Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Центровка На Двигател Vektra 1.7 Td

Гостdinkoveso_* 01 април 2011 - 23:01

Интересува ме разположението на белезите на адренажните колела при смяна на адренажен ремък на двигател Vektra 1.7 TD (Исузу мотор). Белега на ГНП на кой белег трябва да съвпадне и къде се намира той, белега на разпределителния вал според мен е нагоре,белега на шайбата на коляновия вал към шипа на корпуса. На долното паразитно колело също има белег. Той на къде трябва да е насочен? Ако можете да ми дадете информация за цялата центровка ще Ви бъда много благодарен.
Веселин Чавдаров имейл адр. dinkoveso@abv.bg
Отговори

reload снимка reload 02 април 2011 - 17:19

Ето схемата
Публикувано изображение

През показания отвор на разлред. вала се навива болт 6mm, а на горивната помпа колелото се застопорява с 8mm. Почисти ремъчната шайба и на вътрешния ръб ще откриеш белега за ГМТ(1-4 цил)
Трудно може да стане грешка, но все пак след смяна на ремък или др. ремонти завърти и провери пак дали идват точно отвори и белези.
Отговори

Гостbusof1_* 21 май 2011 - 13:07

[quote name='reload' timestamp='1301757540' post='930438']
Ето схемата
Публикувано изображение

През показания отвор на разлред. вала се навива болт 6mm, а на горивната помпа колелото се застопорява с 8mm. Почисти ремъчната шайба и на вътрешния ръб ще откриеш белега за ГМТ(1-4 цил)
Трудно може да стане грешка, но все пак след смяна на ремък или др. ремонти завърти и провери пак дали идват точно отвори и белези.
[/quote
Колега,ако ми намериш такава схема и за Кадет 1.7 Д 1991 си цар...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg