Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

0.55-0.6bar налягане след чип на Z20LET

Bretone снимка Bretone 22 ноември 2017 - 18:02

Здравейте. Колата е със следните доработки - челен кулер и турбопътища с топ хат, въздушна кутия от 2.2 147, разкачен заден буст контрол клапан, даунпайп и генерация на 63мм, премахнати балансиращи, сменен рецирк с метален ( син, немски от MONOPOLA ),всмукателен вал от XEV, изцяло подновени вакууми. След поставяне на първи стейдж EDS, колата промени леко вървежа си, но надува на 0,55/0,6 бара, което си е заводското налягане. Играх си малко с актуатора, но разлика осезаема нямаше нито в уреда, нито във вървежа и го върнах в средно положение. Колата не отчита никакви грешки, няма светене на лампи.Мерихме гейта с вакум уред и започва да отваря на 0,5. Някой може ли да ми даде идеи/ насока къде може да се корени проблема? :helpsmilie:
П.п. пропуснах да добавя, че предният селеноид е подменен с нов
Мнението беше редактирано от Bretone: 22 ноември 2017 - 18:04
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 ноември 2017 - 17:48

 Bretone, на 22 ноември 2017 - 18:02, каза:

Здравейте. Колата е със следните доработки - челен кулер и турбопътища с топ хат, въздушна кутия от 2.2 147, разкачен заден буст контрол клапан, даунпайп и генерация на 63мм, премахнати балансиращи, сменен рецирк с метален ( син, немски от MONOPOLA ),всмукателен вал от XEV, изцяло подновени вакууми. След поставяне на първи стейдж EDS, колата промени леко вървежа си, но надува на 0,55/0,6 бара, което си е заводското налягане. Играх си малко с актуатора, но разлика осезаема нямаше нито в уреда, нито във вървежа и го върнах в средно положение. Колата не отчита никакви грешки, няма светене на лампи.Мерихме гейта с вакум уред и започва да отваря на 0,5. Някой може ли да ми даде идеи/ насока къде може да се корени проблема? :helpsmilie:
П.п. пропуснах да добавя, че предният селеноид е подменен с нов

Соленид на турбото, актуатор на гейта, настройката на гейта. И стойност на вакуума, респ. пропуски по системата. Някъде там е панаира, или софтуера да си прави такова налягане?
П.С. За вакуума- най- лесно се проверява с вакуумметър. Имам и соленоиди за проба.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 23 ноември 2017 - 17:50
Отговори

Bretone снимка Bretone 24 ноември 2017 - 14:50

 tisho.74, на 23 ноември 2017 - 17:48, каза:

Соленид на турбото, актуатор на гейта, настройката на гейта. И стойност на вакуума, респ. пропуски по системата. Някъде там е панаира, или софтуера да си прави такова налягане?
П.С. За вакуума- най- лесно се проверява с вакуумметър. Имам и соленоиди за проба.


Вчера пробвах друг с дръг актуатор - никаква разлика. Соленоид нямам под ръка за проба, а вакуумите ги проверих всичките. На уреда стрелката не играе, което би трябвало да значи, че няма пробиви. За софтуера ми казаха, че трябва да прави 0,8-0,9. Ще пробвам с друг софт тия дни.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 ноември 2017 - 17:07

На вакууммера ли не играе стрелката? Колко бара в минус показва вакуумера като мериш вакуума в системата?
Клапан за проба имам и от двата вида, драсни ми лс да ти дам телефон и да вземеш, а ако се видим ще ти измеря и вакуума, за да се знае какво става.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 ноември 2017 - 17:08
Отговори

Bretone снимка Bretone 24 ноември 2017 - 20:03

 tisho.74, на 24 ноември 2017 - 17:07, каза:

На вакууммера ли не играе стрелката? Колко бара в минус показва вакуумера като мериш вакуума в системата?
Клапан за проба имам и от двата вида, драсни ми лс да ти дам телефон и да вземеш, а ако се видим ще ти измеря и вакуума, за да се знае какво става.

Не играе стрелката на уреда ми в купето. Там показва около -0,75. Ще ти пиша сега
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg