Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

CHECK при студен двигател Vectra B

alex_0707 снимка alex_0707 14 декември 2015 - 10:38

Здравейте колеги,опела нещо се поразболя и моля за помощ.Проблема е че при пръв старт на двигателя светва чека,без проблем при паленето.После се качвам и потеглям,изминавам около 10км изведнъж лампата угасва и колата започва да върви все едно нищо не е било.На другия ден пак всичко от начало,започвам да си мисля че чак след като загрее нещата си идват на място.За сега няма как да я закача на диагностика,това ще стане другата седмица след което ще имам и кода на грешката,но за сега е това.Колеги помагайте....!ПОЗДРАВИ!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 декември 2015 - 10:51

Щом искаш да стреляме на сляпо, провери си подгряващите свещи.
Отговори

vdwind снимка vdwind 14 декември 2015 - 11:04

Имаш изгоряла една или повече подгревни свещи. Може да им измериш съпротивлението с омметър между шаси и извода на свещта. Съпротивлението на работеща свещ трябва да е под 10 ома, всяка свещ с по-голяма стойност се разпознава като дефектна. Ако ти пали без проблеми може да караш и така. Аз така изкарах миналата зима.
Отговори

alex_0707 снимка alex_0707 14 декември 2015 - 11:45

Свещите са сменени с 4 нови миналата зима,не съм ги замервал обаче до колкото знам теста на свещите е 1-2 мин и след това лампата изгася.При мен изгасва едва след 10км,имам случай 20км пробег което е доста.Но все пак ще ги проверя :)...!
Мнението беше редактирано от alex_0707: 14 декември 2015 - 11:45
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 14 декември 2015 - 12:06

Без диагностика коментари по проблема са губене на време за пишещите и пари на собственика защото ремонти от рода проба-грешка са нерентабилни.
Отговори

alex_0707 снимка alex_0707 14 декември 2015 - 18:27

 mrsch66, на 14 декември 2015 - 12:06, каза:

Без диагностика коментари по проблема са губене на време за пишещите и пари на собственика защото ремонти от рода проба-грешка са нерентабилни.


Да колега,на мен ми е ясно това.Целта на темата ми беше,ако някой колега случайно е имал сходен проблем да пише.В момента пътувам и нямам време,в неделя щя я закача на оп-ком за да видя за какво става на въпрос.Мисля че темета ще остане полезна след мен и на други колеги,или поне ще се погрижа за това. :confused:
Отговори

alex_0707 снимка alex_0707 05 януари 2016 - 16:28

Здравейте колеги,първо ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА да сте живи е здрави!!!Продължавам по темата малко късно,но нямах мнгого време и така....Закачих колата на оп-ком и ми показа следното:
-P1335-(A)Injektion Pump:no Engine Speed Input Signal from Control Unit-Not ,resent
-P0400-(5)Critical system malfunction 2(refer to cheking procedure:trouble code description)-Not present
-P0725-(D)Engine-Speed sensor input Circuit no Signal-No present
Погледнах във форума и видях,че уж виновника за грешките бил датчика на коляновия вал.Вчера си закупих такъв,смених го и всичко изглеждаше добре докато днес пак светна чека.Понякога светва за малко и изгася,някой път се задържа повече а другото което ми напрви впичитлиние е,че когато светне чека гася колата паля на ново и изчезва и след известно време пак се появява.Сега какво да мисля ЕГР-а ли да барам какво друго може да е нямам представа,помагайте!А другото което е,че понякога когато светне чека не винаги оборотомера спира да работи,както беше днес имаше чек но оборотомера си работеше пък грешките са пак същите. :25:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 януари 2016 - 18:42

Новия датчик какъв е? Проводниците до него, включително куплунзите, как са?
Р0400 най- верорятно е вакуум. Толкова писано има, направо не е истина.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 05 януари 2016 - 18:43
Отговори

alex_0707 снимка alex_0707 05 януари 2016 - 20:37

Колега новия датчик е на Бош с еднакъв номер като този на стария.А що се отнася до куплонга прегледах го поне видимо не се вижда нищо съмнително.Утре ще се занимавам с егр-а да видя какво ще стане,даже ми минава през ума да го изолирам по механичния начин от темата във форума но това само ако установя нещо...!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 януари 2016 - 08:46

При това положение виж с опкома стойностите на оборотите на двигателя дали всичко е наред, включително и по време на движение докато е студена. Колебания в показанията и т.н. Обикновено това се вижда сравнително лесно. Напълно възможно е историята да е и в някой опечен проводник около двигателя или в някой куплунг.
Още нещо за другата грешка. Виж и за масло след вакуум помпата. При малки пропуски се случва точно това, което е при теб и после се оправя.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 06 януари 2016 - 08:48
Отговори

alex_0707 снимка alex_0707 06 януари 2016 - 17:36

Днес огледах маркучите на вакума и ми изглеждат сухи,няма следи от омасляване.След което направо реших да премина по темата за изолацията на егр-а,направих всичко само ми остана да сложа диода който не можах да намеря.Утре ще го поръчам по интернет и като дойде ще го сложа след което ще са поразкарам малко да видя дали пак ще се появи този чека или поне дали ще има грешка р0400.Мислех да гледам с оп-кома данните обаче нямам никаква база за сръвнение,ако някой колега разполага с правилните стойности може да ги публикува тук.
Отговори

bat van снимка bat van 07 януари 2016 - 07:37

P1335 - Насос впрыска: отсутствует входн. сигнал частоты вращения двигателя от блока управления
Прегледай инсталацията на двигатела за напукана -разпадаща се изолация.
Грешката е липса на връзка между помпата и компютьра на колата.При теб са на едно място ако помпата е с две букси.
Прегледай буксите по двигатела за окисляване.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 януари 2016 - 12:12

Между другото, омасляване по куплунзите може да доведе също до това.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg