Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблеми с Z17DTR

Dyado_Pras снимка Dyado_Pras 24 ноември 2010 - 12:02

Здравейте колеги,
Разгледах темите за исузу, но навсякъде пише за по-старите модели на 1,7, за моя Z17DTR са само общи приказки... Проблемите, за които искам да питам са два:

Прекъсване на двигателя, като работи на обороти. Много е странно, виждам как леко играе стрелката на оборотомера и се усеща разтрисане на колата. Все едно проблема е в един от цилиндрите или нещо такова. Другото интересно е, че не го прави постоянно - когато и кефне - спирам на светофар примерно и почва... Случвало се е и на студен двигател (но много по-рядко), случва се и след 50 км път, тоест двигателя си е с работна температура. Смених нафтата - същата работа, явно не е от това. Като ходих преди няма и половин година да сменят ремъка - майстор в оторизиран сервиз го чу това и като питах, коментара му беше - тези двигатели са така :mhihi: Някакви идеи?

Втория проблем е с антифриза - нямам течове, колата не пуши, няма антифриз в маслото. Дотук добре, ама чезне и то супер странно - не постоянно, а пада около 2см под означението и спира да мърда. Последно долях преди може би 3 месеца, в рамките на седмица ги смъкна тея 2 см и от тогава до момента не е мръднало :icon_razz2: Преди това бях доливал пак веднъж - абсолютно същата история, изчезва точно определено количество и след това не мърда. Възможно ли е това количество да и идва повече на системата и тя да си го изхвърля или трябва да се притеснявам за някакви сериозни ремонти от типа на гарнитура?

Това са в общи линии въпросите. Корсичката си е като самолет, излита като настъпиш педала, нямам никакви оплаквания от към вървеж :db: Свикнах и с разхода - около 5,8 до 6,5 (при доста градско), в началото ми се струваше много, но пък и аз не карам много кротко... Колата е вкарвана от Германия, там за последните 10 000км средния разход по борда беше точно 5,5 - е аз това не успявам да го докарам, колкото и да се старая.
Мнението беше редактирано от Dyado_Pras: 24 ноември 2010 - 12:05
Отговори

ceko снимка ceko 24 ноември 2010 - 14:35

За притрисането според мен един от проблемите може да е махових!
Иначе до антифриза и аз съм така с старата астра г доливам и след известно време пада малко и така си остава.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 ноември 2010 - 14:47

 ceko, на 24 Nov 2010, 14:35, каза:

Иначе до антифриза и аз съм така с старата астра г доливам и след известно време пада малко и така си остава.


-Значи тов аили е някакво странно съвпадение, или по-скоро даже някаква "закономерност" при дизелите. При мен е абсолютно същото положение - доливам, карам.. пада малко под чертата за минимум уж която е (малко под средата на казанчето) и след това забива на тва ниво и не мърда. Пробвал съм няколко пъти да доливам.. след известно време като погледна точно под средата, даже с маркер сложих белег. Необяснимо, но.. факт!

п.п. Извинения на колегата автор на темата за лекото отклонение от "болните" въпроси, дано поне това с антифирза се окаже нормално за всички от дизел-сектата. :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от DALGONSKi: 24 ноември 2010 - 14:47
Отговори

esil2 снимка esil2 24 ноември 2010 - 16:06

А аз като ми падне 1-2см и веднага доливам и си мисля, че ми чезне антифриза. Трябва като падне да не бързам да доливам а да я оставя така да видим ще се закрепи ли на едно място.
Отговори

kirenski снимка kirenski 24 ноември 2010 - 17:16

С антиФризо и аз съм по този начин,ама вече му свикнах ,и 4 -та година си седи там !!!
Този номер ми го направи преди три години и от тогава не е мръднал ,а това са си 50 х. км :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от kirenski: 24 ноември 2010 - 17:17
Отговори

Dyado_Pras снимка Dyado_Pras 24 ноември 2010 - 18:45

Ясна работата, втора точка май отпада :db: Притесняваше ме, понеже на старата си стоеше упорито на чертата и не мърдаше - карах същата корса, но двигателя беше 1,3 дизел. Голямо чудене беше къде отива този антифриз и защо не продължава, а просто си спира на това ниво. Два пъти долях, повече няма да се занимавам щом 3 месеца (10х км) не е мръднал.

Тресенето днес пак ми го прави по половината светофари, чудя се дали да не вдигна леко оборотите :icon_razz2: Пробвах - като натисна много леко газта и спира. Ама така няма да премахна причината, а само временно ще спра да го усещам. Мислех си, че някоя дюза може да прави мизерии, ама щеше да се изчисти до сега, 500 л от Ромпетролския дизел с добавките съм изгорил вече...
Отговори

ceko снимка ceko 24 ноември 2010 - 18:56

Колега а я кажи имаш ли шум от към скоростната кутия,и когато го прави това претрисане дали се чува шум от към кутията,както казах много често такива претрисания започва да ги прави от заминаващ си демпферен маховик.
Отговори

Dyado_Pras снимка Dyado_Pras 24 ноември 2010 - 19:03

 ceko, на 24 Nov 2010, 18:56, каза:



Не, абсолютно никакви странни шумове. Единствено някоя ролка присвирва много леко и супер рядко, но така или иначе пистовия ремък е за смяна - не го смених с ангренажа и вече е на над 100х. Маниак съм в това отношение и всеки странен шум веднага почва да ми прави впечатление и ръчкам, докато не разбера от къде идва.
Като правя сравнение със старата корсичка ми прави впечатление как влизат скоростите - някак отсечено, не мазно като на предната. Но скоростните кутии са различни - тая е с 6 скорости, може да е от това. Освен самото превключване - усеща се и движение на лоста, като настъпиш колата, особено отчетливо на 3-та, което също го нямаше на предната. Тампон може ли да ги прави тия работи?

Съединителя си се държи нормално, няма разлика между двете корси. Под нормално - разбирай същите леки пулсации като си допреш крака до него, беше ми странно в началото, но после на доста корси се качих - всички го правеха това.
Мнението беше редактирано от Dyado_Pras: 24 ноември 2010 - 19:07
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 25 ноември 2010 - 13:04

Преди да започнеш да ровиш по надълбоко смени си пистовия или пистовите ремъци(не знам един ли е или няколко)
може да ти приплъзва на генератора и да прави мизерии от там
Отговори

Dyado_Pras снимка Dyado_Pras 25 ноември 2010 - 14:13

Един е, ама с много ролки и красива цена на комплекта :icon_razz2: Ще ги поръчам и ще ги сменя, така или иначе им е време.

Днес сутринта умишлено поекспериментирах - при студена кола е едва доловимо прекъсването (при спряно CD) и стрелката на оборотомера играе едва забележимо. При топла кола - става отчетливо, усеща се вибрацията в цялата кола и стрелката си играе осезаемо. И двата случая са по светофарите, в движение - проблеми няма. Установих и друго - като я пусна по инерция - не прекъсва. Оборотите обаче са леко над тези, които поддържа като е спряла.
Отговори

DAN4 снимка DAN4 09 октомври 2013 - 14:07

Колеги, някой има ли информация какви са дюзите на z17dtr?
Отговори

qwer6 снимка qwer6 09 октомври 2013 - 18:00

При мен когато протекоха водната помпа и радиатора имаше подобна закономерност. Първоначално нивото спада бързо, после спадането намалява и в един момент се установява на някакво ниво, около 2 пръста под линията. Това не означава, че няма проблем, а просто налягането в системата спада бързо с намаляването на нивото и оттам течът спира. Ако не може да поддържа ниво на линията, значи има теч някъде и рано или късно той ще се усили.
Отговори

hudson снимка hudson 09 октомври 2013 - 18:40

 Dyado_Pras, на 25 ноември 2010 - 14:13, каза:

Установих и друго - като я пусна по инерция - не прекъсва. Оборотите обаче са леко над тези, които поддържа като е спряла.

Напълно нормално поведение при дизел. Даже ти гарантирам, че като караш по инерция както оборотите са леко високи, без да включваш на скорост, спри колата и ще видиш как оборотите си падат на нормалните. До колкото разбрах това вдигане на оборотите е с цел осигуряване на достатъчно вакуум за спирачките.
Отговори

Емил68 снимка Емил68 24 декември 2013 - 13:46

 DAN4, на 09 октомври 2013 - 14:07, каза:

Колеги, някой има ли информация какви са дюзите на z17dtr?

Помпата и дюзите са дензо.
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 24 декември 2013 - 21:14

 DAN4, на 09 октомври 2013 - 14:07, каза:

Колеги, някой има ли информация какви са дюзите на z17dtr?

Denso DLL-P
Отговори

divia снимка divia 26 декември 2013 - 00:07

Същото тресене го има и при мен с Z17DTH. Правил съм и четирите дюзи и пак го има. Интересното е, че ако натисна съединителя на светофар тресенето изчезва(сменен съединител и маховик преди 20 хил.). Номера с антифриза също го има и вече не знам дали е проблем или не е
Отговори

Емил68 снимка Емил68 26 декември 2013 - 12:32

 divia, на 26 декември 2013 - 00:07, каза:

Същото тресене го има и при мен с Z17DTH. Правил съм и четирите дюзи и пак го има. Интересното е, че ако натисна съединителя на светофар тресенето изчезва(сменен съединител и маховик преди 20 хил.). Номера с антифриза също го има и вече не знам дали е проблем или не е

Колега аз смених клапана на помпата и се оправи . В сервиза на опел беше около 350 лева .
Отговори

divia снимка divia 26 декември 2013 - 12:57

 Емил68, на 26 декември 2013 - 12:32, каза:

Колега аз смених клапана на помпата и се оправи . В сервиза на опел беше около 350 лева .


Какъв е този клапан? Предполагам е на нафтовата помпа. Не трябва ли да изкарва грешка,ако е от него?
Отговори

Емил68 снимка Емил68 27 декември 2013 - 15:12

 divia, на 26 декември 2013 - 12:57, каза:

Какъв е този клапан? Предполагам е на нафтовата помпа. Не трябва ли да изкарва грешка,ако е от него?

Клапана е на нафтовата помпа за високото налягане. При мен беше толкова зле че чак угасяше на моменти.Става да се извади и да се почисти на ултра звук, но е по временна работа.Сега в момента карам с почистен вече 55000 км. и от време на време пак минка обороти но вече не им обръщам внимание.
Отговори

DAN4 снимка DAN4 16 януари 2014 - 12:58

И аз сменях въпросния клапан. В бош дизел център удоволствието ми излезе около 350-360лв по спомени. Симптомите при мен бяха следните: леко пулсиране на оборотите и едно "чък-чък" като на развалена дюза, което се чуваше точно в момента на повишаването им. След смяната всичко си дойде на място.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg