Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с ZAFIRA 2.2 DTI и грешка P0400

ГостOTAKE_* 10 юли 2013 - 12:53

Здравейте , Колеги.Имам ZAFIRA 2.2 , DTI ,125 K ,2004 г.Преди известно време ми светна- колата със сервизен ключ.
Колата влезе в авариен режим и загуби мощ.Заведох е на диагностика и излезе грешка P0400 .Казаха ми проблем с
с ЕГР клапан.Смениха го с НОВ, но грешката остана и не позволява да се изтрие.Някой имал ли е такъв проблем и ако
може да помогне.Предварително БЛАГОДАРЯ.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 10 юли 2013 - 14:32

Грешката означава отклонение от нормите във изходящи газове и може да бъде от няколко неща, не е сигурно че е точно ЕГР клапана. При мен също излиза,но е когато колата загрее и задържа равна газ за около десет секунди. Ако при теб не иска да се изтрие, означава че е постоянно неработещо нещо. Първо провери соленоида който управлява ЕГР клапана, обикновенно е той. Уточни със вакуумно управление ли си или е електрически. Някой с повече познания да дава повече акъл. Поздрави.
Отговори

Dimas снимка Dimas 10 юли 2013 - 15:15

Соленоида на колегата трябва да е електрически. Иначе при диагностика трябва да пише и друго освен Р0400, защото тая грешка я има в поне 4 варианта. Незнам дали компа реагира така, както при колите с вакуумни ЕГР-и, а именно да изкарва тая грешка при липса/загуба на вакуум. Хубаво е някой патил да сподели опит.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 10 юли 2013 - 17:00

 Dimas, на 10 юли 2013 - 15:15, каза:

Соленоида на колегата трябва да е електрически. Иначе при диагностика трябва да пише и друго освен Р0400, защото тая грешка я има в поне 4 варианта. Незнам дали компа реагира така, както при колите с вакуумни ЕГР-и, а именно да изкарва тая грешка при липса/загуба на вакуум. Хубаво е някой патил да сподели опит.

При мен е за смяна вакум помпата и не създава достатъчно вакум и тази грешка постоянно ми стой P0400 когато е премахна и пак се появява но за сега си карам от време на време ми светва чека и си изгасва сам .
Отговори

Dimas снимка Dimas 10 юли 2013 - 18:02

 pepi_sm, на 10 юли 2013 - 17:00, каза:

При мен е за смяна вакум помпата и не създава достатъчно вакум и тази грешка постоянно ми стой P0400 когато е премахна и пак се появява но за сега си карам от време на време ми светва чека и си изгасва сам .


Само Р0400 ли ти излиза? Питам, щото мойта астра нещо не е в кондиция и й търся проблема.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 11 юли 2013 - 13:01

 Dimas, на 10 юли 2013 - 18:02, каза:

Само Р0400 ли ти излиза? Питам, щото мойта астра нещо не е в кондиция и й търся проблема.


Излиза ми P0400 и P1635 за изгоряла свещ но зимата си пали и не съм я сменял все още
Отговори

ivo_pivo2 снимка ivo_pivo2 26 август 2013 - 17:10

Здравейте колеги,нов съм във форума и имам следния проблем:
Когато карам примерно със 115км. и подържам тази скорост ми светка чека и гасне,прикачм я на op-com-a и показва грещката р0400.
Сменил съм соленоида към ЕГР-а,сменил съм и самия ЕГР,смених и вакуум шлаусите,изчистил съм нагара от вихровите клапи и пак примигва чека...
Колата е астра г-2.0 дтх,помагайте!!
Отговори

Dimas снимка Dimas 27 август 2013 - 20:44

 ivo_pivo2, на 26 август 2013 - 17:10, каза:

Здравейте колеги,нов съм във форума и имам следния проблем:
Когато карам примерно със 115км. и подържам тази скорост ми светка чека и гасне,прикачм я на op-com-a и показва грещката р0400.
Сменил съм соленоида към ЕГР-а,сменил съм и самия ЕГР,смених и вакуум шлаусите,изчистил съм нагара от вихровите клапи и пак примигва чека...
Колата е астра г-2.0 дтх,помагайте!!


Какво имаш в предвид, с "примигва"? Имай в предвид, че тая грешка може да ти избие при загуба на вакуум. От соленоида на вихровите клапи, примерно. Защо не изолираш ЕГР-а?
Отговори

ivo_pivo2 снимка ivo_pivo2 13 септември 2013 - 11:21

ЕГР-а си работи пробвах го.Смених всички вакуум маркучи,за са сега няма проблем с чек-а!!
Отговори

esil2 снимка esil2 30 септември 2013 - 14:48

А дебитомера как е.
Отговори

alexslav61 снимка alexslav61 30 септември 2013 - 15:23

 ivo_pivo2, на 13 септември 2013 - 11:21, каза:

ЕГР-а си работи пробвах го.Смених всички вакуум маркучи,за са сега няма проблем с чек-а!!

Я ми кажи на извънградско ЕГР-а цапа ли ти маркуча под него ?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 30 септември 2013 - 22:24

 alexslav61, на 30 септември 2013 - 15:23, каза:

Я ми кажи на извънградско ЕГР-а цапа ли ти маркуча под него ?

При мен го цапа я кажи къде е ключа от палатката .Без маитап кажи какъв е проблема за да цапа маркуча под ЕГР.
Отговори

sasho-1 снимка sasho-1 01 октомври 2013 - 07:37

 mrsch66, на 30 септември 2013 - 22:24, каза:

При мен го цапа я кажи къде е ключа от палатката .Без маитап кажи какъв е проблема за да цапа маркуча под ЕГР.

samiqt EGR ima gumeno prastenche,kato go svalish ot dvigatelq shte go vidish.Edna ot prichinite da tsapa markucha e imenno tozi gumen prasten.
Отговори

Dimas снимка Dimas 01 октомври 2013 - 07:57

 sasho-1, на 01 октомври 2013 - 07:37, каза:

samiqt EGR ima gumeno prastenche,kato go svalish ot dvigatelq shte go vidish.Edna ot prichinite da tsapa markucha e imenno tozi gumen prasten.


ЕГР-а цапа от една малка дупка, която се намира отстрани на периферията. Като погледнеш монтирания клапан се пада опред в посока маската. А защо цапа... защото вероятно иска нов. Моя преди да се предаде беше оакал всичко наоколо. Сега с новия нямам такъв проблем (въпреки, че малко след това изолирах и него).
Отговори

alexslav61 снимка alexslav61 01 октомври 2013 - 10:45

 Dimas, на 01 октомври 2013 - 07:57, каза:

ЕГР-а цапа от една малка дупка, която се намира отстрани на периферията. Като погледнеш монтирания клапан се пада опред в посока маската. А защо цапа... защото вероятно иска нов. Моя преди да се предаде беше оакал всичко наоколо. Сега с новия нямам такъв проблем (въпреки, че малко след това изолирах и него).


От О пръстена по скоро цапа колектора, а от дупката на ЕГР-а цапа когато има износване на оста на буталото и мазнотията от изгорелите газове преминава под мембраната. Първоначално работи (макари цапащ) но в последствие започва да пречи на движението на мембраната (макар и здрава). Ако сте пробвали ЕГР-а на уста и държи, това не е гаранция за изправност !
Според мен най-добре е с изолиран ЕГР. Така съм от поне 20 000 км без проблеми и съм сигурен че и разхода на грдско ми падна. Но за да изолирате ЕГР-а успешно, трябва да сте сигурни в изправноста на : вакум помпа, соленоиди, маркучи, дебитомер и клапа на Турбо. И най-важното е подходящо реле и диод. Като не винаги руските и китайските стават.
Мнението беше редактирано от alexslav61: 01 октомври 2013 - 11:08
Отговори

ГостTonipk_* 09 октомври 2013 - 17:53

 Dimas, на 27 август 2013 - 20:44, каза:

Какво имаш в предвид, с "примигва"? Имай в предвид, че тая грешка може да ти избие при загуба на вакуум. От соленоида на вихровите клапи, примерно. Защо не изолираш ЕГР-а?

Колеги аз също съм нов,ходих в Опел сервиз на диагностика и ми казаха,че ЕГР-ра ми е за смяна
смених го,колата леко оправи вървенето,но пак ми светка чека
Какво да правя
Отговори

Dimas снимка Dimas 09 октомври 2013 - 20:03

 Tonipk, на 09 октомври 2013 - 17:53, каза:

Колеги аз също съм нов,ходих в Опел сервиз на диагностика и ми казаха,че ЕГР-ра ми е за смяна
смених го,колата леко оправи вървенето,но пак ми светка чека
Какво да правя


Пак на диагностика, но не в Опел и кажи грешката.
Отговори

ГостTonipk_* 16 октомври 2013 - 18:27

 Dimas, на 09 октомври 2013 - 20:03, каза:

Пак на диагностика, но не в Опел и кажи грешката.

Не ми казаха каква е грешката само ми казаха,че егр-ра е за смяна.
И защо не в Опел би трябвало там да ми кажат най-добре
Отговори

Dimas снимка Dimas 17 октомври 2013 - 14:47

 Tonipk, на 16 октомври 2013 - 18:27, каза:

Не ми казаха каква е грешката само ми казаха,че егр-ра е за смяна.
И защо не в Опел би трябвало там да ми кажат най-добре


Явно не си имал заигравки с оторизирани сервизи. Ако искаш ми пиши на ЛС да ти дам координати на човек, който може да я погледне.
Отговори

ГостTonipk_* 17 октомври 2013 - 18:47

 Dimas, на 17 октомври 2013 - 14:47, каза:

Явно не си имал заигравки с оторизирани сервизи. Ако искаш ми пиши на ЛС да ти дам координати на човек, който може да я погледне.

Намерих нов егр от приятел,който работи в магазин за авточасти за 200лв.с уговорка ако има пак проблем
да му го върна.Ако не стане нищо ще се възползвам от твойте услуги,благодаря предварително.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg