Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дърпане на въздх

k opel e снимка k opel e 27 септември 2015 - 19:04

По моргите, където има цели купета и корпуса на филтъра и сондите обикновено си седят и не се търсят. Потърси, поне ще бъдат оригинални.
Отговори

nurim снимка nurim 27 септември 2015 - 20:35

Да колега разбирам не е проблем да се намери друг корпус или друга сонда,на самата пропка има също О пръстен който може да се подмени.Въпроса е дали си заслужава това фълтърно тяло да се ползва предвид как е направено другото което ми е чудно имам и астра G (y17dt), където гориванта система е същата като на вектрата а тя даже и не е загатвала за този проблем стояла е цяла седмица с задницата на долу и си е палила без проблем.
Мнението беше редактирано от nurim: 27 септември 2015 - 20:42
Отговори

asensio снимка asensio 27 септември 2015 - 20:56

 nurim, на 27 септември 2015 - 15:13, каза:

здравейте колеги аз от известно време(2 месеца) карам вектра Б (x20dtl), като първи досаден проблем е именно този с дърпането на въздух.Е как стоят нещата при мен , първо разбрах че имам теч от помпата http://prikachi.com/...02/8331902T.jpg да това добре беше отстранен , и сега може да се каже 10-12 часа няма ядове пали преди 3 -4 макс и няма палене.Но това не е решение на проблема .Направи ми и впечетление филтърната кутия долу има пропка тя е винаги мазна ,но филтъра ще бъде подменен с проточен филтър или филтърно тяло с помпа да речем от омега може би.Най лошото е че преди мен някой е чистил сондата в резвоара и е шчупил щипките на бързите връски и маркучите мърдат те направо са унищожили сондата отделно са мазали закрепващата гривна със силикон и дори имам съмнения че и на гориво нивомера му има нещо.


От долу на филтърната има пробка за източване. Лошото е че като отвориш два пъти тая пробка, о-пръстена заминава и почва да смука въздух. Там си подмени о-пръстена и би трябвало да си решиш тоя проблем. А за сондата, лично аз съм отварял два пъти там и трябва да си некъдърник голям за да скъсаш о-пръстена. Излиза много лесно. Него не съм сменял, карам си с оригиналния. Още не е дръпнала въздух от там. За щипките за бързите връзки, морга ти е най добрия варянт, отиваш, сваляш и сменяш.
Отговори

nurim снимка nurim 27 септември 2015 - 22:00

не колега на самата нафтова помпа за жалост не направих снимки (съжелявам) иначе сам го подемних не е трудно има и там о-пръстен и се намира по магазините за гумички естествено трябва да е масло устойчив и да държи на налягане ,размерите му бяха 7x2 казвам по спомен ,цената 2 лева,там се виждаше как капе нафта през болта http://prikachi.com/...02/8331902T.jpg
http://prikachi.com/...21/8380221b.jpg (и това е сътворено от австриец ) но така като геледам то маи щипкате са на маркучите и ми трябват само бързи връски?
Мнението беше редактирано от nurim: 27 септември 2015 - 22:06
Отговори

k opel e снимка k opel e 27 септември 2015 - 22:10

Бързите връзки са еднакви и на филтъра и на сондата и могат да се сменяват, като се освобождава вътрешното зъбче. Различават се само по цвят, черно и синьо, което е с цел маркировка да не се объркат. Размера на щуцерите е 9,5мм. На филтъра са метален щуцер на входа и пластмасов на изхода, но и те са с еднакви размери.
Отговори

asensio снимка asensio 28 септември 2015 - 00:01

 nurim, на 27 септември 2015 - 22:00, каза:

не колега на самата нафтова помпа за жалост не направих снимки (съжелявам) иначе сам го подемних не е трудно има и там о-пръстен и се намира по магазините за гумички естествено трябва да е масло устойчив и да държи на налягане ,размерите му бяха 7x2 казвам по спомен ,цената 2 лева,там се виждаше как капе нафта през болта http://prikachi.com/...02/8331902T.jpg
http://prikachi.com/...21/8380221b.jpg (и това е сътворено от австриец ) но така като геледам то маи щипкате са на маркучите и ми трябват само бързи връски?


Тая щипка дето си снимал, само на мене ли ми се струва че е здрава или снмимката ме лъже :confused:
Отговори

k opel e снимка k opel e 28 септември 2015 - 00:06

На дясната щипка не се вижда черната пластмаса на бързата връзка. Сигурно колегата има пред вид нея.
Отговори

nurim снимка nurim 28 септември 2015 - 00:42

 k opel e, на 28 септември 2015 - 00:06, каза:

На дясната щипка не се вижда черната пластмаса на бързата връзка.

да именно и другата е така и посто мърдат много.
добре ще напрявя каквото казахме естествено проби, кое как и ще споделя крайния резултат
Мнението беше редактирано от nurim: 28 септември 2015 - 00:43
Отговори

k opel e снимка k opel e 28 септември 2015 - 00:46

Щипки за бърза връзка на резервоар стават и от други модели Опел. И на някои от бензиновите са същите.
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 октомври 2015 - 19:49

Смених на оригиналния корпус на филтъра уплътнителните гумички. Пробвах първо с 9 на 12 мм. Реших, че е малко хлабаво, въпреки, че това би трябвало да е размера. Не намерих 8,5 на 12 и реших да пробвам с 8 на 12. Махнах сегмента между двете гумички, защото създава трудности за поставяне и сложих три броя. Щуцерите влизаха малко тегаво, но с малко масло влязоха добре и контричките на бързата връзка се закопчаха идеално. Запалих и след това оставих колата три дни за проба. Днес минаха трите дни и запали от раз. Не виждам смисъл от клапанчета, за които от Опел не са мислили. Също и от филтри 343/3, които са доста скъпи и заради тях не си струва да се нарушава заводската кербовка на щуцерите.
Дано да съм бил полезен на някои от колегите.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 октомври 2015 - 20:43

Последно си сложил О-пръстени 8 на 12. Понеже скоро смятам да ги сменям при мен, по възможност преди да завали снега, въпросът ми е следния: колко са О-пръстените на входа и на изхода на филтъра- писал си, че си сложил 3? Не са ли по един на връзка?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 02 октомври 2015 - 21:08

Мъъъничко по на горе е писано че са два гумени и един пвц между тях колегата е махнал пвц-то и е сложил 3бр гумени маслоустойчеви.
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 октомври 2015 - 21:57

Точно така. Пластмасовия сегмент между двата пръстена пречи за поставянето на гумичките и много трудно се наместват и напасват. В заводския вариант се поставят отвътре навън: кафява гумичка, бял пръстен (сегмент), жълта гумичка и накрая черен пръстен, който е щампован на топло и не може да се демонтира. Аз изхвърлям белия пръстен, който е с размери 10 на 12 на 2 мм. и поставям три гумички, но по плътни, както писах 8 на 12 на всеки щуцер.
Мнението беше редактирано от k opel e: 03 октомври 2015 - 01:35
Отговори

nurim снимка nurim 14 октомври 2015 - 07:07

Добро утро колеги ,така аз имам лек напредък .Вчера си играх да подменям гумички по бързите вризки и ефекта е на лице ,тази сутрин колата запали без проблем след престой от 8 часа със заднита под наклон .Само искам да добавя че гумичките на горивния филтър и тези на сондата са с различен размер може би и тези под купето и те са за смяна но с тях ще се занимавам по нататък ,напрвих доста проби дори и ползвах горивен филтър от голф но ефект нямаше,преди щуцерите на горивния филтър играеха и тези на сондата в момента са си плътно влезли по местата и не помръдват.
Мнението беше редактирано от nurim: 14 октомври 2015 - 07:11
Отговори

metchet0 снимка metchet0 18 октомври 2015 - 12:54

 k opel e, на 01 септември 2015 - 02:07, каза:

Колега, има ли някакво развитие по твоя проблем? Намери ли най после белята?


Ами значи бях напълнил резервоара до горе, за да го засека колко ми гори и забелязах, че проблема ми напълно изчезна, докато нафтата беше фул до капачката. Направих си тест и не я бях палил 3 дни (голяма мъка :D) и като отидох да я паля и си запали от раз и оборотите въобще не помръднаха. После като падна нивото на нафтата в резервоара и пак си правеше номера. Е, не ми е гаснела, но при първото палене за деня оборотите играеха с около 100-200. И забелязах, че когато резервоара беше пълен до капачка ми правеше петна от нафта под колата, като я оставях за повече време на едно място. Значи някакво уплътнение е изтървало или тръбичката е пукната, но възможно ли е от там да ми дърпа въздух? Ако я сменя тази тръба с всичкото дали ще се оправи? Някой запознат ли е дали се продават нови такива и трудна ли им е смяната и колко горе долу вървят?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 октомври 2015 - 13:23

 metchet0, на 18 октомври 2015 - 12:54, каза:

Ами значи бях напълнил резервоара до горе, за да го засека колко ми гори и забелязах, че проблема ми напълно изчезна, докато нафтата беше фул до капачката. Направих си тест и не я бях палил 3 дни (голяма мъка :D) и като отидох да я паля и си запали от раз и оборотите въобще не помръднаха. После като падна нивото на нафтата в резервоара и пак си правеше номера. Е, не ми е гаснела, но при първото палене за деня оборотите играеха с около 100-200. И забелязах, че когато резервоара беше пълен до капачка ми правеше петна от нафта под колата, като я оставях за повече време на едно място. Значи някакво уплътнение е изтървало или тръбичката е пукната, но възможно ли е от там да ми дърпа въздух? Ако я сменя тази тръба с всичкото дали ще се оправи? Някой запознат ли е дали се продават нови такива и трудна ли им е смяната и колко горе долу вървят?

Значи при по- ниско ниво на нафтата смуче въздух. Търси проблема по маркучите вътре в резервоара. Понякога и пластмасата там се пука от годините. Почти съм убеден, че като разгледаш внимателно тия маркучи и пластмаси ще откриеш от къде е.
От тръбата за пълнене не може да смуче въздух към горивопровода.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 18 октомври 2015 - 13:24
Отговори

metchet0 снимка metchet0 18 октомври 2015 - 19:35

Аз по принцип не я оставям да падне много нивото на нафтата и на 30-40 литра пак си прави номера, а като е над 60 няма никакви ядове.. даже мисля, че ми го прави тоя номер от края на зимата, когато беше бедственото положение. Тогава 5-6 дни нямахме ток и предвижването беше трудно и нафтата беше паднала под 10 литра. За първи път ми пада толкова.. даже да не беше и на 5 литра, защото ми мигаше лампичката. И след 2-3 седмици се появи тоя проблем.. не знам дали има някаква връзка.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 октомври 2015 - 21:39

 metchet0, на 18 октомври 2015 - 19:35, каза:

Аз по принцип не я оставям да падне много нивото на нафтата и на 30-40 литра пак си прави номера, а като е над 60 няма никакви ядове.. даже мисля, че ми го прави тоя номер от края на зимата, когато беше бедственото положение. Тогава 5-6 дни нямахме ток и предвижването беше трудно и нафтата беше паднала под 10 литра. За първи път ми пада толкова.. даже да не беше и на 5 литра, защото ми мигаше лампичката. И след 2-3 седмици се появи тоя проблем.. не знам дали има някаква връзка.

Тези връзки, за които става въпрос, попадат под нивото на горивото когато е над около 50 литра. Така че като гледам май нещата си пасват спрямо симптомите.
Отговори

Гостбоневв_* 25 октомври 2015 - 15:07

 powercar, на 22 септември 2015 - 11:24, каза:

Пробвал ли си директно от ГНП-то в шише с нафта двата маркуча входящата и излишната нафта? Ако си пробвал как пали и има ли въздух?

при мен след дълго лутане и какви ли не мнения от майстори случайно си открих проблема.Оказа се капачката на филтърния корпус където влиза и излиза нафтата.на пръв поглед незабелижимо но от там.има о пръстени които не можах да намеря същите.затова почистих отворите намазах бързите връски с силикон и щрак.при следващата смяна на филтъра ще си купя друг корпус
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 26 октомври 2015 - 11:46

При подмяна на филтър, тези бързи връзки не се пипат. Защо ще сменяш корпуса,щом си го оправил?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg