Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Астра Г-ниски обороти

дидо сз снимка дидо сз 16 септември 2011 - 00:52

Здравейте колеги.Та 'проблема' е следния-ниски обороти на празен ход,някъде около 600.Това нормално ли е?Двигателя е Y17dt,исузото.Помпата е Denso.Има ли начин малко да се вдигнат,да са около 800-900 и ако има как става това,мога ли сам да го направя.Благодаря
Отговори

vdwind снимка vdwind 16 септември 2011 - 09:24

Заминал ти е авансовия клапан, новия струва 300 лева и смяната е още 50-60 - само кажи изведнъж ли стана, тресе ли двигателя като трактор но празен ход?
Отговори

дидо сз снимка дидо сз 16 септември 2011 - 16:06

Вече я карам 2г и половина и не забелязвам двигателя да тресе повече,просто само оборотите ми се виждат малко ниски,може от самата нафта да е не знам.Иначе всички консумативи и филтри са сменени преди 2000 км.Май трябва да усилвам повече музиката :icon_wink2:
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 16 септември 2011 - 18:30

караи си колата нищо и няма
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 16 септември 2011 - 19:15

Има разлика от реални обороти, и такива на оборотомера. Можеш да ги видиш реално с Оп-ком или друга диагностика. Също с оп-ком или КТС Бош можеш да ги коригираш. Моя съвет е ако зададените са под 800 да ги вдигнеш поне на толкова. От много ниски обороти на ПХ аз смисъл не виждам. Всичко започва да се мъчи...маслена помпа, водна помпа, хидравлика, алтернатор, за климатик няма и да говорим :icon_wink2:
Отговори

лъки снимка лъки 16 септември 2011 - 19:43

Колега,карай и не се претиснявай,при мен това нещо се получи като ми смениха датчика на оборотите преди три години. :icon_wink2:
Отговори

дидо сз снимка дидо сз 16 септември 2011 - 21:59

В крайна сметка оборотите могат ли да се регулират по механичен начин или трябва да се ходи на комп?
Отговори

robber_wrc снимка robber_wrc 17 септември 2011 - 08:14

Тъй като и аз съм със същия двигател мога да ти кажа, че оборотите ти на празен ход трябва да са между 825 и 875.
Моята след като я закачих с Op-Coma ми показваше около 850 +/- 5, и стрелката на оборотомера показваше същите стойности. Според мен тези около 600, които казваш ти, са ниски, но това е мое мнение. Освен това когато си запалил колата, започва ли да ти капе нафта под двигателя? Ако капе, значи ти е заминал ония датчик, за който за ти казали няколко мнения по-нагоре. Ако този датчик е повреден, не се замисляй относно смяната му, защото след това има възможност за скапване на компа.
Отговори

дидо сз снимка дидо сз 17 септември 2011 - 14:09

Мисля,че проблема е бил в нафтата.Днес заредих на 'РомПетрол" и сега всичко е ок.Държи ги някъде около 800 и нещо.Благодаря на отзовалите се.
Отговори

danymish снимка danymish 17 септември 2011 - 18:53

Аз от една година насам откакто имам колата зареждам само от РомПетрол и засега съм нямал проблеми.Дано в нафтата да бил проблема.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg