Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Резонанс след смяна на консумативи?

Георги Йотов снимка Георги Йотов 13 януари 2014 - 15:30

Здравейте. Казуса е следния.
Отидох отдавна при един "майстор" за оглед на ремъци, ролки и т.н.
Убедиха ме, че имам за смяна пистов ремък, паразитна ролка, ролка обтегач с амортисьорче и демпферна шайба.
Хубаво, извадих аз една торбичка с пари и ги смениха. Като си взех колата обаче, САМО на празен ход, мотора излъчваше един резонанс, под формата на бръмчене и вибрация, постоянно. Имах пътуване до София и не можех да оставя колата, отидох, върнах се и право при майсторите. Той изглежда знаеше къде е проблема и вика ше го оправим. Да ама започна да почуква и обтегача. Майстора вкара колата и установи, че шайбата била дефектна и разбила обтегача. Смениха шайбата и обтегача за тяхна сметка и всичко беше ОК, но сега пак се появява проблема, близо 1500км. и 1 месец. Сега обаче, пак е на празен ход но от време на време извибрирва, по някой път и за по-постоянно. Ще се ходи в сервиза дето ми правиха главата,но имате ли някакви идеи какъв е тоя проблем? Некомпетентност или какво?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 14 януари 2014 - 16:37

Защото частите са 'орегинални немски от Пекин .Щом си подменил истинските еи така за спорта защото са консуматив сега ще сменяш консумативи всеки 2-5000 километра.Това е коронният номер на ;МАИСТОРИТЕ; даи да ги сменим да си спокоен те и без това са консуматив .А иначе всичко което се смени в БЪЛГАРИЯ вече става автоматично консуматив. Дано да намериш наистина истински части за да си решиш проблема .
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 14 януари 2014 - 17:49

Шаибата е най вероятния причинител на проблема с вибрацията.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 14 януари 2014 - 19:39

Мхм. Защо обаче не могат да я улучат вече два пъти каква трябва да е или слагат калпава? Че си е и бая скъпичка... Може ли нещо друго да се скапе заради нея освен вече един скапан обтегач?
Отговори

bojo06 снимка bojo06 14 януари 2014 - 22:44

 Пресиян Василев, на 14 януари 2014 - 17:49, каза:

Шаибата е най вероятния причинител на проблема с вибрацията.

+1
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg