Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

psg16 за ремонт - клапан/авансатор задира/ моля за линк!

bobob снимка bobob 04 юни 2016 - 10:14

И така другари....

Купувам ГНП PSG05 да завършва на 015... Или нещо съвместимо...
011 съвместима ли е с 015?

Поздрави!
Отговори

titan22 снимка titan22 04 юни 2016 - 10:19

 bobob, на 04 юни 2016 - 10:14, каза:

И така другари....

Купувам ГНП PSG05 да завършва на 015... Или нещо съвместимо...
011 съвместима ли е с 015?

Поздрави!


Не е съвместима.В OLX имаше такива помпи.
Отговори

bobob снимка bobob 06 юни 2016 - 16:52

Другари,

Ново развитие...

ГНП завършваща та 015, която съм имал на Зафирата е била за Вектра 82 к.с.... :confused:

Днес се опитват да ми слагат ГНП завършваща на 011, за която писах...
Още нямам резултат, а дали изобщо ще има не знам...
Довечера, ще се :drinkin2:

Зафирата ми е 2001, 101 к.с. 2,0 tdi...
Какви завършващи номера на ГНП се слагат на тази зафира да го е.а?
Знае ли някои и къде да търся?

Поздрави!
:surrender:
Отговори

Гостfisher111_* 28 септември 2016 - 09:22

Здравейте, използвам темата на колегата, за да неотварям нова.
Преди 6 месеца си взех Опел Фронтера, дизел 2004г.
Имам следният проблем, колата е в авариен режим/свети чека/,не може да вдигне повече от 2500оборота на празен ход,
и не развива повече от 100км8/ч.След диагностика ми излиза грешка P1604 - Replace ECU, която не може да се изтрие.
След няколко консултации, всеки дава различна диагноза - задрал авансатор, проблем в електрониката, цялата помпа е за смяна и т.н.
Номерът на помпата е 0470504217.Скоро си купих помпа, втора употреба с номер 0470504226.
Моля за съвет, има ли варианти да се оправи колата,преди да се стигне до смяна на помпата или...
Къде магот да ми сменят и обучат новата/стара помпа?!
Благодаря на отзовалите се предваритерно!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 07 май 2018 - 14:42

Здравейте, имам питане относно авансатора на VP44 PSG5.
Колата е с Y20DTH.
Сменях електрониката с двата клапана от работеща помпа. Помпите са с с еднакви номера.
Губи се ускорението. Мудна е. Все едно турбото е наполовина ефективно. Не пуши, пали веднага топла и студена...
Въпроса ми е: Авансатора /според мен/ се състои от електрически клапан дето се управлява от електрониката + механичен клапан с бутало /този в долната част на помпата с елипсовидното метално капаче/.
Механичния клапан се управлява от количество нафта пропусната през ел.клапана. Нещо като хидравличен усилвател.
Това така ли е? Кой клапан задира? Като чета по темите - това е механичния, долния отпред /по посока на движението на колата/. Той има бутало и пружини. Като задере, електрониката "напъва" повече ел.клапана за да докара точното предварение и от там по-големия ток ......
Това така ли е?

За закачане на диагностика....ясно! Питам за хардуера :-)
Отговори

steve b снимка steve b 07 май 2018 - 21:17

Задира буталото в корпуса.Ако нямаш управление/местене на аванса колата не е само мудна а ужасна. Изгоряла електроника за управление на клапана на аванса няма!
Погледни какво гориво на впръскване в мг имаш на празен ход на загрял мотор ?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 07 май 2018 - 21:43

Имаш в предвид буталото в механичния клапан. Не в този с кабелите?
По форумите чета, че при подмяна на датчика в помпата / с лентовия кабел/ се иска напасване на електрониката с него. Аз реално и него съм сменил. Помпата не е разкачана от веригите.
С опком може ли да се "напасва" ъгъла на предварение?
При смяна на електрониката с двата клапана - за гориво и за аванс, може ли само със софтуерна намеса да се настрои работата на помпата? Това с опком става ли?
Отговори

steve b снимка steve b 07 май 2018 - 22:19

С опком нестава - а за да стане както пише по дебелите книги(не по форумите) иска стенд !
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 14 май 2018 - 20:56

Благодаря на steve b
Направих това с датчика, както ме посъветва. Дойде ускорението в по-ниските обороти. Не съм я закачал на диагностика. Върна си стария звук и вървеж.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg