Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Дебитомер, що е то?

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 05 февруари 2006 - 18:32

:smile3560:
Мнението беше редактирано от Коцето-Шумен: 10 май 2009 - 17:08
Отговори

divaka снимка divaka 10 май 2009 - 16:16

Здравейте колеги,карам Вектра А 2.0и 4X4 от една година,направих и основен ремонт но сега излезе нов проблем,с таблото.Когато завьртя клююча на контакт лампите ми на таблото не светят и стрелките на бензина и на градосите на колата не помрьдват искам да знам дали може да е от бушони или от компютара на колата :love_opel:
Отговори

Gomes снимка Gomes 10 май 2009 - 17:16

ако пали, а само таблото не реагира е бушон, иначе кой знае...
само не разбрах на какъв принцип си избра тази тема да си зададеш въпроса, от една страна е за дебитомер, от друга е от 2006-а година :love_opel:
Отговори

eskaliburg снимка eskaliburg 22 юни 2010 - 18:24

Колеги, супер спешно намерих човек от ауди форума който прави керамичните плочки за дебитомерите ,но само за abk моторите на ауди и VW който пак са 2.0 115 , човека каза че някой слагат и на двулитровия за опел та мисълта ми е някой има ли номера на самата плочка по нея може да се разбере дали става , ако завършва на 502,503,504 ще стане иначе .. нов дебитомер :mhihi:
Отговори

Plamen.Ivanov снимка Plamen.Ivanov 06 март 2014 - 14:50

Здравейте колеги, доста години не е писано в темата, та реших да си задам и аз въпрос. Може пак някои да е измисли алтернатива за тези дебитомери или както им се вика там. имам следния въпрос. Баща ми ми побута неговата ( Вектра б 2.0 ДТИ ) обаче дебитомера явно се е скапал на 3500 об. светва чека на мотора и забива. закачих я за диагностика казаха дебитомер, грешките като номера не ги знам не сам питал, прибрах се вкъщи имам 3-4 торби с релета и прочети разрових и вътре 2 дебитомера от някоя морга и още 2-3 датчика за тях,не знам колко са изправни , сменях разменях и се едно на 3500 об. забива. мисълта мие има ли начин да се видят дали са читави тези дебитомери и как и къде. И наистина ли издържат колкото е спомената в темата преди години, по 30 000 км. и заминават. и Дали вече има някаква алтернатива и практика за ремонт и или премахването им.

Благодаря за вниманието и отговора които ще получа ;)

П.П. Задължително ли е да се купуват чисто нови или ???
Мнението беше редактирано от Plamen.Ivanov: 06 март 2014 - 16:50
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg