 януари 2016 - 08:18

Премахването на електрическият ЕГР (при PSG16) става с ре-мап или емулатор който излиза приблизително пак толкова. Цената е около 300лв за изолирането му и колата става по динамична БЕЗ да се пипа нищо друго по софтуера.Дори и може да отрежете буксата на ЕГР-а компютъра няма да търси ЕГР. Процедурата става за около 2/3часа. Успех.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg