Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вектра Б студена е бавна

tisho.74 снимка tisho.74 30 май 2015 - 14:59

И аз стигнах до тук- студена е "мудна". Като вдигне 30 градуса всичко си идва на местата и се изстрелва. Показанията на датчик температура на антифриза са ОК, почистени са целите въздушни пътища, турбото се оказа добре въпреки притесненията ми, вакуума вече е добре- масло няма, измити са повечето неща по системата. Съмнява ме единствено задействащия клапан на блоуофа на турбото да не е останало масло в него. Ако някой се сеща защо се случва това нека драсне някой ред.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 август 2015 - 10:26
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 август 2015 - 20:19

Така, от тази вечер има развитие по моя проблем. Или поне така си мисля. Вързах опкома на приятел и гледах доста неща, но какво ми направи впечатление. Докато беше студена (не беше палена два дни) дебитомера показваше около 300-320 единици. След като потеглих турбото не надуваше- показваше 0.9-1.1 бара, като постепенно нарастваше по малко. След като покарах три-четири километра почна да вдига налягането на турбото до 1.6 бара, а дебитомера почна да показва малко над 400 единици на празен ход. В същото време и колата започна да върви. След като показанията на дебитомера се промениха, турбото почна да надува до почти 1.8 бара, но дори и при това налягане дебитомера не отчете повече от 650 единици при 4000 об/мин.
В допълнение към това си имам и Р1125, но не беше активна (най- вероятно е от прибирането от морето- вдигнах 3000 оборота малко след потеглянето и светна чека съвсем за малко, а в този момент и колата не вървеше). Предполагам, че 1125 е поради същите причини.
Ясно ми е как работи дебитомера и утре ще пробвам с друг. Ако се оправи- ще опитам да почистя моя.
В тази връзка ме интересува какви са нормалните стойности, които трябва да отчете читав дебитомер на празен ход (850 об/мин) и при някакви други обороти, например 3000, 4000 или 5000 при моя двигател X20DTH.
Отговори

детеборе снимка детеборе 21 август 2015 - 20:38

Ти сигурен ли си в тези налягания, дето си написал за турбото?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 август 2015 - 21:35

Да.
Отговори

asensio снимка asensio 21 август 2015 - 21:57

Работна температура на мотора, на празен ход го ават от 200 до 350 мг а при смачкване на газта над 750 мг. Това е по ТИС, обаче там няма стойности на студен мотор. Има само на топъл.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 август 2015 - 22:12

На вече загрял на 85 градуса след изминати около четири километра дебитомера над 620-630 единици и веднъж до 650 със зор при газ до ламарината не го видях. Та май натам отиват нещата, ама утре ще се изясни съвсем.
Отговори

asensio снимка asensio 21 август 2015 - 23:10

Това извадих от ТИС-а, пробвай с дебитомера. Нещата отиват към него. Правили сме тестове с колегата Dimas показанията при смачкване отиват спокойно над 800 мг.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 август 2015 - 11:12

Така, току- що се прибрах след пробите.
С другия дебитомер, за който всъщност се знаеше, че не отчита вярно при по- големи дебити, нещата се влошиха. На празен ход при 850 оборота показва 300 до 320. При пълна газ на втора обаче колата не върви, показанията са под 600. В никакъв режим не минаха 600.
Това в крайна сметка ме накара да си почистя моя. След почистването със спрей TRW brake cleaning стана чудото. На празен ход 300, при преминаване на 3000 оборота на втора с лекота над 800, при пълна газ над 3000 оборота удря 1220. Налягането на турбото чукна 2.2 бара при 1220 на дебитомера. Всъщност проблемите се оказаха, че са от това, най-вероятно и Р1125 е от същото.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 22 август 2015 - 11:13
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 август 2015 - 10:26

Тази сутрин се оказа, че отново е същото. След изминаване на километър и тръгва. Ще се отваря въздуховода при турбото да видя как се върти при студен двигател.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 август 2015 - 10:27
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 24 август 2015 - 14:06

И мойта кола е мудна студена. Някъде четох, че софта си я спъвал така с предпазна цел. Иначе нямам грешки и разминавания. след 4/500 метра каране тръгва.
Отговори

bat van снимка bat van 24 август 2015 - 20:10

Пълна с масло вакуум помпа прави подобни мизерий.Турбото тръгваше на различни обороти,при мен имаше и лашкане при повече гас.
Измих помпата с TRV за спирачки (спрей).
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 август 2015 - 09:00

Понеже тия дни ще имам повече свободно време, смятам да се заема най- накрая с вакуум помпата, след като видя турбото на студено как е. Може да стане и още днес. В тази връзка въпроса ми към свалялите я е: За да се свали помпата трябва ли да се свали капака на главата?
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 25 август 2015 - 09:28

Не
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 август 2015 - 09:36

 tisho.74, на 25 август 2015 - 09:00, каза:

Понеже тия дни ще имам повече свободно време, смятам да се заема най- накрая с вакуум помпата, след като видя турбото на студено как е. Може да стане и още днес. В тази връзка въпроса ми към свалялите я е: За да се свали помпата трябва ли да се свали капака на главата?



Бе на вектрата си трябваше май. Не искам да те заблуждавам, защото аз свалях капака за смяна на гарнитура и се възползвах и за помпата, но по спомен единя болт е скрит от капака. Като я свалиш пиши дали е трябвало, за да има коректна информация в темата. Запаси се със силиконче на ренц за +300 градуса. Върши отлична работа за тоя ремонт.

Поздрави
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 25 август 2015 - 09:36
Отговори

k opel e снимка k opel e 25 август 2015 - 10:12

Вакум помпата се вади много лесно, само с инбусните болтчета. Хубаво е да имаш под ръка и хов "О" пръстен.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 август 2015 - 20:42

Днес успях да отворя студената част на турбото при студен двигател. Откъм тръбата за въздуха разбира се. Както и очаквах няма никакви луфтове, много леко е мазен корпуса отвътре. Визуално изглежда в отлично състояние. Обаче като се опитах да завъртя оста установих, че не се върти свободно, а много леко задържа. Та си мисля, че има два оставащи варианта за проблема, като в единия е замесено точно турбото, което като вдигне малко температурата явно започва да се развърта добре- все пак 2.2 бара не се правят от неразвъртяло се турбо, нали? Обаче на съвсем студено не е така. Вторият вариант ще го избистря утре, като в него са замесени двата клапана на турбото- електрическия на дясното бомбе и този, който движи разтоварващия клапан на самото турбо. Към това ме води факта, че днес раздвижвайки точно клапана на самото турбо с лостчето се чуваше звук, който съдържа в себе си и нещо като движещо се малко количество течност. Това според мен не е нормално и звука не би трябвало да бъде такъв.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 август 2015 - 10:09

Ако соленоида е заминал, ще ти се осветка лампата за грешка на момента и колата няма да върви хич. Т'ва важи и ако не и стуга вакуума. Може само в самия разтоварващ клапан да е проблема. Ще ми е интересно, ако наистина намериш проблем.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 август 2015 - 10:12

Така, след вчерашното ровене, чистене, гледане и анализиране на ситуацията, единствената възможна причина остава в леко задържащото турбо на студено. Когато вдигне само 30 градуса и се оправя, става направо като ново и надува като лудо! И колата върви така, де. Вакуума със сигурност и е достатъчен, защото в противен случай ЕГР-а щеше да не работи коректно, а компютъра веднага хваща това. Защо споменавам ЕГР-а? Защото той е най- големия "консуматор" на вакуум след сервото на спирачките, разбира се. А пък компютъра му следи работата, де.
Всичко останало си работи отлично- клапанчета по вакуумите и каквото се сетите.
Преди зимата остава единствено да отворя вакуум помпата и да си я обслужа, както правят руснаците. Вчера огледах около нея и ми се струва, че за да се демонтира помпата не се сваля капака на главата. Та тия дни ще се направи и това. Единствено се чудя дали да върна оригиналната конфигурация на вакуума с използване на долния извод на помпата или да си я оставя както е сега. Ама най- вероятно ще остане както е- с клапан от бензинова с допълнителен извод.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 септември 2016 - 22:42

Така, преди около седмица този въпрос се разреши, май окончателно. На прибиране от морето ми направи впечатление, че на магистралата си вървеше добре, но до 160. И нагоре нищо, просто като че ли там се включва ограничител. И естествено след това реших да си измия ей така, профилактично, всичките соленоиди както писах в спама и резултата не закъсня. Колата си тръгна както си трябва, даже по- добре. Вече повече от седмица все едно карам друга кола. Доста мизерия изтече от клапанчетата, явно миналата година не съм успял да ги измия достатъчно добре отвътре. Та въпроса вече е решен. Сега единствено ми остава да си сменя соленоидното клапанче на вихровите клапи, защото при чистенето установих, че мноооого леко изпуска вакуум от входа към атмосферата.
И един леко неприятен ефект. Май се вдигна разхода в града...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg