Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Десен тампон на двигател Вектра Б 2,0 дизел

firefly снимка firefly 15 декември 2015 - 14:06

Снимка тук!!!
https://drive.google...sp=docslist_api

Колеги, кажете ми как се сваля този тампон? От долу гайката не може да се развие.Няма достъп. Казаха ми със скоба за маслен филтър да опитам да развия самия тампон.... не става. Не помръдва. Някой свалял ли е такъв тампон?
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 15 декември 2015 - 14:23

Ха тука май има нещо сбъркано...
При мене долу е хванат за една лапа и към купето с 3 болта.
И мен ме съмнява със скобата да стане нещо...
По скоро отдоло трябва да е гаиката и само така ще се вади...друг начин не виждам!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 декември 2015 - 14:45

По спомен се маха тая долната поставка дето е от към мотора и ние с един крив ключ (дъгообразен) хванахме контра през дупката на мотора и точно както са ти казали развихме самия тампон, като него го хванахме с водопровеоден ключ от долната страна. Нещо такова беше. Ефект от смяната няма. Тоя тампон нищо не прави. Не виждам защо ще го сменяш. Едва ли се е скапал, защото той има най-малко натоварване от всички.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 15 декември 2015 - 14:50
Отговори

firefly снимка firefly 15 декември 2015 - 14:51

При мен лапата е отгоре. Има отвор от към двигателя, от където мога да напипам гайката, но няма как да се развие от там. Много е тясно. Под калника не намерих отвор.
Отговори

firefly снимка firefly 15 декември 2015 - 14:58

 Ne6to Smisleno, на 15 декември 2015 - 14:45, каза:

По спомен се маха тая долната поставка дето е от към мотора и ние с един крив ключ (дъгообразен) хванахме контра през дупката на мотора и точно както са ти казали развихме самия тампон, като него го хванахме с водопровеоден ключ от долната страна. Нещо такова беше. Ефект от смяната няма. Тоя тампон нищо не прави. Не виждам защо ще го сменяш. Едва ли се е скапал, защото той има най-малко натоварване от всички.

Опитах се да махна онази поставка от към двигателя, но болтовете му са много дълги, не се вадят.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 декември 2015 - 15:41

Имаше нещо такова. Не можеха да излезнат. Не знам дали ме разбра за какъв крив ключ ти говоря. С него беше със сигурност. 16 ако не се лъжа. Или махнахме някак поставката или вдигахме мотора с крик. Не помня точн. Помня че с универсала се отви самия тампон с доста зор. С къвто и ключ да си нямаш шанс от долната страна. Имаше и пръскане със спрей за корозия.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 15 декември 2015 - 15:43
Отговори

firefly снимка firefly 15 декември 2015 - 17:08

Благодаря ти колега. С дъгообразен ключ 16 ще пробвам следващият път. Само така ще може да се законтри отдолу,а отгоре с тръбен ще опитам да развия.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg