Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Opel Zafira 2.0 DTI Не Пали

opelak снимка opelak 31 юли 2015 - 09:38

Здравейте, колеги карам в момента опел зафира 2.0 дти 2001 година и много съм доволен от всички гледни точки, обаче ето и проблема кадето незнам как да го реша и незнам какво да права, моля ако някой е имал подобен проблем да ме опъти.
Значи преди два месеца, колата сутрин не палеше след въртене дълго палеше след като изпуши черен дим, след това през деня и да ч гасна и запала 10000 пъти нямам проблеми ! обаче остава ли я 5-6 часа и не пали, та с две думи това за мен беше симптом за гълтане на въздух, до колко знам имам едни пръстени на дюзите та отидох в BOSCH купих ги и ги смених и е така допълнително свалих дюзите проверих ги, казаха ми че са 6 :) но въпреки това викам айде,и дори ги изчистих, та сложих всичко обратно. и колата палеше 6 :), обаче вчера се прибрах паркирах колата днеска сутрин пала не пали същият проблем. та незнам вече////
иначе заведох я при 3-4 майстора и те незнаят какво да правят. за обратната нафта не съм ги сменил понеже ги проверих и са ок. :/ поне така мисля.

Мерси Предварително (от софия)
Мнението беше редактирано от opelak: 31 юли 2015 - 09:44
Отговори

asensio снимка asensio 31 юли 2015 - 09:54

Пак е смукнала въздух, най вероятно. Пробай да я спреш на стръмно с муцуната на долу. Ако запали на другия ден без проблеми, със сигурност е въздух. Освен маркучите зза обратна нафта, може да смука и самия филтър от о-пръстените. Ако скоро е сменяван горивен филтър скоро, може и там да огледаш. Бързи връзки на маркучите. Другото което е, във Бош със сигурност вакумират системата за да видят от къде пуска, можеш да я закараш там да направят това нещо.
Отговори

opelak снимка opelak 31 юли 2015 - 09:56

 asensio, на 31 юли 2015 - 09:54, каза:

Пак е смукнала въздух, най вероятно. Пробай да я спреш на стръмно с муцуната на долу. Ако запали на другия ден без проблеми, със сигурност е въздух. Освен маркучите зза обратна нафта, може да смука и самия филтър от о-пръстените. Ако скоро е сменяван горивен филтър скоро, може и там да огледаш. Бързи връзки на маркучите. Другото което е, във Бош със сигурност вакумират системата за да видят от къде пуска, можеш да я закараш там да направят това нещо.

За филтъра незнам ама не е фабричният, касулован е (смисъл метален е целият не може да се отваря. можели това да е проблема ?
Мнението беше редактирано от opelak: 31 юли 2015 - 09:58
Отговори

k opel e снимка k opel e 31 юли 2015 - 10:09

Оригиналния филтър е пластмасов от две части и се сменява само филтърния елемент. Да не си с филтър 842/2 или 842/3 от VW? Ако имаш печка виж маркуча към помпичката и особено скобата на трипътника.
Отговори

opelak снимка opelak 31 юли 2015 - 10:32

 k opel e, на 31 юли 2015 - 10:09, каза:

Оригиналния филтър е пластмасов от две части и се сменява само филтърния елемент. Да не си с филтър 842/2 или 842/3 от VW? Ако имаш печка виж маркуча към помпичката и особено скобата на трипътника.

hmmm май е такъв, днес ще го погледна,ама какво да вида ?

 k opel e, на 31 юли 2015 - 10:09, каза:

Оригиналния филтър е пластмасов от две части и се сменява само филтърния елемент. Да не си с филтър 842/2 или 842/3 от VW? Ако имаш печка виж маркуча към помпичката и особено скобата на трипътника.

Колега да този е 842/3 от VW, какво ме съветваш да върна стария или ? да зема нов такъв ?
Отговори

k opel e снимка k opel e 31 юли 2015 - 11:30

Филтър 842/3 е със скоби и това му е язвата. Особено при малка разлика в диаметрите на маркучите. Купи хубави червячни скоби на първо време.На VW филтъра има пробка за обезвъздушаване и ако са я развъртали "майстори" и са съдрали дифтунгата също има ядове. Аз не бих сложил такъв, защото е 23 лева, а оригиналния елемент е 7 лева. Ако имам възможност бих сложил от Рекорд 2,3 дизел, бошовия филтър с помпичката. Но вече са кът. А маркучите за обратна нафта също дават ядове, въпреки, че на вид са добре. Ако ги сменяваш търси 3,2 мм. на гейтс. Има ги във верига Тех-ко. При смяна се трошат и тетките. Има ги в Олимпия, Автофар или Варум.
Отговори

opelak снимка opelak 31 юли 2015 - 11:40

 k opel e, на 31 юли 2015 - 11:30, каза:

Филтър 842/3 е със скоби и това му е язвата. Особено при малка разлика в диаметрите на маркучите. Купи хубави червячни скоби на първо време.На VW филтъра има пробка за обезвъздушаване и ако са я развъртали "майстори" и са съдрали дифтунгата също има ядове. Аз не бих сложил такъв, защото е 23 лева, а оригиналния елемент е 7 лева. Ако имам възможност бих сложил от Рекорд 2,3 дизел, бошовия филтър с помпичката. Но вече са кът. А маркучите за обратна нафта също дават ядове, въпреки, че на вид са добре. Ако ги сменяваш търси 3,2 мм. на гейтс. Има ги във верига Тех-ко. При смяна се трошат и тетките. Има ги в Олимпия, Автофар или Варум.

Мерси много за инфото, ама така и не разбрах какво да сложа ти си ги споменал ама на всички си им намерил провлем :в хахаха а смисъл да не връщам оригиналното такали ? (този както си беше фабричния) а за обратната нафта, ок, а между другото сега звънах в бош и ми казаха че ще вакумират системата и ще се покаже проблема, както каза колегата asensio
Мнението беше редактирано от opelak: 31 юли 2015 - 11:45
Отговори

k opel e снимка k opel e 31 юли 2015 - 12:32

За кой сервиз на Бош имаш предвид? И пиши за цени и резултат.
Отговори

opelak снимка opelak 31 юли 2015 - 13:45

 k opel e, на 31 юли 2015 - 12:32, каза:

За кой сервиз на Бош имаш предвид? И пиши за цени и резултат.

Tози на околовръстното, за проверка ми искат лева което мисля че е добре. сега какво после ще пиша :)
Мнението беше редактирано от opelak: 31 юли 2015 - 13:49
Отговори

k opel e снимка k opel e 31 юли 2015 - 13:47

Разбрах, Супердизел до гуми Диана.
Отговори

opelak снимка opelak 31 юли 2015 - 13:48

 k opel e, на 31 юли 2015 - 13:47, каза:

Разбрах, Супердизел до гуми Диана.

да :)
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 август 2015 - 08:58

Колега има ли развитие по въпроса с вакумиране на системата? Моята баба и тя започна да смуче въздух, ако не я карам ден-два.
Отговори

opelak снимка opelak 11 август 2015 - 10:14

 k opel e, на 08 август 2015 - 08:58, каза:

Колега има ли развитие по въпроса с вакумиране на системата? Моята баба и тя започна да смуче въздух, ако не я карам ден-два.

Здр, колега бях на почивка, затова :) иначе оказа се проблема от самият филтър обратната нафта, сменихнме филтера с фабричният сменихме тетките на гейтс и маркучите също на гейтс. И проблем се Оправи всичко излезна 50 лева :)
Отговори

opelak снимка opelak 11 август 2015 - 18:26

Здравейте, от днес сутринта почна да ми свети гаечния ключ и колата няма никаква мощност(пончкога докато карам гасва се за минути ама пак няма мощност),проверих на комп, и ми казаха че електрониката на помпата, и струвало 400 лева поправката и ? незнам ама нещо не ми се вържат нещата?
Моля за съвет
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 11 август 2015 - 18:52

закачва ли я на оп кама какво даде като грешка
Отговори

opelak снимка opelak 11 август 2015 - 19:10

 ОПЕЛ ФЕН, на 11 август 2015 - 18:52, каза:

закачва ли я на оп кама какво даде като грешка

Там е проблем че загубих бележката но според грешката там ми казаха електрониката на попмпата/
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 11 август 2015 - 20:47

рядко се случва да не върви от електрониката, повечето мрът от раз. Виж авансатора ако ти е блокирал е друга работа...пуши ли бяло?
Отговори

opelak снимка opelak 12 август 2015 - 09:11

 Nerven_Hamster, на 11 август 2015 - 20:47, каза:

рядко се случва да не върви от електрониката, повечето мрът от раз. Виж авансатора ако ти е блокирал е друга работа...пуши ли бяло?

Не не пуши, върви си, просто няма мощ поради причината че турбото не се вклучва аз така го осещам
Мнението беше редактирано от opelak: 12 август 2015 - 09:12
Отговори

k opel e снимка k opel e 12 август 2015 - 09:40

Не се връзвай на градските легенди за помпата. Пет пъти са ми казвали "майстори", че помпата ми е умряла, да ама не. Все още е желязна. Само диагностика може да ти помогне. Достатъчно е като са сменяни маркучите за обратна нафта да е разместен някой вакум.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 12 август 2015 - 11:48

 opelak, на 11 август 2015 - 18:26, каза:

Здравейте, от днес сутринта почна да ми свети гаечния ключ и колата няма никаква мощност(пончкога докато карам гасва се за минути ама пак няма мощност),проверих на комп, и ми казаха че електрониката на помпата, и струвало 400 лева поправката и ? незнам ама нещо не ми се вържат нещата?
Моля за съвет

Преди да разглобите помпата трябва да си сигурен че е тя направи три диагностики на различни места като едната задължително при дилър на Опел ако излиза една и съща грешка тогава решаваш дали ще я правиш или сменяш с друга и си вземи разпечатки на диагностиките за да можеш да напишеш номерата на грешките тук за коментар или помощ от колега.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg