Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблеми на оборотите при празен ход и гаснене

Гостstoqn4o86_* 28 ноември 2015 - 21:04

Здравейте имам Опел Тигра бензин 1.6 екотек имах проблеми с оборотите но четох тук за стъпковия мотор отворих го исчистих го и си вървеше добре колата но от скоро пак взеха да са нестабилни и започна на празен ход да ми гасне 1во ми го правеше след като вкл на 4 5 предавка после започна да го прави на която и да е ходих на диагностика нищо не ми казаха ходих и на майстор 1во ми казаха че е от свещите или кабелите смених ги и пак си го имах този проблем.Попитах защо работи така колата чува се че работи като на 3 цилиндара уж ми проверяваха дузите казаха че и 4 те си пръскат хубаво но колата се усеща как работи на 3 и ми цапа свещти накрая ми казаха че имам издухани сигменти.Като тръгна да я карам на 1 2 ра колата се набира но вкарам ли 3та и оборотите падат и неще да варви и се чува от зад някаде едно паткане.ако някой се е сблъсквал с такъв проблем или може да ми помогне с съвет ще сам мн благодарен.
Мнението беше редактирано от stoqn4o86: 28 ноември 2015 - 21:09
Отговори

ufer снимка ufer 29 ноември 2015 - 15:14

Една проверка на компресията ще даде повече информация...
Отговори

Yasho снимка Yasho 01 декември 2015 - 23:14

Здравей колега. Не претендирам, че разбирам много, но и аз до скоро имах подобен проблем с моята Астра, който се оказа много лесен за отстраняване, но труден за диагностика. Симптомите бяха същите - гасне, работи на 2-3 цилиндъра, хвърля черен пушек, особено на ниски обороти. Проблема беше в температурния датчик (този, който подава информация до компютъра), който ми струваше 20лв. За жалост този проблем не се вижда на диагностика и най-сигурния начин да разбереш дали е от него е да го смениш с нов. Доколкото знам екотеците правят проблем с ЕГР-клапана, но моята няма такъв, така че за там не мога да ти дам съвет. Единственото, което мога да те посъветвам е да почнеш от най-очевидните и най-евтините решения. Недей да се хвърляш директно на сегменти, дюзи, горивни помпи и тем подобни.

Поздрави и успех!
Отговори

ufer снимка ufer 02 декември 2015 - 09:59

Да, и температурният датчик прави тези номера. Той работи в 4, при някои модели в 5 темп. диапазона. Лошото там е, че нови се предлагат почти само на Бош, които са с много ниско качество (Турция или Китай). И другите датчици (тези на валовете) правят подобни номера. И когато диагностиката не помага, има само 1 начин: проба-грешка с нови или употребявани части. Започни от най-евтиния...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg