Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

2.2dth не пали

JorkataG снимка JorkataG 07 януари 2014 - 08:19

Момчета пробвайте да подгреете 2 3 пъти без да въртите след подгревите чак след 3 подгрев примерно пробвайте да запалите. Не забравяйте че тва са дизели пък и нафтицата ни е "перфектна" И още нещо след третия подгрев като изгасне лампата на таблото изчакайте още 5 секунди и тогава въртете.
Отговори

Heartburning снимка Heartburning 07 януари 2014 - 18:51

 JorkataG, на 07 януари 2014 - 08:19, каза:

Момчета пробвайте да подгреете 2 3 пъти без да въртите след подгревите чак след 3 подгрев примерно пробвайте да запалите. Не забравяйте че тва са дизели пък и нафтицата ни е "перфектна" И още нещо след третия подгрев като изгасне лампата на таблото изчакайте още 5 секунди и тогава въртете.

По скоро нещата опират до центровка на помпата както колегата tisho.74 каза
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 януари 2014 - 08:22

Съгласен съм с колегата Тишо една центровка на помпата + почистване на контактите на релето за подгрев не би била излишна НО едва ли ще се реши с това проблема. Защо казвам това. Преди време при мен не искаше да пали дори и в топлото време. Сменях свещи релета и т н и накрая отидох при един майстор който ми е правил ДВГ и преди и той ми направи центровката на помпата и почисти клемите на релето.
Отговори

mar40-71 снимка mar40-71 08 януари 2014 - 11:02

 JorkataG, на 08 януари 2014 - 08:22, каза:

Съгласен съм с колегата Тишо една центровка на помпата + почистване на контактите на релето за подгрев не би била излишна НО едва ли ще се реши с това проблема. Защо казвам това. Преди време при мен не искаше да пали дори и в топлото време. Сменях свещи релета и т н и накрая отидох при един майстор който ми е правил ДВГ и преди и той ми направи центровката на помпата и почисти клемите на релето.

Нека колегата да поясни;Какво значи помпата е правена......Като е седнал за първи път в нея правила ли е този проблем или след..
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 08 януари 2014 - 11:21

Авансовия клапан...
Отговори

Heartburning снимка Heartburning 08 януари 2014 - 20:41

По помпата е сменян корпус , авансов клапан , поткачаща помпа и чисто нова електроника
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 09 януари 2014 - 15:00

Колега Heartburning да уточним нещо важно.
1. От кога ти е този проблем?
2. Кога са правени всичките тези ремонти?
3. Преди да ти се появи този проблем карал ли си я на майстор за нещо по ДВГ?
Отговори

Heartburning снимка Heartburning 09 януари 2014 - 21:25

Проблемът се появи от както помпата беше ремонтирана , преди това по двигателя нищо не е правено, преди да се повреди помпата колата вървеше с една идея по-добре (да не кажа че за толкова тежка кола вървеше доста) . Преди две години помпата беше ремонтирана по това време на годината и след като беше монтирана колата почна да пали трудно (когато е студено) и вече не вървеше толкова. Не съм я връщал отново за ремонт защото я връщах 4 пъти със се колата , което прави 8 разкарвания на допълнителна кола по 250 км , липса на свободно време и нерви.След като установих че колата има отново проблем се обадих на майстора и му казах , той заяви че сигурно веригата ми била разтегната. От тогава колата се кара така.
п.с За сега няма да казвам при кой е правена колата защото не съм сигурен къде е проблема
Отговори

mar40-71 снимка mar40-71 09 януари 2014 - 22:10

 Heartburning, на 09 януари 2014 - 21:25, каза:

Проблемът се появи от както помпата беше ремонтирана , преди това по двигателя нищо не е правено, преди да се повреди помпата колата вървеше с една идея по-добре (да не кажа че за толкова тежка кола вървеше доста) . Преди две години помпата беше ремонтирана по това време на годината и след като беше монтирана колата почна да пали трудно (когато е студено) и вече не вървеше толкова. Не съм я връщал отново за ремонт защото я връщах 4 пъти със се колата , което прави 8 разкарвания на допълнителна кола по 250 км , липса на свободно време и нерви.След като установих че колата има отново проблем се обадих на майстора и му казах , той заяви че сигурно веригата ми била разтегната. От тогава колата се кара така.
п.с За сега няма да казвам при кой е правена колата защото не съм сигурен къде е проблема

Потрошил си доста пари по нея,ако мислиш да си я караш подменяй само с нови и оригинални части за модела.На майстора не можеш да се сърдиш,парите ще ти ги вземе той предполагам не те е повикал.........може да е най -добрият в района но.. ефекта е налице.Дано да греша.
Отговори

rado sb снимка rado sb 10 януари 2014 - 01:29

Дай живи данни за да не гадаем и кажи на твоя майстор че дори и да има разтегната верига тя се компенсира с раздвижните колелета.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 10 януари 2014 - 12:49

 Heartburning, на 09 януари 2014 - 21:25, каза:

Проблемът се появи от както помпата беше ремонтирана , преди това по двигателя нищо не е правено, преди да се повреди помпата колата вървеше с една идея по-добре (да не кажа че за толкова тежка кола вървеше доста) . Преди две години помпата беше ремонтирана по това време на годината и след като беше монтирана колата почна да пали трудно (когато е студено) и вече не вървеше толкова. Не съм я връщал отново за ремонт защото я връщах 4 пъти със се колата , което прави 8 разкарвания на допълнителна кола по 250 км , липса на свободно време и нерви.След като установих че колата има отново проблем се обадих на майстора и му казах , той заяви че сигурно веригата ми била разтегната. От тогава колата се кара така.
п.с За сега няма да казвам при кой е правена колата защото не съм сигурен къде е проблема

Към момента ти остава само и единственно да се направи една центровка и да се види тогава какво ще стане. При обратното монтиране на помпата и при зацепването нещата вече не са така както са били преди свалянето затова трябва качествена центровка.
Тва за веригата ми звучи като при мен един майстор ми обясняваше че съм бил с ненапаснати клапани пък аз бях минал 5к км и накрая ми притегнаха помпата и позачистиха клемите на подгревното реле и нещата се оправиха
Мнението беше редактирано от JorkataG: 10 януари 2014 - 12:51
Отговори

Heartburning снимка Heartburning 10 януари 2014 - 20:21

 JorkataG, на 10 януари 2014 - 12:49, каза:

Към момента ти остава само и единственно да се направи една центровка и да се види тогава какво ще стане. При обратното монтиране на помпата и при зацепването нещата вече не са така както са били преди свалянето затова трябва качествена центровка.
Тва за веригата ми звучи като при мен един майстор ми обясняваше че съм бил с ненапаснати клапани пък аз бях минал 5к км и накрая ми притегнаха помпата и позачистиха клемите на подгревното реле и нещата се оправиха

Нали би трябвало , помпата когато се центрира на стенд , да се центрира така че ангренажните колела да съвпадат с белезите ?
Отговори

dimivanew снимка dimivanew 13 януари 2014 - 11:50

Да споделя и аз какво патих - може да е подобно - сменях мотор, на който монтирах моята помпа. Трудно палеше и пушеше много докато въртя. Оказа се избягала центровка на помпата. Проверете как са белезите и отворите. Отварям скоба става дума за 2.0 мотор. Успех!!!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 13 януари 2014 - 12:50

 Heartburning, на 10 януари 2014 - 20:21, каза:

Нали би трябвало , помпата когато се центрира на стенд , да се центрира така че ангренажните колела да съвпадат с белезите ?

Майстори много братле ама един е по майстор. То доста хора правят центровки ама само малциа уцелват точно както трябва да е. Намери човек майстор който се занимава само с дизели.
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 13 януари 2014 - 13:38

 rado sb, на 10 януари 2014 - 01:29, каза:

... дори и да има разтегната верига тя се компенсира с раздвижните колелета.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 13 януари 2014 - 17:36

Компенсира се ако има планката и щифтовете. Иначе трънки.
Отговори

Heartburning снимка Heartburning 14 януари 2014 - 00:37

Не е разтегната верига. А майстори много и всеки плюе по другия.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 януари 2014 - 14:24

Колега, в София знам къде да те пратя, ама в Търново и околията не... Няма ли кадърен човек в Търново и околията все пак?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 14 януари 2014 - 15:39

 tisho.74, на 14 януари 2014 - 14:24, каза:

Колега, в София знам къде да те пратя, ама в Търново и околията не... Няма ли кадърен човек в Търново и околията все пак?

Само да вметна питащият е на 76 км от теб колега. Давай координати да се оправи човека /Момчето е от Златица/
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 януари 2014 - 23:21

"Само да вметна питащият е на 76 км от теб колега. Давай координати да се оправи човека /Момчето е от Златица/"

имаш ЛС
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg