Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Какво сте сменили по колата си откакто я карате

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 31 януари 2015 - 02:33

 Cecko2.0, на 07 януари 2015 - 20:13, каза:

За втори път термостат - първият път беше преди почти 3 години.
Смених и вътрешни кормилни накрайници :)

Новият термостат работи много по-добре от стария. Според таблото отваря на 95-6гр. и след което държи 90гр +-2,3гр, като дори и при големите студове, карайки по инерция доста време, температурата падаше съвсем малко под делението на 90гр.
Сега по темата - смених крайното гърне. Отново имам чувството, че карам почти електрически автомобил :) Когато сменя и изпускателния колектор ще се доближава повече, че и там има пукнатина.
Отговори

alexandrov2 снимка alexandrov2 12 май 2015 - 19:45

Здравейте и аз да се включа Астра Н комби 1,9 дизел 100к.с. Навъртени 1000км. от както я имам.
Смяна ангренаж,масло скорости,спирачна течност,хидравлична течност,предни дискове и накладки,шарнир и накрайник,тампони на предни носачи,пружина предна,стенд преден мост,почистване на ЕГР.
Тотал-700лв.
Отговори

alexandrov2 снимка alexandrov2 15 май 2015 - 20:52

Да добавя нов термостат-100лв. :sad-smiley-046:
Отговори

ГостMar4eto_* 04 август 2015 - 15:50

Аз съм жена шофьор имам Corsa и до момента съм си сменила накладки, масло и ремъци. Имам колата от скоро и не знам трябва ли да сменям още нещо и от къде да си намирам части на оферта, че не искам ачни автомонтьори да злоупотребяват с моята заблуденост. Накладките си ги купих от http://chastite.bg/ и ми се струва, че са на добра цена. Ако може някой да ми даде съвет от къде да пазарувам и какво още да сменя.
Мнението беше редактирано от Mar4eto: 04 август 2015 - 15:51
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 04 август 2015 - 19:10

 Mar4eto, на 04 август 2015 - 15:50, каза:

....


Желателно е да смениш антифриза, спирачната течност както и да ти проверят състоянието на спирачните маркучи и тръбички, проверка на цялото окачване - тампони, втулки, амортисьори и т.н. Не си казала с каква кола си, евентуално смяна на водна помпа и термостат. Части можеш да пазаруваш от евро 07, там правят отстъпки или да ти прапоръчат някой читав монтьор, защото обикновено сервизите взимат частите по-евтино.
Мнението беше редактирано от RAPTOR: 04 август 2015 - 19:11
Отговори

esheka снимка esheka 24 септември 2015 - 19:59

имам опел астра ф 1992 дизел немския мотор купена преди 8 год. при покупката сменени шарнири, лагер, втулки , хидравлична реика .след каране около 1 год. основен ремонт на двигател с нови бутала и клапани . след катастрофа съъм сменил предно стъкло фарове мигачи маска радиатор както и предни спирач. дискове и барабани ново жило на ръч. спирачка ново предни и задни амортисори нова машинка на чистачки нова помпа на хидравлика нова машинка на парно нов краен аспух а от 2 месеца съм сменил корите на врати нови седалки нов кожен волан нов мокет от отзад нов претапициран таван нови тампони на амортисорите това е за сега ..
Отговори

tushez снимка tushez 28 октомври 2015 - 21:09

Купих Кадета преди 3 месеца. До сега съм сменил: термостат,ангренаж,трапецовиден ремък,гарнитура на капака на клапаните, всички лампи по автомобила,масла,филтри,охладителна течност. Предстои смяна на гарнитура на главата, водна помпа, семеринги, о пръстени, датчици,предни амортисьори. Частите са ефтинджос, така че Кадета ще е слънчев. :)

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 януари 2016 - 14:14

Ще напиша подробно за последната Вектра Б с X20DTH, комби, 2000 година. С известни нарушения на правилата на тази тема, но във вид, даващ по- пълна яснота за събитията.
Закупена 01.2013г. на 141000 км*
141000: смяна масло, антифриз, спирачна течност, хидравлична течност и филтри, масло в скоростна кутия
142300: Сменени амортисьори задна врата
144500: Почистване на въздушни пътища, отдушник на картера, охладител, ЕГР, входящ колектор, вихрови клапи, с нова гарнитура на входящ колектор
146500: Реглаж преден и заден мост
148000: Сменени 2 бр. биалетки и един външен накрайник
150000: Смяна подгревни свещи- 4 бр.
151000: Проверка климатична система за течове и налягане, допълнена с фреон 134А
151400: Смяна масло, маслен филтър, въздушен филтър, горивен филтър, филтър за купето с активен въглен, смяна масло в скоростна кутия.
151800: Реглаж преден и заден мост, Сменен пистов ремък
155000: Сменен термостат
160000: Сменени маркучета за излишната нафта от дюзите до помпата, Измиване на двата радиатора- климатичен и охлаждане- бонус- измиване на ДВГ
161200: Смяна масло, маслен филтър, въздушен филтър, горивен филтър, филтър за купето с активен въглен, проверка масло в скоростна кутия
161700: Почистване на въздушни пътища, отдушник на картера, охладител, ЕГР, входящ колектор, вихрови клапи, с нова гарнитура на входящ колектор, Смяна управление на климатроника
161700: Профилактика климатик, Установен пропуск от вентила на високото налягане. Сменени двата вентила- на високото и ниското налягане с нови.
161700: Сменени 2 бр. предни спирачни дискове и предни накладки, натегнати жила на ръчна спирачка
165900: Нов акумулатор
166200: Почистена цедка и дъно на резервоара
168500: Сменена дясна биалетка
169900: Запоени всички достъпни клеми на плюса и масите на левия ботуш
В момента е на 171300. Остава да се направят някои изключително дребни неща.
Изминати километри 30300.
Обща сума на разходите по подръжката: 2123 лева
Цена на подръжката на километър пробег: 0,07 лв.
*Забележки: истинските километри само господ знае колко са. Важното е, че всичко го поддържам в ред и мога да си разчитам на колата винаги и навсякъде.
Малък ъпдейт. Тия дни се направи и следното:
172300: Смяна масло, маслен филтър, въздушен филтър, горивен филтър, филтър за купето с активен въглен, обтегачна ролка на ремъка и ремък. Рециклиране на алтернатора. Сменени три скоби на трипътника на парното.
С това изминатите километри стават 31300
Общата сума на разходите по подръжката става 2456 лева
Цената на подръжката на километър пробег стана 0.08 лв.
Поредният ъпдейт:
173600: Сменени двата тампона на стабилизиращата щанга отзад
173600: Сменен трипътния клапан на парното с нов, ГМ
Изминати километри: 32600
Общата сума на разходите по поддръжката e: 2540 лева
Цената на километър пробег е 0,08 лв.
Хайде още малко профилактика преди морето:
174600: Сменени хидравлична течност, спирачна течност, почистване входящ колектор и останалите въздушни пътища, нови маркучи на обратната нафта от дюзите до помпата.
Изминати километри: 33600
Общата сума на разходите по поддръжката вече e: 2630 лева
Цената на километър пробег остава 0,08 лв.
Хайде още малко:
178132: Нови въздушен и горивен филтри
179300: Измити соленоидните клапанчета на турбото, ЕГР-а и вихровите клапи
Изминати километри: 38300
Обща сума на разходите по поддръжката стана: 2661 лева
Цената на километър пробег падна на 0,07 лв.
Хайде още нещо:
180100: рециклиран стартер Бош (оригиналния за колата)-трите втулки, четки и шалтер: 125 лева
Изминати километри: 39100/18.09.2016г.
Общата сума на разходите по поддръжката вече е: 2786 лева
Цената на километър пробег още е: 0,07 лева
181600: Поредната смяна на масло и филтри
Изминати километри: 40600/03.11.2016г.
Обща сума на разходите по поддръжката: 2916 лева
Цена на километър пробег: 0.07 лв.
Хайде още малко:
185000: Нови предни амортисьори, тампони и лагери на макферсоните, нови трите втулки на ляв и десен задни шенкели, нови две биалетки отпред, сменен антифриз и термостат: всичко 630 лева
Изминати километри: 44000/05.02.2017г.
Обща сума на разходите по поддръжката: 3546 лева
Цената на километър пробег вече е: 0.08 лв.
Хайде още нещо:
186000: Нови задни амортисьори с тампони и кожуси: 206 лева
Реглаж преден и заден мост: 35 лева
Сменени четири О-пръстена на капачката на горивния филтър: 2 лева
Изминати километри: 45000/10.04.2017г.
Обща сума на разходите по поддръжката: 3789 лева
Цена на километър пробег: 0.08 лв.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 11 май 2017 - 18:02
Отговори

ГостTUZARA536_* 14 февруари 2016 - 18:06

здр искам да попитам каде да си намеря заден спойлер за опел вектра Б 2001 година
ако някои мойе да ми даде сайт нетарся тунинг спойлери нещо малко
Отговори

Pesho100 снимка Pesho100 15 февруари 2016 - 11:38

Аз съм впечатлен! Определено,хора купили автомобил от теб,ще са късметлии. Tisho.74
Мнението беше редактирано от Pesho100: 15 февруари 2016 - 11:39
Отговори

калекото снимка калекото 05 юни 2016 - 14:29

Купих колата на 120 хил. км., с грешка 0135. Наложи се смяна на ламбда сонда 1 (регулираща). Поставена NTK 1705 (OZA334-SZ5).
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 05 юни 2016 - 22:11

Опел Инсигния,
купен 02.2015 г, на 72 000 км
масло, маслен филтър - около 100 лв
въздушен филтър 2 пъти - около 80 лв
филтър купе - около 50 лв
ангренажен ремък - 360 лв
охладител на маслото - 300 лв
предни накладки - 160 лв
задни накладки - 130 лв
Изминати 22 000 км, общо за труд и материали около 1180 лв.
Отговори

yosifstar снимка yosifstar 29 юни 2016 - 17:25

Другари привет, :)

От скоро си мисля за покупка на здрава и добре изглеждаща бюджетна кола и съм се спрял на Opel Astra G, бензинова с идея за газ, седан или хечбек.

По дискусията тук виждам, че що годе малко се чупят, но зависи от много фактори де.


Бихте ли посъветвали към кой двигател да се насоча?


Поздрав,


*извинявам се ако въпроса не е точно за тази тема, но все пак е следствие от цялата споделена информация :)
Отговори

kol4o снимка kol4o 26 юли 2016 - 03:10

 калекото, на 05 юни 2016 - 14:29, каза:

Купих колата на 120 хил. км., с грешка 0135. Наложи се смяна на ламбда сонда 1 (регулираща). Поставена NTK 1705 (OZA334-SZ5).

Искам да попитам от къде си купи ламбда сондата и къде ти я смениха.
Благодаря предварително.
Отговори

Иван_88 снимка Иван_88 07 август 2016 - 17:18

Карам Корсата от 3 г. и съм навъртял 28 000 км. Сменил съм
1. втулки на предна стабилизираща щанга (като мина през неравност скърца)
2. задна лява вежда + част от калника
3. заварих гърнето, че бръмчеше
Другото са консумативи масла и филтри :newsm05_41:
Отговори

калекото снимка калекото 05 септември 2016 - 19:04

 kol4o, на 26 юли 2016 - 03:10, каза:

Искам да попитам от къде си купи ламбда сондата и къде ти я смениха.
Благодаря предварително.

Купих я от магазин "Ауто 2000" на бул. "Източен" в Пловдив (до автомивка "Румекс"). Смениха ми я в сервиз до автогуми Райчев (Южна индустриална зона), тъй като ключа е специален, с разрез оъстрани за кабела на сондата.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 15 октомври 2016 - 21:47

Преди година се сдобих с Eлантра 1.6 107 к.с. 2003 г на 142 000 км. Сложих й газов инжекцион и минах 8000 км.
Ремък агренажен , две ролки , 2 бр. кормилни накрайници и 2 бр. биалетки, тампони 2бр. стабилизираща щанга отзад и филтри и масло, водна помпа и антифриз - към 400 лв със смяната на всичко. Биалетките бяха по 13-14 лв, а накрайниците към 16-17 лв.
Масло скоростна кутия 2л - 36 лв
Течност хидравлична волан 1л - 16 лв
Смяна хидравлична течност и масло скорости - 20 лв
Задни накладки - 36 лв
Смяна задни накладки - 15 лв
Оригинални свещи Hyunday NGK - 27 лв
Кабели за свещи - 40 лв
Реглаж преден мост - 36 лв
Смяна мека връзка ауспух и заваряване тръба задно гърне - 85 лв
Помпа чистачки оригинална - 30 лв.
Чистачки 3 бр. 25 лв
Допълване климатик и смяна на два винтила 40 лв общо
Диагностика изгорели газове - 10лв
Амортисьори пета врата - 38 лв
Маншон за външно каре и грес - 15 лв и 30 лв за смяна
Смених възможно най-гадните мокетни стелки с гумени такива за 25 лв.
Предните накладки бяха от тези, които изкарват няколко диска ( за 15000км не бяха мръднали). Затова се наложи да сменя дискове и накладки отпред с такива на TRW – 175 лв общо и сам си ги смених
Гарнитура капак клапани – 15 лв
Жилата за ръчна бяха сменени меко казано некадърно в Германия и се бяха протрили. Смених си ги сам. Струваха 38 лв.
Гуми Dunlop от Горни Богров зимни – 320 лв с монтажа, летни – 240 лв с монтажа.
MAP сензор – 45 лв
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Грешно сменени: детонационен датчик - 115 лв, гарнитура смукателен колектор - 12 лв, термостат – 25 лв, тампони стабилизираща щанга отпред – 10 лв.

Държа да подчертая , че стария собственик в Германия освен консумативи за 140 000 км е сменил само едни предни накладки и жилата за ръчната, като е сложил възможно най-евтините летни китайски криви гуми. В колата имаше и четири зимни гуми, които според мене не стават за абсолютно нищо. За смяната на жилата на ръчната не искам въобще да коментирам колко некадърно бяха монтирани и привързани със свински опашки и колко бяха протрити. За предните накладки мога да кажа, че бяха свръх твърди. За 15 000 км дебелината им не беше намаляла никак. Когато ми я докараха беше с един литър бензин , спадната дясна гума , агренажен ремък точно на 50 000 км и масло 5W40 точно на 15 000 км. Вътре стелките се подмятаха и беше пълно с борови иглички и навсякъде и я изчистих. Въпреки ръждите колата си е доста запазена. Дросела не беше чистен никога. Изчистих си го.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 25 май 2017 - 14:46
Отговори

Атанас Асенов снимка Атанас Асенов 09 ноември 2016 - 16:08

 vladkata, на 13 септември 2010 - 17:21, каза:

Много готина тема :offtopic: корса В 95 година беше с14sе сега е с16хе само за 4 години стария мотор къса разпред. вал ,главата му се пукна и нея сменях ,помпа водна протича ,картер протича ,маслена помпа протича,стартер изгоря,бензинова помпа изгоря ,последно гореше масло 1л на 200км като за капак един клапан се пръсна и вече беше изхвърлен :) .По ходовата част всички шарнири по 1 път на година носачи и шенкели 2 барабана поради превъртане на резбата .Ръчната спирачка ми остана в раката и нея сам сменял.Гредата от пред се скъса без има грам ръжда седалките сам ги заварявал 2 пъти и пак са се скъсали .Жило на съединителя се къса а на километража само тази година 3 жила сам купил и скъсал ,но общо взето сам доволен от колцата . :newsm05_41:

както се вика на калпав х*й и вълната му пречи
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 ноември 2016 - 17:16

Освен и аз да се опитам да възстановя какво съм правил по мойта вектра последните 7+ години.

Взех я някъде на 220 000 по километраж. Беше бартер за друга кола, която не ползвах и я взех в лошо състояние. Първоначалния ми план беше да я карам докато върви и да я хвърля. Имаше много забележки, но не и по основните неща необходими, за да върви.

1. Първия и основен проблем беше, че имаше удар отпред и двата радиатора бяха меко казано продупчени, както и втора ръка скоростен лост, стария беше счупен. Взех един доста хубав втора ръка за 70 лв и карах първите 20 000 беж даже да и сменя маслото - 98лв

2. в един момент реших, че всъщност колата ми е доста удобна и ми върши доста добра работа. Смених и маслото горе долу година след като я взех с филтъра и промивка. :surrender: виновен съм си - 70 лв.

3. още от както я взех беше с разбити биалетки. Доста досадно и взех 2 на асметал х 23 лв и още е стях. Чудесни са. Бяха най-евтини и видимо най-добре изработени от всички. - 2х23 лв - 46 лв Вече ги няма на пазара.

4. към 270 смених всички накладки, но взех някакви дето не ми харесаха много в последствие - 110 лв. с труда

5. до момента съм направил още съответния брой смени на масла и филтри. 5 или 6. да кажем към 350 лв.

През това време колата имаше много слаба ръчна, километража и имаше проблем със спойка и като валеше не работеше, ТИД-а и не работеше, чистачките не спираха в начално положение, едната врата не се затваряше в студено време и като падне под 20 литра нафтата в резервоара дърпаше въздух. Климатик нямаше както споменах. Даже и данъците и не плащах :smile3560:

Някъде към 280 000 километра колата почна да подсказва, че иска да ходи на скрап. Седнах в мобилето и открих, че за 3/4 000 лв не може да си вземеш кола, която да отговаря на стандарта който ми дава тази до момента не много желана вектра.

Какво реших? Ами реших, че до 3000 лв тая кола ще стане като нова.

6. смених пистовия ремък, демферна шайба и обтяжна ролка + амортисьорче втора ръка - към 200 лв. в последствие още 110 лв за нов обтегач на ИНА.

7. всички тампони по задния мост, втулки и стабилизираща щанга - към 380 лв бяха с труда. От тогава задницата е бетон.

8. предни накрайници - 4 + тампони мост + тампони хидравлична кутия + тампони стаб. щанга, 3 тампона на мотора - 700 лв +/-

98. приключението климатроник. Първо радиатор + пълнене, тръби, управление на климатроника, рециклиране на компресор, смяна на пробки и между всяко нещо пълнене. Това излезе към 800 лв и беше най-шокиращия разход, но като си се хванал, ще играеш.

9. 15 000 след смяната на демферната шайба ми се наложи изпът да я сменя. Добре че ми се случи в асеновград, къдете беше по-евтина отколкото я взех с всичките си отстъпки в София и даже ми намериха кой да ми я смени. 130 лв. Предната беше ВЕГА и беше боклук. Смених и тампоните и лагерите на макферсоните - към 100 лв с труда.

10. Сложих темпомат 35 лв

11. Поправих си тида, в последствие си взех счупен МИД и лсотче за 30 лв и си го инсталирах, хвърлих лостчето без да искам в боклука и още едно за 15лв, взех и казанчета за чистачките и антифриза, защото всъщност точно това беше идеята. Да ми изписва като нямам антифриз, което открих колко е важно след ремонта на главата (30 лв) - 75 лв. Това за чистачките още си седи в багажника. Още не ми се вижда достатъчно важно да го монтирам.
Поправих си и проблема в резервоара, Един маркуч имаше незахванат както трябва+ почистване, почистих микрето на задната врата.

12. в някъв момент реших да правя ръчната. Накладки + жила 60 лв, но експеримента беше неуспешен. Явно трябваше всичко да се смени.

13. в някъв по-ранен момент смених средното гърне. При мен просто нямаше долната част. На практика нямах гърнета първите 60/70 000 км. Особена разлика няма в шума. Само дето излиза от където трябва :kinggrin: 75 лв.

14. Мина на един чип тунинг, където и смениха и клапанчето на вихровите, защото не работеше винаги както трябва - към 350 лв беше всичко.

15. Предни спирачки - имах крив преден десен диск и ми притрисаше, та миналата година минах през ауто 1 за едно упълътнение на топлообменника дето е антифриз/ масло и попитах за цени и те ми направиха мого добра отстъпка. 145 лв за два рязани диска на брембо + накладки брембо + 8 лв за уплътнението. 153 лв общо

16. като направих чип тунинга, турбината надува повече и съответно открих, че при високо налягане бута въздух в охладителната система през гарнитурата на главата. Естествено го правеше само топла и на 5000 оборота и не можеше да се хване с тест за газове през повечето време. В резултат - нова водна помпа, нов термостат по 75 лв преди да се убедя, че старите са си здрави. 150 лв

17. ремонта на главата - шпилки + гарнитрура, + още 4 гарнитури ако не се лъжа, защото смених всичките по пъта, на колектори и т.н, силикони и труд, шлайф, като дръпнах чертата беше 508 лв, но можеше да се направи и с 300 без проблеми. 200 лв бяха глезотии. - 508 лв + около 100 лв с антифриза, който изтече към 5 пъти за една зима поради спукване на различни маркучи от надуването.

18. съвсем наскоро ми се оцъкли нафтовата помпа 400 лв с труда.

19. докато я татризих насам натам умряла, забелязах, че преден ляв амортисьор го няма. Два амортисьора + някои прилежащи дреболии 200 лв.

20. докато се борех с амортисьори и прилежащи проблеми я изтървах леко от крик веднъж, защото ръчната не държи като хората както казах. Малко се изнервих, защото последва вадене на крикове от другите коли и какво ли още не, а го правих почти като се беше стъмнило след работа :( Това доведе до генерално решение за поправка на ръчната. Нови задни дискове брембо, нови накладки брембо (вече всичко е брембо) и я закарах на момчетата от студио Х, явно козата си иска пръч. Те смениха и жилата, които веднъж бях сменял, както и вече сменените от мен накладки на самата ръчна по озмотрение, както и спирачна течност. Цялата работа излезе към 320 лв. Доста над очакваното, но пък резултата е изумителен, Дърпали ли сте ръчна на сухо на такова комби? Да не говорим как спира с брембото навсякъде.

21. В началото я карах с гуми, каквито са ми останали от други коли. Преди 2 години и купих 4 нокиан летни гуми и3 - 300 лв. Това лято подмених 2 от тях с нокиан и лине, поради скъсване и и-лайна е уникална гума. В пъти по-добра от - 3. няма да боря скъсаните, тези които са на колата излизат 330 лв

Зимния комплект мишелин алпин а 4 - 440 лв.

22. 2014 и 2015 колата беше запасна и почти не е карана. Общо взето тогава смените на масло бяха календарни, не по километри.

23. чистачки бош, аеро туин, които получих подарък от приятел за рожденя ми ден. Много са добри, както в последствие ново (втора ръка моторче за чистачките) - 25 лв от фейслифтова. По-тихо е.

24. сменил съм 3/4 горивни филтри, които не боря до тук - към 50 лв.

25. Адаптер за аудиото от волана - 70 лв от Юли (преди доста време) една от любимите ми екстри

26. претапицирах си волана с много яка кожа при тапицер - 100 лв. после смених и лентов кабел, който ми додйе с волан за 25 лв, който е много запазен, ако някой му трябва. Получих го точно седмица след като се изтърсих, но новата кожа е доста по-хубава от оригиналната.

27. претапицирах си сам тавана - 74 лв. почти перфектно. една единствена забележка, на първото място дето лепих сложих малко повече лепило и има малко жълто петно, но иначе е перфектен.

28. смяна масло кутия и хидравлиак - към 50 лв.

29. два акумулатора по 120 лв + ремонт на алтернатор - 170 лв - общо 410лв, като втория е чисто нов в момента, а първия още бръмчи в една лада :) Скапа го лошото зареждане.


Колата в момента има ужасен външен вид, задната чистачка не работи и предните прозорци са с криви повдигачи, което не ми пречи много и за това не намирам стимул да го направя. На пролет планирам да си купя броня и един калник и да я боядисам цялостно живот и здраве.

След като написах всичко това се отчаях колко пари съм дал за тая кола, а със сигурност забравям доста дребни неща.

Та като теглих чертата идва към 6960 лв, като известна част от тях са били последствие от моята глупост естествено.

Също така не всички ремонти са били екзистенциални за колата. Някои са от глезотия.

Това става за 7 години и няколко месеца и 110 000 км някъде, което на мен ми идва към 06 стотинки към момента на километър. Ако предположа, че забравям някои неща дето съм дал, предполагам, че ще е доста съизмерима със 7-те стотинки на Колегата Тишо, но в бъдеще евентуално ще падат следващите 50 000.

Трябва да отбележа, че в един момент колата се ползваше като служебна и това също помогна за осъществяването на ремонтите. Плащаше ми се да я ползвам служебно и изкара към 1500 лв, т.е. е платила сама голяма част от ремонтите, както и са ми платени към 1000 лв по гражданска, които не съм изхарчил за ремонтите по външния вид.

В същото време ако смятам какво съм дал първите 4 години, сумата е смешна - под стотинка на километър.

Като добавим данък, преглед и гражданска, карането на вектра б ми излиза към 100 лв на месец, извадката е 7 години, без да броим гориво.

Тези дни ще направя такава разбивка и на астрата. Там си имам тефтерче откакто съм я взел съм писал всичко. Картината е доста по-солена :(
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 09 ноември 2016 - 18:07
Отговори

George.dimm снимка George.dimm 14 февруари 2017 - 00:17

Опел астра г Х16SZR 261100км.
1 г. - 35000км
При покупката: ангренажен комплект + термостат и лагер-главина( когато я купих не работеше километража и се оказа лагер главината)
В последствие: тампони на двигателя
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg