Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дизел - добавки, подобрители и т.н.

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 12 март 2007 - 23:47

batececo, на Mar 12 2007, 04:33 PM, каза:

...ЕХ ТОЗИ CAPS LOCK... Мисля, че колегите могат да четат и с нормален фонт...

... А сега останете с рекламите ...
 


мани мани освен това егати рекламата :thu:
Отговори

rudiRO снимка rudiRO 14 март 2007 - 10:36

GSI-DOHC, на Sep 17 2006, 02:01 AM, каза:

Колеги,
мисля че е нужно да има такава тема, в която всеки имащ доказано правилна информация и наблюдения да сподели.
С какво да подобрим дизеловото гориво?
С какво да повишим цетановото число?
Как да се предпазим от замръзване на нафтата?
Как да разберем кое гориво е качествено и кое не?

Както може би някои вече знаят аз отскоро притежавам и дизелов автомобил. Затова тази тема ми е доста интересна.

Лично аз ползвам към момента добавка за дизелово гориво на Хелиос, но възнамерявам от време на време да слагам и легендарната Кастрол ДТ, както и шотовете на Редекс. Много добре се отразява особено на по - старите двигатели ако на 3-4 резервоара се слага по 1 литър минерално масло към нафтата.

За повишаване на цетановото число съм открил едни американски добавки, скоро и те ще влезнат в играта. Да му мислят бензиновите бегачи!!!

За замръзването знам, че най - желязната добавка е на Редекс в по - големите шотове. Освен това може на един пълен резероар да се сложи смес от високооктанов бензин и спирт за лампи.

Замисли съм си схема за собствен анализ на горивото. Ще приложа на по - късен етап и снимков материал от експериментите ми в тази област.
 

-----------------------------------------------------------------------
Най-добрата добавка за повишаване на цетановото число и разтваряне на
парафина е SX6000 на QMI.Препоръчвам ви я.
Отговори

Владо снимка Владо 21 март 2007 - 17:54

batececo, на Mar 12 2007, 11:19 AM, каза:

На мен ми замириса на реклама малко... За пръв път я чувам тая добавка -  SX незнам си кво си...
Колко струва, как ще докажеш че е по-добра от кастрола, да речем?
 



проверих IPто , не от офиса на QMI :3: Добавките са доста добри, не случайно започнах да ги дистрибутирам . Преди всичко изтествах всичките им продукти на собствените си коли , и аз не бях фен , но след няколко прости опита всичко става ясно, а именно - тези добавки работят! Особено SX6000 е уникален продукт , ползва го Градския транспорт и АЕЦ Козлодуй например :nau: Ето и темата с цените, която явно не сте видели досега . Членове на клуба ползват от 10 до 15% намаление на всички продукти :

http://www.opelclub-...p?showtopic=857
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 22 март 2007 - 21:09

LET's fly, на Mar 21 2007, 05:54 PM, каза:

batececo, на Mar 12 2007, 11:19 AM, каза:

На мен ми замириса на реклама малко... За пръв път я чувам тая добавка -  SX незнам си кво си...
Колко струва, как ще докажеш че е по-добра от кастрола, да речем?
 



проверих IPто , не от офиса на QMI :3: Добавките са доста добри, не случайно започнах да ги дистрибутирам . Преди всичко изтествах всичките им продукти на собствените си коли , и аз не бях фен , но след няколко прости опита всичко става ясно, а именно - тези добавки работят! Особено SX6000 е уникален продукт , ползва го Градския транспорт и АЕЦ Козлодуй например :nau: Ето и темата с цените, която явно не сте видели досега . Членове на клуба ползват от 10 до 15% намаление на всички продукти :

http://www.opelclub-...p?showtopic=857
 


:3:
:3:
Отговори

kompi77 снимка kompi77 24 март 2007 - 14:05

Stoil, на Nov 21 2006, 01:40 PM, каза:

georgiam, на Nov 21 2006, 03:20 AM, каза:

като работи перката долния край на радиатора е студен а в горния горещ !
 


ами не е много така. на теория разлика би могло да има, обаче в никакъв случай не е 65 градуса. да не говорим, че помпата работи на оборот, което пък води до постоянен поток на охлаждащ агент - без застойни зони и бързо сменяща се среда.

човече, определения от рода на:

Цитат

хората са го преценили :)

са супер несериозни

а да не говорим за:

Цитат

това си е заводска разработка!

поправи ме, ама аз не се сещам за заводски излязъл такъв автомобил...

сега не ме разбирай погрешно, обаче това цялото си е едно "хоум мейд" изделие. има някаква идея, аз също бих експериментирал с други коли, но на моя :19a: ... а и не знам защо се пренебрегва голямата температурна разлика
 


:25: :19a: Аве да ама това го имат всички коли които са на дизал в цяла скандинавия т.е норвегия и швеция.Нарича се нагревател на норвежки е моторвармер---т.е.печка за мотора. :25: :19a:
Отговори

Aladin снимка Aladin 14 юни 2007 - 09:30

 georgiam, на Nov 19 2006, 01:02 AM, каза:

относно подгряването с нагреватели на 220 волта!
значи такива нагреватели се продават и може да се монтират на местата на тапите на двигателя или кадето е удобно в охладителната уредба!
ако няма предвидено място трябва да се нареже резба и се навива!
слагал съм такива на дизелови агрегати и държат двигателя на около 40 градуса!
:)
ако някои се интересува мога да проверя колко струват и откъде са купувани!

Аз имах един Форд Транзит 2000кубика чист дизел-той имаше такова подгряване!
А иначе малко извън темата-този бус при 140 на километража обърна стрелката и удари в ограничителя -някъде около 160км/час по мои наблюдения.И това при положение че буса беше 86-ти набор :opel_forever: А при 1300кг товароносимост като го набухам с 1,5 тона 140 си ги правеше без проблеми :)
Отговори

WILLY снимка WILLY 24 юли 2007 - 12:31

Привет на всички! Реших да споделя и моя опит - карам Астра Ф 1.7DR от 2000г. внесох я на 72 400 км от Австрия ,сега е на 239 000км. до 2005 нафтата ми беше абсолютно безплатна (имам предвид нормална от нефтохима само дето беше сепарирана) и съм ползвал като добавки какво ли не , а и въче бях натрупал опит на предишната ми кола - също дизел :icon_redface:
Керосин + масълце( квото има ама най добре двутактово) отлична комбинация - тих мотор,еластичен и пали без отказно
от добавките Redex, STP пробвал съм ги всичките видове - работят точно така както си пише на етикета и никога не ми е замръзвало гориво.
комбинацията Castrol добавка+Castrol Magnatec 10w40 масло е велика - сменях гарнитура на главата на 175 000км двигателя отвътре беше като нов,никакъв нагар и мръсотия
Shell V Power Diesel - Това е най доброто гориво - осезаемо покачване на мощноста ,еластичноста, икономичноста на мотора (при моите 60кс разликата е невероятна) Заслужава си парите. Горивото е добро защото се внася от Гърция - Нефтохима няма техническии ресурс да го произведе и да сложи добавките.През седмица пътувам Варна - София - Варна като зареждам Shell V Power Diesel но не от Варна (щото тука го кръщават), карам си с 140 - 160км/ч следва 3 дена градско в София и на около 500км изминати, сипвам 27 - 29 л Shell Симеоново. Разбирасе наясно съм че низкия разход е резултат от много мерки (ако има интерес ще споделя и тях), но горивото е основен фактор.
Колкото до замръзването на нафтата не вярвам на прехвалените зимни горва и формули, нищо против производителите, а против търговците, затова зимата си слагам собственоръчно анти гел присадка.
Отговори

Raven снимка Raven 03 август 2007 - 09:31

Аз като идиот да попитам, да не направя някоя глупост... на Vectra B 1.7 TD Isuzu 96г. мога ли (и добре ли ще е) на 10л. OMV нафта да слагам по един литър най-обикновено рафинирано слънчогледово олио от магазина? Това са 10%.. за почистване и по-малко тракане

ПП. Горивен филтър съм сменял преди около 2000км. Промени не са правени.
Отговори

Aladin снимка Aladin 07 август 2007 - 15:47

 Raven, на Aug 3 2007, 07:31 AM, каза:

Аз като идиот да попитам, да не направя някоя глупост... на Vectra B 1.7 TD Isuzu 96г. мога ли (и добре ли ще е) на 10л. OMV нафта да слагам по един литър най-обикновено рафинирано слънчогледово олио от магазина? Това са 10%.. за почистване и по-малко тракане

ПП. Горивен филтър съм сменял преди около 2000км. Промени не са правени.

Сложи,сложи пък и ти като мене ще се чудиш що ти пуши колата!
Между другото-онзи ден сипах Redex , за дизел-за чистене на горивната система пък ще видим след 100-на км как е!
А Redex-а за дизелови мотори 1 модел ли е или са повече?
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 10 август 2007 - 12:04

Ей, внимавайте с добавките! Аз сипвах Редекс и ми прокапа резервоара. Може и да съм попрекалил, че сипвах малко "на око", ама прочетох и друг пост за протекъл резервоар и загрях, че само от Редекс-а ми е прокапал резервоара. Иначе не знам колко чисти от парафини и колко пречи на замръзването, но от Редекс-а работи малко по-твърдо и бега малко повече. И в момента съм с Редекс, но ше купувам резервоар май.

Редекс-а е няколко опаковки с различно количество, но мисля, че дизеловия Редекс си е един и същ...
Отговори

Aladin снимка Aladin 12 август 2007 - 15:26

Уфф,това redex било сила!
Смесен разход астрата ми ми даде 4,6 разход.В резервоара ако съм имал 1-1,5 литра пак ми се връзва около 5 разход!
По-добре е от преди-6 извънградско:)
лошото е че и аз сипах на око :(
Тия дни ще кажа как е разхода и на Вектра Б 1,6 16 V,газирана
Отговори

sasho_sf снимка sasho_sf 15 август 2007 - 21:30

Аз като се замисля от как има V-Power Diesel май само с него карам астрата ми дава градско 5 иначе с другата нафта беше около 6 извънградско даже като ходих до Чехия ми даде около 4.Пежото гори около 7,8 градско без клима и около 8-8,5 с клима градско иначе извън градско е около 5.Според мен Шелската нафта се доближава до гориво което може да изгори по-пълно в цилиндъра и от там се получват тия разлики.Иначе миналата година в Италия сипвах на астрата само V-Power и оборотите се качиха с около 20, но разхода и вървежа кой знае колко не се промениха все пак е 60 кс
Отговори

STERMO снимка STERMO 15 октомври 2007 - 16:02

привет и от мен.аз да ви кажа честно не съм имал проблем с паленето никога но тъста ми, ми даде савет да си слагам добавка на кастрол 500мл по грам на литър че дигала цетановото число почиствала помпа .....и т.н. малко недоверчиво но си викам ае ще опитам ...та взех една - тук в монтана е 17 лв но съм наистина доволен за оскорение немога да говоря защото ЮМЗ-то неможе да си бега но за работа на двигателя наистина се усеща.просто си заслужава който има некви притеснения да опита и ще се овери сам в резултата.може би и другите марки са пак добри и дават резултат но аз лично съм опитвал само тази и съм мн доволен, а и забравих да отбележа ...разхода със сигурност слезе надоло от как я сложуих тази добавка.
та секи сам си решава но тези който неслагат никаква добавка според мен изпускат, та те "добавките"нали за подобрение работата на двигателя за измислени :)
Отговори

BoromiR снимка BoromiR 21 декември 2007 - 02:07

Добре , аз да попитам : Понеже ми е традиция да зареждам от бензиностанцийте на ОМВ ( в моят град съм доволен от горивото там ... ) , по принцип зареждам с обикновен дизел .... та си мислех дали разходът през зимата би се намалил ако започна да си зареждам с ОМВ алпин дизел ?!?! По принцип знам , че в него се слага керосин , който увеличава ускорението и пречи на нафтата да замръзне при по-ниските темперетури .
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 11 януари 2008 - 17:22

Купувайте от комбинираната руска добавка! Много е яка! Аз нямам нагревател на нафтовия филтър (така я купих бабата) и с тая добавка мотора пали без възражения и при - 15 градуса! Преди бях с една английска добавка и се разцепих да поливам дюзите с топла вода и да дозареждам акумулатора! Сега сипвам от руската добавка (против замръзване на нафтата и за чистене на горивна система), каруцата пали от четвърт и работи много меко!

Не съм запомнил марката, ама е в кръгло, сиво, пластмасово шише.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 18 януари 2008 - 11:43

Колеги незнам аз лично съм против тия добавки ( освен ако не са много скъпи или не ми ги донесъл някой от извън България тогава мога да си сложа). А имам друг принцип през зимата. Събирам си нафта в прозрачни туби от минерална вода ( по 10 л. ) и я оставм така в тубата да постои два три дена на студено и всички парафин пада на дъното на тубата. След това спокойно наливам в резервоара. Това, което остава от нафта и парафин събирам за топлото време ( на пролет) разреждам с нафта и пак го наливам в резервоара. Проблеми с паленето съм нямал дори при -15 градуса.

Добавка бих сложил само ако не копувана тука от БГ.
Отговори

miirro снимка miirro 18 януари 2008 - 22:24

От две години ползвам добавката на Кастрол и преди няколко дена се убедих в нейните качества. Бях в Търновският балкан по Нова година и при температура -21 градуса си подкарах колата без проблем.
Отговори

drmapty снимка drmapty 22 февруари 2008 - 13:13

 miirro, на Jan 18 2008, 10:24 PM, каза:

От две години ползвам добавката на Кастрол и преди няколко дена се убедих в нейните качества. Бях в Търновският балкан по Нова година и при температура -21 градуса си подкарах колата без проблем.

Точно така и аз ползвам добавка на КАСТРОЛ до -26'С и вече 2 зими всичко си е О.К. :dancin:
Отговори

kompi77 снимка kompi77 01 март 2008 - 20:05

Днес сложих добавка към малото" SX6000".
Kолата е Opel Astra 1.7 TD. Год. на производство 01.2000 год.
км.3000 000. Внос от северна Германия.

Компресия на цилиндрите :
1- 30 атмосфери
2- 30 атмосфери(като ги достига малко по бавно за 3,4 секунди най -вероятно нагар) <_<
3- 30 атмосфери
4- 25 атмосфери (та понякога и 24) :unsure: :hand: :thu:

Двигателят тресе леко,диагнозата беше ,че е желателен основен ремонт(разбира се с части куче марка на стойност 600 лв).
Реших да тествам горепосочената добавка SX6000 за трайно покритие след сериозно обмисляне и четене в нета,за съжаление в нашия форум няма достатъчно информация (с малките изключения на реклама и Владо ,който казва че е доволен).
Та с пионерска самоотверженост реших да пробвам,макар и да съм скептичен към добавките.
Какъвто и резултат да има обещавам да пиша,след около 10 дена ще съм изминал необходимите километри при които би трябвало да се усети ефекта.
Смятам да замеря пак компресията за да не ви говоря празни приказки ,а по професия съм музикант и съм с изострен слух ,та ако отихне моторът информацията също ще е достоверна.
От този форум научих много,макар че нямам постинги съм прочел почти всичко важно ,та ... БЛАГОДАРЯ :mhihi: на всички тук.

To be continued.... :unsure:
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 03 септември 2008 - 11:00

Не бях сипвал добавка за разтваряне на парафините сигурно от три месеца насам и преди 3-4 дена сипах РЕДЕКС. Както преди мотора заработи малко по-твърдо и мощността осезаемо се повиши - не знам какво й слагат на тая добавка, ама колата много бега.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg