Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблеми с вектра б Х20ДТЛ(висок разход, мигане на чека и тн.)

k opel e снимка k opel e 18 декември 2015 - 19:56

Елиминирай ЕГР по руската схема и ще се родиш. Аз го чистех на три месеца и ми писна. Виж в темата за ЕГР съм писал къде съм сложил релето.
Отговори

titan22 снимка titan22 18 декември 2015 - 23:46

И аз минах по същия път и откакто съм с релето,само веднъж ми е светнал чека при близо 5000 об.Иначе проблем няма с вървежа.
Отговори

Vip4oo снимка Vip4oo 27 декември 2015 - 23:10

Здравейте отново...Днес както си карам чека светна, колата загуби мощност след това се оправи и пак губеше мощност, започна да гасне в движение и на място, след това трудно палеше и така останах на да чакам един приятел да ме дърпа.Дойде след 30 минути някъде и ме дръпна и колата запали, вървеше все едно нищо не е ставало, но след малко напъване пак започна същото...Забравих да спомена, че и стрелката за оборотите играе от 300 до 1000, колата сама си дава газ понякога.Закачих оп-кома и ми изписа тези грешкиПубликувано изображение
От какво може да е...?
Отговори

asensio снимка asensio 28 декември 2015 - 03:53

Датчик колянов вал.
Отговори

Vip4oo снимка Vip4oo 28 декември 2015 - 14:15

Изчистих буксата му и засега не прави проблеми колата, но когато запаля с откачена букса ми дава същите грешки (освен 1635 и 0400, те са от преди) само тази 1631 не излзиза с откачена букса.Възможно ли е да се е прецакало нещо др?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 декември 2015 - 16:25

С времето спича самата букса, а е и на кофти място. Вътре има 3 проводника и единя не е двойно изолиран. Дано само буксата да ти е правила проблем. но ако продължи ще се наложи да го смениш. Относно другите грешки, според мен не са голям проблем. Просто трябва да локализираш от къде ти идва П400 за начало. Някой соленоид, клапан или вакуум.

Няма голяма драма тук. Скоро ще намериш проблема. Сигурен съм.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg