Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Съобщение Slippery Road

7onc1 снимка 7onc1 23 ноември 2017 - 17:21

Здравейте колеги,

купих си скоро Opel Vectra 2.2 бензин 2009г. Тези дни, когато е по-хлъзгаво, започна да ми излиза съобщение "Slippery Road". Имам "ok" бутон, понеже прочетох тук-там, че на някои не им излизал бутон. При мен има бутон, но няма махане, какво ли не опитах...Дали някои от Вас е имал подобен проблем и дали има културно решение или начин за скриване на съобщението, когато излезе :) Благодаря предварително
Отговори

Dtm снимка Dtm 24 ноември 2017 - 08:49

Може да се премахне с Op- com. Трябва да се смени индексът в DIS от icewarning на noicewarning..Не че е сложно, но е добре да го направи някой, който е работил с Op-com
Отговори

7onc1 снимка 7onc1 24 ноември 2017 - 08:55

Благодаря ти за мнението :) Аз намерих как да излезна от този прозорец...странното е, че не е със стандартните копчета, но успях. Благодаря все пак отново
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 ноември 2017 - 12:45

 Dtm, на 24 ноември 2017 - 08:49, каза:

Може да се премахне с Op- com. Трябва да се смени индексът в DIS от icewarning на noicewarning..Не че е сложно, но е добре да го направи някой, който е работил с Op-com

Да, но това деактивира напълно това съобщение, което нормално се появява от +3 градуса надолу. Защо? Дори и при плюс 3 градуса има риск от обледяване на настилката на мостовете, и не само. Миналата есен точно затова пак беше станало мазало на един столичен мост при плюс два градуса. И участниците гледаха много умно около размазаните си мпс-та.
А колегата всеки път ще трябва да си го изключва, след като се появи. И щом вече знае как става- екстра.
Отговори

distefano59 снимка distefano59 25 ноември 2017 - 00:23

Този текст се премахва с натискане на скрол бутона на волана отляво. Моята е 2007г., но едва ли ще има разлика от твоята.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg