Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

EGR Клапан

Swing снимка Swing 26 юли 2007 - 11:19

 v_so, на Jul 25 2007, 06:25 PM, каза:

МОГЕ ЛИ ДА СЕ ИЗОЛИРА НА ТОЗИ МОДЕЛ?

Може, но трябва да се внимава. Изолирането е като при всички други електронни EGR клапани - с метална пластина. Само че интересното тук (а също и при X12XE) е че през основата на клапана минава и охладителна течност. Трябва да огледаш конструкцията на клапана и да затвориш само отворите, през които минават изгорелите газове.
Отговори

janadar снимка janadar 26 септември 2007 - 09:05

ЗДРАВЕЙТЕ при мен е същия проблем EGR клапана е свален и почистен интересно за мен буталцето което излазя от цилиндарчето кое му е нормалното положение и това цилиндарче разглобява ли се след почистване върнах на место лампата на таблото изгасна и след около 30 км отново светна обяснете по подробно за разглобяването ще опитам ПАК
Отговори

peterddd снимка peterddd 26 септември 2007 - 10:06

наскоро и аз имах проблем с този EGR. светна ми оранжевата лампа на цариградското и право в сервиза. диагностика и се оказа това + дебитомер.
дебитомера ме оставиха да решавам кога ще го сменям, а EGR-то ми го почистиха срещу цената за 1 час работа. има разлика за по-добро. много съм доволен. а дебитомера си го почистих сам, след като намерих тема във форума - благодарско на колегата Nasko_69. за EGR наистина трябва да се внимава да не изтече антифриза, а се намира точно според графиката на колегата Swing.
Отговори

Swing снимка Swing 26 септември 2007 - 18:14

 peterddd, на Sep 26 2007, 11:06 AM, каза:

наскоро и аз имах проблем с този EGR. светна ми оранжевата лампа на цариградското и право в сервиза. диагностика и се оказа това + дебитомер.

Трябва да имаш предвид, че при некоректно работещ EGR клапан почти винаги се записва и грешка за неизправен дебитомер, а на практика той работи добре. Просто като се прави диагностика трябва да попаднеш на майстор, който умее да разсъждава, а не само да чете кодове на грешки.
Отговори

Swing снимка Swing 26 септември 2007 - 21:19

Аз просто ти казвам да имаш предвид, че много често при неизправен EGR се записва и грешка за дебитомер. Да не стане така че след като са ти изчистили EGR клапана, да ти сменят дебитомера и скоро след това лампата пак да светне със същите две грешки... <_<
Отговори

jazza снимка jazza 03 декември 2007 - 18:17

Здравеите. До сега не се бях включвал в коментари ,но искам да ви кажа за моя проблем който сам си реших. Имам kорса 1.4 16v 99 г . ECOTEK имах проблем със EGR клапана . Оказа се че ми се задръства от нагар . първо го изолирах и проблема изчезна но временно . защото лампата пак ми светна ,потърсих още информация и се оказа че клапана работи когато температурата на въздуха е над 20 градуса .И така пролетта ми светна лампата отново.този път се оказа че компютара на колата очаква изгорели газове през EGR клапана.тогава в един американски саит открих решение. става въпрос за гарнитурката под клапана тясе заменя с подобна но на входящия отвор се монтира цедка от неръждаема стомана около 0,5 мм отворите ха цедката . Целта е да спира нагара а потока от изгорели газове раздробява по едрия нагар и така преминава без да задръства.
Отговори

excitron снимка excitron 08 декември 2007 - 13:29

http://www.astra-clu...opic.php?t=3140
виж те това за електрическият егр,понеже малко ми куца руския , споделите

а ако има тема подобна с това как е устроен егр електрически и най важното ,и да му се знае какво трябва да съпротивлението на вградения потенциометър ,за да мога да го измеря ,без и с подаване а напрежение 12 волта на егр клапан4ето,на бобинката-никои маи не е писал по точно отколкото има само спорове дали е за екология или не
ако може прикачете фаил с проверка на егр от аутодата
Отговори

excitron снимка excitron 08 декември 2007 - 13:59

 VVAS, на Dec 8 2007, 01:52 PM, каза:

 excitron, на Dec 8 2007, 11:29 AM, каза:

http://www.astra-clu...opic.php?t=3140
виж те това за електрическият егр,понеже малко ми куца руския , споделите

а ако има тема подобна с това как е устроен егр електрически и най важното ,и да му се знае какво трябва да съпротивлението на вградения потенциометър ,за да мога да го измеря ,без и с подаване а напрежение 12 волта на егр клапан4ето,на бобинката-никои маи не е писал по точно отколкото има само спорове дали е за екология или не
ако може прикачете фаил с проверка на егр от аутодата

Прочети това ТУК


но тук не е както при руснаците,там се казва ,какъв резистор и външен потенциометър да се сложиа и ако се премахне клапана ,за да не показва грешка , и как да го измериме с мултицета,разгледаите сайта
Отговори

vladi27 снимка vladi27 03 януари 2008 - 22:44

 VECTRA DTI 16V, на Jan 3 2008, 06:07 PM, каза:

 vladi27, на Jan 3 2008, 03:21 PM, каза:

Черпя бутилка уиски който ми каже как да изолирам шибания ЕГР на Астра 1.7 DTL 99 г. защото вакум помпата ми хвърля масло, пълни го с масло по тънката тръбичка, която го захранва с вакум и ми светва лампата. Иначе вакум помпата си работи - имам идеални спирачки, но от изхода който захранва с вакум ЕГР - ра хвърля масло, явно някакво клапанче се е прецакало. Пробвах със затапване на всевъзможни маркучета, но лампата си свети и т`ва е. Явно компютъра търси изгорели газове при определен режим. Лампата свети когато карам с постоянна газ, но като подам повече газ угасва. Взех вакум от сервото с трипътник, но ми се ще да изолирам ЕГР- ра.

Проблема е в ЕГР клапана,при мен бе същата ситуация .Купих си втора употреба ,защото новия е към 300лв. и проблема се оправи моментално. :clap:

Вече пробвах с друг ЕГР клапан. Взех ЕГР - ра от Астрата на един приятел. Сложих го на моята но лампата продължава да свети и с другия ЕГР. Явно проблема при мен е друг.
Отговори

VECTRA DTI 16V снимка VECTRA DTI 16V 04 януари 2008 - 14:28

Механично можеш да го изолираш със сачма в маркучето,но това няма да помогне ,защото компютъра си го търси. :clap:

От къде си?Ако си около Варна ще пробваме с моя клапан-предполагам че са еднакви.
Отговори

Stalker снимка Stalker 04 януари 2008 - 14:48

Поръчай си нов ЕГР-клапан в сайта Autoteile-zetel.Цените са почти 2 пъти по-ниски отколкото в Бг.Неудобното е че доставят само на територията на Австрия и Германия-трябва да имаш познат там.
Отговори

vladi27 снимка vladi27 04 януари 2008 - 14:54

 VECTRA DTI 16V, на Jan 4 2008, 02:28 PM, каза:

Механично можеш да го изолираш със сачма в маркучето,но това няма да помогне ,защото компютъра си го търси. :clap:

От къде си?Ако си около Варна ще пробваме с моя клапан-предполагам че са еднакви.

Благодаря колега, но и това вече го опитах. Сложих дгуг клапан, но не става. Просто вакума който го захранва е много слаб а и маркучето, което го захранва с този вакум се пълни с масло от към вакум помпата. Самата помпа нещо се е прецакала или по-точно някое клапанче в нея, защото тя захранва с вакум и сервото и иначе имам спирачки. При бензиновите Астри го изолират като затапят маркучето, но при дизеловите явно не става защото лампата продължава да си свети. Сега съм го побългарил като съм взел вакум, чрез трипътник от тръбичката за сервото, но ми се ще да си е оригинално и май ще трябва да си търся вакум помпа втора ръка, че една нова е 700 лв.
Иначе съм от Плевен. Във Варна /любимия ми град в БГ / идвам често лятото.

 Stalker, на Jan 4 2008, 02:48 PM, каза:

Поръчай си нов ЕГР-клапан в сайта Autoteile-zetel.Цените са почти 2 пъти по-ниски отколкото в Бг.Неудобното е че доставят само на територията на Австрия и Германия-трябва да имаш познат там.

Проблема ми е че ЕГР - ра ми се пълни с масло от към вакум помпата там има повредено някакво клапанче иначе си работи. И нов да сложа пак ще се прецака. Затова търся начин да го изолирам. Но КАК ДА ИЗЛЪЖА КОМПЮТЪРА ???
Отговори

frsk снимка frsk 18 януари 2008 - 13:26

Еми закачи я на компа и разбери каква грешка е записала.

Аз все още не съм сменил ЕГР, само е откачен от буксата /чек енджина свети постоянно/, за да не прави мизерии. Временно. Ама от време на време, в студовете явно нещо се ебава, въпреки че е откачен и прецаква работата на двигателя, все едно бачка на по-малко цилиндри. Изгасва ми чек енджина и колата почва да не работи добре. И това, въпреки че е откачен. Като поработи пак светна и колата си заработва добре.

Кат съм подхванал тая тема, някой има ли познат в Германия, да поръча и донесе един ЕГР клапан, че там са построили пазарната икономика и цените са по джоба на сомалиец?
Отговори

zandor снимка zandor 18 януари 2008 - 15:22

Виж в ebay.de скоро един егр свърши на 5 евро, лошото е че не искат да се занимават с българи!
Отговори

Niki Vectrata снимка Niki Vectrata 25 януари 2008 - 20:57

Какви бяха симптомите при мен, отново темата ЕГР но понеже изчетох всичко по нея във форума тук и срещнах само за проблеми при бензиновите мотори ето сега малко по темата и за дизела.
Започвам с географията на тва непотребно нам и скъпо животно, намира се под декоративния пластмасов капак на мотора с надпис ЕКОТЕК, след като го свалите там на смукателните тръби пред погледа ви се появява самия той, кръгъл, скъп и поне при мен не можещ да се изхвърли.
1. Симптоми: при 2500 оборота светка лампата на компютъра, колата преминава в авариен режим и максималната скорост която може да подържа е 120, гасите мотора за секунди палите отново и тя вече не свети до следвашите 2500 оборота.
2. Закачвате на диагностика грешката е "Ненормална рециркулация на изгорели газове"
3. Не може да се изолира при този вид мотор, има датчик който следи всички тия истории и при изолиране ефекта е като при скапан такъв клапан.
4. Ако имате въпроси, питайте ще помагам с каквото мога, знам как го открих,знам какво препатих и бих помогнал с удоволствие на всеки един от вас, препатих доста и не го пожелавам на никой.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 26 януари 2008 - 09:37

 Niki Vectrata, на Jan 25 2008, 08:57 PM, каза:

Какви бяха симптомите при мен, отново темата ЕГР но понеже изчетох всичко по нея във форума тук и срещнах само за проблеми при бензиновите мотори ето сега малко по темата и за дизела.
Започвам с географията на тва непотребно нам и скъпо животно, намира се под декоративния пластмасов капак на мотора с надпис ЕКОТЕК, след като го свалите там на смукателните тръби пред погледа ви се появява самия той, кръгъл, скъп и поне при мен не можещ да се изхвърли.
1. Симптоми: при 2500 оборота светка лампата на компютъра, колата преминава в авариен режим и максималната скорост която може да подържа е 120, гасите мотора за секунди палите отново и тя вече не свети до следвашите 2500 оборота.
2. Закачвате на диагностика грешката е "Ненормална рециркулация на изгорели газове"
3. Не може да се изолира при този вид мотор, има датчик който следи всички тия истории и при изолиране ефекта е като при скапан такъв клапан.
4. Ако имате въпроси, питайте ще помагам с каквото мога, знам как го открих,знам какво препатих и бих помогнал с удоволствие на всеки един от вас, препатих доста и не го пожелавам на никой.


Ти какво го направи, почисти ли го, смени ли го или така си караш?
Отговори

babataM снимка babataM 26 януари 2008 - 11:55

Аз нямам такъв проблем, макар да е запушен /със съчма в маркучето за вакуума/, но сподели все пак
Отговори

Niki Vectrata снимка Niki Vectrata 26 януари 2008 - 13:07

 babataM, на Jan 26 2008, 11:55 AM, каза:

Аз нямам такъв проблем, макар да е запушен /със съчма в маркучето за вакуума/, но сподели все пак



Смених го с втора употреба, без него не може има датчик който връща информация на компютъра.
Отговори

zmeien снимка zmeien 27 януари 2008 - 12:34

Колеги изчетох всичката информация във форума, и имам няколо въпроса.Така и не разбрах за този мотор по-добре ли е с запушен ЕГР или не.Като запушим ЕГР лампата продължава да свети и грешката си остава в паметта.Тогава системата преминава ли в авариен режим или не.При мен лампата светва в средните обороти,но колата си върви нормално.При ниски,високи обороти и градски цикъл лампата не свети.В един руски форум прочетох подобен проблем (писал е някой от София),Руснаците му отговорили да си провери някакъв въздушен дебитомер,защото при неправилни данни подадени от дебитомера за въздух към ЕКУ,също се генерирала грешка П0400.Някой нещо да знае по въпроса,искам да си реша проблема, но лампата да не свети за да няма грешка в паметта
Отговори

wiseman снимка wiseman 02 февруари 2008 - 17:55

здравейте колеги,има няма 7-8 месеца откакто жена ми е щастлив собственик на опел тигра Х14ХЕ
проблема е , че почна да гасне след като се връщах от Ст.Загора
водихме я на диагностика и се оказа,че грешката е в ЕГР(клапана или там каквото е)
посъветваха ме да я закарам да го изчистят, но си нямам на идея къде
досега дадох към 1000 лева в София Ауто(смяна на масла, ангренажен ремък с ролки и допълване на климатика) ама повече не ми се дават такива средства.Бихте ли препоръчали някой сервиз в който няма да ме одерат и най-важното - да свършат работата както трябва.
Става въпрос за София
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg