Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Нагар и отлагания около разпределителен вал на ВЕКТРА Ц 1,9цди

Huntata1984 снимка Huntata1984 04 януари 2016 - 15:18

Здравейте, колеги имам проблем с Вектарата 1,9цди е имам много нагар и отлагания при разпределителния вал и изобщо в системата.маслото след като го смених за 10км стана черно на катран.кажете майстор или сервиз в СОФИЯ да я оправят, че само чета в нета какво може да е и се плаша :).Сутрин пали трудно изпушва бял дим за 1 мин мин после всичко си е точно.казаха ми, че дюзата на 2 ри цилиндър впръсква в плюс и да ида да ми я сменят, но също така пуши отпред около генерацията и вкарва всичко в купето та и парно немога да си пусна. Абе страшна работа :).Моля за съвет в кой сервиз да закарам колата и възможни причини за тези проблеми колата е на 306000 км.
Благодаря предварително!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 януари 2016 - 11:13

Пушенето ще да е от меката връзка, най вероятно. В сервиз за ауспуси се сменя бързо и безболезнено и след това си пускаш парното...
За дюзата- пусни данните за дюзите (корекциите) от опком и все някой колега ще може да те ориентира коя, как, защо и дали.
Относно нагара не мога да дам коректно мнение, въпроса има доста аспекти и има по- грамотни от мен колеги в областта. Само ще спомена, че маслото на всичките ми дизели, вече 6-7 бр. за 12 години, става доста черно в рамките на първите километри след смяната. А след най- много 200 цвета на новото по щеката не мога да го различа от този на старото.
Отговори

Huntata1984 снимка Huntata1984 05 януари 2016 - 14:32

Благодаря за бързият отговор колега.Може ли да ми препъръчаш сервиз или майстор във София?

Благодаря предварително :biggrin: !
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 януари 2016 - 15:42

Ходил съм в Крафт на Околовръстното под Драгалевци и в Ем комплект пак на Околовръстното, над ж.к. Борово, преди Цар Борис при идване от страната на Бояна. И на двете места съм доволен.
Отговори

Huntata1984 снимка Huntata1984 05 януари 2016 - 16:08

Много Ви благодаря!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg