Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Vectra C - влиза в авариен режим

Гостgrom_* 20 декември 2015 - 12:58

Здравейте! От скоро съм собственик на Opel Vectra C 1.9 CDTI 150 к.с. Имам следния проблем - когато горивото на колата в резервоара падне до първата бяла стрелка на таблото, колата започва да влиза в авариен режим. Налея ли гориво проблема се оправя, но понякога няма, няма и светля под оборотомера в жълто един ключ и нарисувана кола. В момента в който светне, колата влиза отново в авариен режим и така докато не я угася и запаля отново. Закача я един приятел с delphi и показа грешка дросел - прекъсва. Какво ще рече това? Някакви идеи от какво може да е? Дочух и мнения, че паднела ли нафтата в резервоара влизала в авариен режим за да те подсети да сипеш, но това ми се струва някак си.... НЕРЕАЛНО. Благодаря Ви предварително!
Отговори

Гостgrom_* 21 декември 2015 - 23:53

Никой ли не може да помогне?
Отговори

didko_just снимка didko_just 22 декември 2015 - 00:12

Първо-Добре дошъл в нашата малка общност.
Второ-прочети правилата и ги следвай.
Трето-По проблема.Количеството на гориво не създава никакъв проблем по двигателя.Има проблем който ще се покаже след диагностика.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 декември 2015 - 10:03

Диагностиката ще каже. Горивен филтър сменял ли си?
Отговори

Гостgrom_* 22 декември 2015 - 20:39

Като грешка ми даде това:

P1125 - Throttle Actuator Malfunction
(61) - Not present

А горивният филтър човека от който купих колата каза, че я е обслужвам, но гледам има малко нафта около маркучите и капачката на филтъра събрала се.
Отговори

Гостgrom_* 24 декември 2015 - 18:03

Никой ли не може да помогне?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg