Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Регулатор налягане на горивото y20dth

SaVaTa снимка SaVaTa 15 декември 2015 - 19:30

Здравейте, колеги. Колата е astra g 2001, y20dth. След като не запали, правихме диагностика и човека каза, че е регулатора на налягането на горивото. В интернет има оскъдна информация за този регулатор. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Всякаква информация би била полезна - цена, откъде, някой ако продава? По онлайн магазините за части не откривам нищо...
Отговори

fory снимка fory 15 декември 2015 - 21:22

 SaVaTa, на 15 декември 2015 - 19:30, каза:

Здравейте, колеги. Колата е astra g 2001, y20dth. След като не запали, правихме диагностика и човека каза, че е регулатора на налягането на горивото. В интернет има оскъдна информация за този регулатор. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Всякаква информация би била полезна - цена, откъде, някой ако продава? По онлайн магазините за части не откривам нищо...

интересна диагноза дава твоето джи-пи
Отговори

kalin09 снимка kalin09 15 декември 2015 - 21:45

Джи-пи-то е за бой или не си запомнил вярно какво ти е казал. Сега му звънни да ти каже номерата на грешките и ги напиши тука.
Отговори

SaVaTa снимка SaVaTa 16 декември 2015 - 00:20

Грешка за това нямаше записана, но той каза, че това е чест проблем и че не винаги записва грешка. Ще пробвам да поканя на гости 2-ро джипи за сверка утре и ще пиша да кажа.(ще запомня и грешката ако има)...

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
Отговори

kalin09 снимка kalin09 16 декември 2015 - 08:38

Кажи на първото ЖП че дизелов опел такъв регулатор няма...
Отговори

k opel e снимка k opel e 16 декември 2015 - 09:00

Колега, казваш след като не запали. А въобще пали ли? Като запали, през деня нормален ли е старта? Кажи на ЖП да си прочете лекцията за въздух в състемата, ако въобще е присъствал на тази лекция.
А за второто ЖП гледай да е Виктор от Карлово.
Мнението беше редактирано от k opel e: 16 декември 2015 - 09:01
Отговори

SaVaTa снимка SaVaTa 16 декември 2015 - 16:17

 k opel e, на 16 декември 2015 - 09:00, каза:

Колега, казваш след като не запали. А въобще пали ли? Като запали, през деня нормален ли е старта? Кажи на ЖП да си прочете лекцията за въздух в състемата, ако въобще е присъствал на тази лекция.
А за второто ЖП гледай да е Виктор от Карлово.

Скоро сменяхме филтър, но от тогава съм минал ок.300 км без проблеми. След няколко дни престой не запали и няколко часа по късно запали(беше извадена буксата на капачката на горивния филтър и тогава решихме че може да е от нея - въпреки че не беше толкова студено(нали е темп.датчик някакъв)), кара си нормално в рамките на деня..и престой до вчера (няколко дни).
От тогава не е палила, въобще. Виктор каза че ще я види, но за съжаление от 4-ти януари нататък. Другите не искат и да чуят за опел :(
Междувременно днес си проверих нивото на нахтата във филтъра и се оказа че е наполовина. Мога да долея утре,да заредя акомулатора 2-3 часа че се изтормози тия дни но до там...Няма и гаранция че ще запали на въртене само ако е взела въздух. Ако някое уплътнение не е било нагласено при смяната на филтъра би трябвало да имам проблеми по-рано. При обсъждане с 1 от майсторите той каза че ако е гнп пак може да падне нивото на нафтата. Да ама уж при проблеми с гнп се цапал филтъра а моя е чист (това по информация от форумите)...Това е което ми идва на ум като история, явно ще чакам догодина виктор...
Отговори

asensio снимка asensio 16 декември 2015 - 18:06

Имай предвид че като застудее всичко що е гума се свива, та ако не е сложено като хората почва да прави проблеми когато е студено. Щом е празен до половината задължително бих се огледал за проблем с въздух в горивото. Ако искаш намери някой да те дръпне и да я палиш на скорост. Проблеми няма да има с мотора, правил съм го няколко пъти. Ако те притеснява при дърпането, може да и помагаш със стартер докато пускаш леко съединителя. Ако всичко ти е наред по горивната система, развиеш ли болта на горивния, почва да тече веднага. А като гледам как си го описал положението, много клоня към въздух в системата.
Отговори

k opel e снимка k opel e 16 декември 2015 - 18:32

В една тема съм описал подробно за този филтър. Намери я и прочети. Другия вариант е да си купиш нова капачка. Продава се отделно от официалните представители за Опел. Може би я има в Стефанов Пловдив. Аз си смених гумичките на моята, но имам съмнение за крив корпус и си купих една от морга за 10 лева и се родих и карам четири месеца с нея. А куплунга на капачката е за подгрев на нафтата. Вързан е през реле и се включва след старта и компа не го търси.
Отговори

SaVaTa снимка SaVaTa 16 декември 2015 - 19:08

 asensio, на 16 декември 2015 - 18:06, каза:

Ако всичко ти е наред по горивната система, развиеш ли болта на горивния, почва да тече веднага.

Не разбрах, кое трябва да тече? Нивото не падна повече надолу ако това имаш впредвид.

 asensio, на 16 декември 2015 - 18:06, каза:

Щом е празен до половината задължително бих се огледал за проблем с въздух в горивото.


Дърпането не ме плаши.Плаши ме че и да има проблем с въздуха едва ли ще се справя сам...Тогава упражнението ще е излишно.
Мнението беше редактирано от SaVaTa: 16 декември 2015 - 19:08
Отговори

asensio снимка asensio 16 декември 2015 - 20:25

По принцип си прав. За това почваш да го търсиш :good:
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 16 декември 2015 - 22:16

Смени пак филтъра и двата "О" пръстена (големия и малкия ) и си вземи качествен филтър ,към него си има "О" пръстени ! Щом веднъж е засмукала въздух палиш на дърпане :icon_wink2:
Отговори

SaVaTa снимка SaVaTa 16 декември 2015 - 23:08

Филтъра е на Delphi и естествено, че е сменен заедно с уплътненията. Ще ги погледна как са, но смяна на чисто нов филтър преди да се проверят другите неща е излишно според мен...

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
Отговори

SaVaTa снимка SaVaTa 22 декември 2015 - 19:37

Здравейте! Днес доляхме нафта във филтъра и пробвахме да я запалим без успех... Звъннах в сервиза да уточня ден и час за догодина и човека каза направо да довлечем колата до там да я погледнат след празниците, така и така не пали... Добре ама от вкъщи има 1 км спускане и решихме да я закачим след като свърши наклона (няма смисъл от теглене надолу, нали :) )... при спускането надолу ударих 3-та запали, угасна, засилих се иии...запали . Отидох на ход до сервиза :biggrin: Човека като видя че работи и като му обясних, каза че ще отдели още утре час два, с надежди че няма да е нищо сериозно и че ще имам кола за празниците... Утре ще пиша като кажат какъв е проблема...

П.С: Извинявам се за двойния пост
Мнението беше редактирано от SaVaTa: 22 декември 2015 - 19:38
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 22 декември 2015 - 20:08

Въздух 100%
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 23 декември 2015 - 07:43

+1 Взима въздух ! След като сте напълнили филтъра не е запалила защото и в ГНП-то е имало въздух ! Навремето на БМВ -то и аз така сменявах вилтъра - отивам където имам нанадолнище сменям филтъра ,пуснам по нанадолнището на 3-та без газ и си паля без да моря стартера и акумулатора :icon_wink2:
Отговори

SaVaTa снимка SaVaTa 23 декември 2015 - 18:46

Днес си я взех, проблема е бил в това, че помпата не дърпала (подкачвала) нафта от резервоара. Ревизирали са гнп-то (тя била едновременно нагнетателна и подкачваща или нещо такова) и така :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от SaVaTa: 23 декември 2015 - 18:47
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 декември 2015 - 18:50

Ако не е тайна, каква беше цената?
Отговори

SaVaTa снимка SaVaTa 23 декември 2015 - 19:24

 k opel e, на 23 декември 2015 - 18:50, каза:

Ако не е тайна, каква беше цената?

140 лв
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 23 декември 2015 - 21:04

Много добра цена ! Браво ! Не ми се вярва, че за тази цена са сваляли, правили ремонт и са качили ГНП-то ,но все пак важно ,е че колата е заработила !
Мнението беше редактирано от maxuel82: 23 декември 2015 - 21:06
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg